Tour of Denmark / www.postnorddanmarkrundt.dk

Po fantastycznej walce na ostatnich metrach reprezentant Danii wygrał drugi etap Tour of Denmark. Za jego plecami znaleźli się Moreno Hofland (LottoNL-Jumbo) i lider Daniele Bennati (Tinkoff).

Drugi dzień ścigania w Danii rozpoczął się od sześcioosobowej ucieczki w której, co ciekawe, nie znalazł się żaden Duńczyk. To spowodowało, że nie miała ona zbyt wielkich szans na powodzenie. Do kolejnego odjazdu również nie załapał się żaden reprezentant gospodarzy, ale tym razem peleton spuścił z tonu i pozwolił trójce odjechać. Przez kolejne kilometry na czele wyścigu jechali Berden de Vries (Roompot), Jens Wallays (Topsport Vlaanderen) i Thomas Baylis (One Pro).

40 kilometrów przed metą w Sonderborg peleton jednak wziął sprawy w swoje ręce i szybko zaczął niwelować stratę do harcowników. Na finałowych rundach ucieczka została skasowana i losy wyścigu miały rozegrać się na długiej prostej wiodącej delikatnie w górę aż do samej mety.

Przed metą przedostatniego okrążenia atakować próbował Erik Baska (Tinkoff), ale jego akcja została skasowana przez LottoNL-Jumbo. Kolejnej próby podjął się Lars Boom (Astana), który do ataku wykorzystał kilkaset metrów kostki brukowej i na ostatni kilometr wjechał z kilkoma sekundami przewagi. Jego szarżę skasował Michael Valgren (Tinkoff), który idealnie wyprowadził Daniele Bennatiego. Zza pleców Włocha wyskoczył jednak Magnus Cort Nielsen (PostNord Denmark) i to reprezentant gospodarzy zwyciężył na drugim etapie.

1 Magnus Cort Nielsen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 4:52:26
2 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
3 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 0:00:00
4 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:02
5 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:00:02
6 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:02
7 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 0:00:02
8 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:02
9 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group 0:00:02
10 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:02
11 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:00:02
12 Michael Valgren (Den) Tinkoff 0:00:02
13 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:02
14 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:02
15 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:00:02
16 Silvio Herklotz (GER) Bora – Argon 18 0:00:02
17 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:00:02
18 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:02
19 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:02
20 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:02
21 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:02
22 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:00:02
23 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:02
24 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:00:02
25 Mikkel Froelich Honore (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:02
26 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff 0:00:02
27 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:00:02
28 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:02
29 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:00:02
30 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 0:00:02
31 Rune Almindso Andersen (Den) ColoQuick – Cult 0:00:02
32 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:02
33 Phil Bauhaus (GER) Bora – Argon 18 0:00:02
34 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:02
35 Barry Markus (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:02
36 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:00:02
37 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:02
38 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:02
39 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff 0:00:02
40 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:02
41 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:02
42 Emil Vinjebo (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:02
43 Daniel Foder (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:02
44 Søren Kragh Andersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:02
45 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:02
46 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling 0:00:02
47 Kasper Asgreen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:02
48 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:00:02
49 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 0:00:02
50 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:02
51 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:02
52 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:02
53 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:03
54 Fabian Wegmann (GER) Stölting Service Group 0:01:05
55 Jesper Odgaard Nielsen (Den) ColoQuick – Cult 0:01:10
56 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:01:13
57 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 0:01:21
58 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:01:26
59 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 0:01:26
60 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group 0:01:30
61 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:53
62 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:53
63 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:02:01
64 Mathias Westergaard (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:02:01
65 Erik Baska (Svk) Tinkoff 0:02:05
66 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:10
67 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 0:02:15
68 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:02
69 Troels Rønning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:02
70 Aske Vorre Louring (Den) ColoQuick – Cult 0:02:37
71 Kristian Haugaard Jensen (Den) ColoQuick – Cult 0:02:50
72 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:02:50
73 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:50
74 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:02:50
75 Emil Toudal (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:02:50
76 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:50
77 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:02:50
78 Michal Kolár (Svk) Tinkoff 0:13:20
78 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:13:20
78 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:13:20
78 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team 0:13:20
78 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora – Argon 18 0:13:20
78 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Argon 18 0:13:20
78 Thomas Koep (GER) Stölting Service Group 0:13:20
78 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stölting Service Group 0:13:20
78 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:13:20
78 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling 0:13:20
78 Marcin Bialoblocki (Pol) ONE Pro Cycling 0:13:20
78 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:13:20
78 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling 0:13:20
78 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 0:13:20
78 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:13:20
78 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:13:20
78 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:13:20
78 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:13:20
78 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:13:20
78 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:13:20
78 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:13:20
78 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk 0:13:20
78 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:13:20
78 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:02
78 Ivar Slik (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:13:20
78 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:13:20
78 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:13:20
78 Thomas Nybo Riis (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:13:20
78 Niklas Eg (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:13:20
78 Alex Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:13:20
78 Christian Nyvang Lund (Den) ColoQuick – Cult 0:13:20
78 Dennis Herforth Jensen (Den) ColoQuick – Cult 0:13:20
78 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:13:20
78 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:13:20
78 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:13:20
78 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:13:20
78 Jannik Hyldtoft Hansen (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:13:20
78 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:13:20
78 Nicolai Brøchner (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:13:20
78 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:13:20
78 Jesper Mørkøv (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:13:20
78 Andreas Stokbro (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:13:20
78 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:13:20
78 Nicklas Pedersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:13:20
78 Torkil Veyhe (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:13:20
78 Rasmus Wallin (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:13:20
DNF Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
DNF Jesper Juul Andreasen (Den) Team Almeborg – Bornholm

