Pomimo dość wyraźnego stanowiska AIGCP i drużyn WorldTour UCI pozostaje spokojne o frekwencję w Katarze.

Zaledwie kilka dni temu Międzynarodowy Związek Profesjonalnych Drużyn Kolarskich (AIGCP) ogłosił, że drużyny WorldTour zbojkotują jazdę drużynową na czas podczas mistrzostw świata, ponieważ UCI nie zapewnia nawet minimalnego zwrotu kosztów logistyki. W wyścigach WorldTour organizator często zapewnia chociaż częściową pomoc w sfinansowaniu podróży.

Międzynarodowa Unia Kolarska nie czekała zbyt długo z odpowiedzią. Z informacji przekazanej Cycling Weekly dowiadujemy się, że… UCI nie widzi problemu i spodziewa się “znakomitej frekwencji”:

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) jest zawiedziona takim stanowiskiem i nadal spodziewa się znakomitej frekwencji w tegorocznej jeździe drużynowej na czas podczas mistrzostw świata. Ta impreza jest świętem dla całej kolarskiej rodziny i UCI, jako organizacja non-profit, inwestuje wszelkie nadwyżki w rozwój sportu.

Jazda drużynowa na czas została przywrócona do porządku mistrzostw świata w 2012 roku, jednak wbrew oczekiwaniom na starcie stają drużyny zawodowe, a nie reprezentacje narodowe. W dotychczasowych czterech edycjach po dwa tytuły zdobyły Omega Pharma-Quick Step (aktualnie Etixx-Quickstep) i BMC Racing Team.