Fot. Team Sky

31-letni Brytyjczyk z drużyny Sky po raz trzeci w karierze został zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de France. W prestiżowym sprincie na Polach Elizejskich w Paryżu najszybszy był Andre Greipel (Lotto-Soudal). 

Tradycyjnie, dwudziesty pierwszy etap wyścigu był czasem świętowania i podziękowań. Kolarze mogli to robić przez 113 kilometrów, przemieszczając się z Chantilly na Pola Elizejskie w Paryżu.

Ściganie rozpoczęło się dopiero po wjeździe na ulice Paryża. Wówczas od peletonu odjechała ośmioosobowa ucieczka, która wyrobiła sobie niewielką przewagę nad peletonem i została wchłonięta.

Końcówkę bardzo dobrze rozegrała belgijska drużyna Lotto-Soudal, która wypracowała mistrzowi Niemiec znakomitą pozycję do finiszu. Greipel wyszedł z koła zbyt wcześnie finiszującemu Kristoffowi, a zupełnie spóźniony był Peter Sagan.

Żaden z trzech Polaków startujących w wyścigu nie wygrał etapu, ale na pocieszenie jest zwycięstwo Rafała Majki (Tinkoff) w klasyfikacji górskiej. Polak założył koszulkę w grochy po raz drugi w karierze.

Wyniki dwudziestego pierwszego etapu:

1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 2:43:08
2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
5 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange
6 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
7 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac
8 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
9 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
10 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
11 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
12 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo – Vital Concept
13 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
14 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick-Step
15 Anthony Roux (Fra) FDJ
16 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
17 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
18 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
19 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
20 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
21 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
22 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
23 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
24 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
25 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step
26 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
27 Arthur Vichot (Fra) FDJ
28 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
29 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
30 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
31 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
32 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
33 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
34 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
35 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida
36 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 0:00:10
37 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
38 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:00:17
39 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
40 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step 0:00:21
41 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 0:00:23
42 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
43 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 0:00:25
44 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
45 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange
46 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha 0:00:31
47 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
48 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
49 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
50 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
51 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
52 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
53 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida
54 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
55 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
56 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
57 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
58 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
59 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
60 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:00:36
61 Marcel Kittel (Ger) Etixx – Quick-Step 0:00:38
62 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
63 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:40
64 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:00:41
65 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
66 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step 0:00:43
67 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step
68 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 0:00:45
69 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo – Vital Concept
70 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
71 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
72 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
73 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
74 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
75 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
76 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept
77 Winner Anacona (Col) Movistar Team
78 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
79 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida
80 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
81 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept
82 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo – Vital Concept
83 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
84 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
85 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
86 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
87 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
88 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
89 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
90 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
91 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
92 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
93 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
94 Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team
95 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
96 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
97 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida
98 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling 0:00:52
99 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 0:00:54
100 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
101 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 0:00:57
102 Steve Morabito (Swi) FDJ 0:01:00
103 William Bonnet (Fra) FDJ
104 Jérémy Roy (Fra) FDJ
105 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
106 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
107 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
108 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept
109 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
110 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange
111 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange
112 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
113 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
114 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
115 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange
116 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
117 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
118 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
119 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
120 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
121 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
122 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
123 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept
124 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida
125 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
126 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
127 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
128 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
129 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
130 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
131 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
132 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:01:13
133 Wouter Poels (Ned) Team Sky
134 Sergio Henao (Col) Team Sky
135 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
136 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
137 Luke Rowe (GBr) Team Sky
138 Christopher Froome (GBr) Team Sky
139 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
140 Ian Stannard (GBr) Team Sky
141 Marco Haller (Aut) Team Katusha
142 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:24
143 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
144 Rui Costa (Por) Lampre – Merida 0:01:32
145 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:01:33
146 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
147 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18 0:01:34
148 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:47
149 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 0:02:00
150 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida
151 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:03
152 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
153 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 0:02:10
154 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
155 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
156 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
157 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:02:15
158 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 0:02:17
159 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin 0:02:40
160 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 0:02:44
161 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 0:02:45
162 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:02:48
163 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:02:56
164 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:03:31
165 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange 0:03:34
166 Yohann Gene (Fra) Direct Energie 0:04:02
167 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:04:09
168 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
169 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:04:18
170 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac 0:04:32
171 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling 0:04:34
172 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:05:01
173 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:05:02
174 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 0:07:17
DNF Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step