Klasyfikacja generalna:

1 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 9:24:39
2 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:15
3 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:22
4 Magnus Cort Nielsen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:22
5 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:00:31
6 Michael Valgren (Den) Tinkoff 0:00:33
7 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:34
8 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:34
9 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:00:34
10 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:34
11 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:00:34
12 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 0:00:34
13 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:34
14 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:34
15 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:34
16 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:34
17 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff 0:00:34
18 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:34
19 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:34
20 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 0:00:34
21 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group 0:00:34
22 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:34
23 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:00:34
24 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:34
25 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:34
26 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:00:34
27 Silvio Herklotz (GER) Bora – Argon 18 0:00:34
28 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:34
29 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:34
30 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:00:34
31 Søren Kragh Andersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:00:34
32 Barry Markus (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:34
33 Phil Bauhaus (GER) Bora – Argon 18 0:00:34
34 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:34
35 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:34
36 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:34
37 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:34
38 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff 0:00:34
39 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:34
40 Troels Rønning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:34
41 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:34
42 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:00:45
43 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:32
44 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:01:51
45 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 0:01:53
46 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 0:01:58
47 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:01:58
48 Erik Baska (Svk) Tinkoff 0:02:37
49 Jesper Odgaard Nielsen (Den) ColoQuick – Cult 0:02:43
50 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:46
51 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 0:02:47
52 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:02:57
53 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:03:22
54 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 0:03:48
55 Aske Vorre Louring (Den) ColoQuick – Cult 0:06:23
56 Mikkel Froelich Honore (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:07:52
57 Kasper Asgreen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:07:52
58 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:07:52
59 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:07:52
60 Daniel Foder (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:07:52
61 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:07:52
62 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:07:52
63 Emil Vinjebo (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:07:52
64 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling 0:07:52
65 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:07:52
66 Rune Almindso Andersen (Den) ColoQuick – Cult 0:08:47
67 Fabian Wegmann (GER) Stölting Service Group 0:08:55
68 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:09:03
69 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group 0:09:20
70 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:09:43
71 Mathias Westergaard (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:09:51
72 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:10:00
73 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:10:40
74 Kristian Haugaard Jensen (Den) ColoQuick – Cult 0:10:40
75 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:10:40
76 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:10:40
77 Emil Toudal (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:10:40
78 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:10:40
79 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:13:49
80 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 0:13:52
81 Jannik Hyldtoft Hansen (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:13:52
82 Nicolai Brøchner (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:13:52
83 Andreas Stokbro (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:13:52
84 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:14:53
85 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:14:59
86 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stölting Service Group 0:16:07
87 Dennis Herforth Jensen (Den) ColoQuick – Cult 0:17:06
88 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:17:06
89 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:17:06
90 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Argon 18 0:17:06
91 Thomas Nybo Riis (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:17:06
92 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:17:09
93 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:21:06
94 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling 0:21:07
95 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:21:08
96 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:21:09
97 Torkil Veyhe (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:21:10
98 Rasmus Wallin (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:21:10
99 Ivar Slik (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:21:10
100 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:21:10
101 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team 0:21:10
102 Christian Nyvang Lund (Den) ColoQuick – Cult 0:21:10
103 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:21:10
104 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:21:10
105 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:21:10
106 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:21:10
107 Niklas Eg (Den) Team Virtu Pro – VéloConcept 0:21:10
108 Thomas Koep (GER) Stölting Service Group 0:21:10
109 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:21:10
110 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:21:10
111 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora – Argon 18 0:21:10
112 Michal Kolár (Svk) Tinkoff 0:21:10
113 Nicklas Pedersen (Den) Nationalmannschaft Dänemark 0:21:10
114 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk 0:21:10
115 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:21:10
116 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg – Bornholm 0:21:10
117 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk 0:21:10
118 Marcin Bialoblocki (Pol) ONE Pro Cycling 0:21:10
119 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling 0:21:10
120 Jesper Mørkøv (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:21:10
121 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:21:10
122 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:21:10
123 Alex Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:22:07