Fot. Movistar/Twitter

Kolumbijskie media podały, że Nairo Quintana zrezygnował z udziału w igrzyskach olimpijskich. Jego głównymi celami na ten sezon były wygrana w Tour de France i olimpijskie złoto. 

Po osiemnastym etapie Tour de France, na którym kolarz Movistaru przeżywał moment słabości, powiedział dziennikarzom, że jego ciało nie funkcjonuje tak, jak powinno, i że nie wie, dlaczego tak się dzieje. Kolumbijczyk jedynie przypuszczał, że przyczyną jest alergia.

Nairo Quintana zostanie poddany badaniom lekarskim, by dowiedzieć się, co było przyczyną niedyspozycji w trzecim tygodniu Touru. W reprezentacji Kolumbii zastąpi go Jarlinson Pantano (IAM Cycling) lub Winner Anacona (Movistar).

Po ceremonii dekorowania zwycięzców poszczególnych klasyfikacji tegorocznego Tour de France, Nairo Quintana powiedział, że mimo wszystkiego jest zadowolony z rezultatu osiągniętego w Wielkiej Pętli.

Wracam do domu w pełni szczęśliwy. Ukończenie wyścigu na podium w tych okolicznościach, które miały miejsce, jest dla mnie wyróżnieniem. Ciesze się także, że wygraliśmy klasyfikację drużynową, bo naprawdę na to zasłużyliśmy. Moi koledzy dawali z siebie wszystko dla mnie, więc to cenna nagroda dla nich oraz dla całego sztabu – powiedział Quintana.

Nairo Quintana ma na koncie jedno zwycięstwo w wielkim tourze – w Giro d`Italia 2014.