Klasyfikacja generalna Tour de France 2016:

1 Christopher Froome (GBr) Team Sky 89:04:48
2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:05
3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:04:21
4 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange 0:04:42
5 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:05:17
6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:06:16
7 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:06:58
8 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida
9 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step 0:07:04
10 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team 0:07:11
11 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:13:13
12 Sergio Henao (Col) Team Sky 0:18:51
13 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:19:20
14 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:24:59
15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:28:31
16 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:30:42
17 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:38:30
18 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:38:57
19 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling 0:38:59
20 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:42:28
21 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 0:47:40
22 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:48:23
23 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 0:52:14
24 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:53:06
25 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:56:33
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 1:03:59
27 Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team 1:04:25
28 Wouter Poels (Ned) Team Sky 1:06:57
29 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:12:06
30 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 1:19:59
31 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 1:21:00
32 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:24:38
33 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 1:25:14
34 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo 1:27:39
35 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky 1:32:19
36 Steve Morabito (Swi) FDJ 1:38:30
37 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 1:46:36
38 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange 1:50:51
39 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 1:55:28
40 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:58:45
41 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 2:00:09
42 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 2:00:38
43 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 2:02:53
44 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 2:06:13
45 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 2:06:36
46 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 2:07:22
47 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team 2:09:49
48 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 2:10:25
49 Rui Costa (Por) Lampre – Merida 2:11:42
50 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 2:13:47
51 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 2:15:16
52 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 2:17:16
53 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 2:18:05
54 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 2:18:24
55 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 2:21:17
56 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 2:25:45
57 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2:27:45
58 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team 2:28:06
59 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 2:28:27
60 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 2:39:17
61 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 2:41:05
62 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 2:41:52
63 Anthony Roux (Fra) FDJ 2:43:51
64 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 2:44:01
65 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18 2:46:32
66 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 2:47:32
67 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 2:48:02
68 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 2:49:49
69 Winner Anacona (Col) Movistar Team 2:50:23
70 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 2:50:49
71 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 2:51:23
72 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange 2:53:10
73 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin 2:53:22
74 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 2:58:12
75 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling 2:58:48
76 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 3:00:54
77 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team 3:01:22
78 Arthur Vichot (Fra) FDJ 3:02:10
79 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 3:02:35
80 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 3:04:53
81 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 3:09:11
82 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 3:09:19
83 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling 3:11:28
84 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 3:12:52
85 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 3:14:07
86 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 3:14:31
87 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:18:14
88 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18 3:19:44
89 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 3:20:22
90 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo – Vital Concept 3:21:09
91 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 3:23:15
92 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 3:23:17
93 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 3:24:36
94 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3:26:19
95 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team 3:27:09
96 Jérémy Roy (Fra) FDJ 3:27:15
97 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 3:28:33
98 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 3:33:29
99 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
100 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 3:34:26
101 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18 3:36:25
102 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida 3:38:17
103 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 3:38:41
104 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo 3:40:02
105 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 3:40:09
106 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:42:42
107 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 3:44:54
108 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 3:46:42
109 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 3:47:29
110 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange 3:47:40
111 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3:50:43
112 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange 3:51:55
113 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 3:51:57
114 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step 3:52:50
115 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 3:56:30
116 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 3:57:06
117 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 3:57:49
118 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 3:57:58
119 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange 3:58:10
120 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 3:58:17
121 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:58:36
122 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 4:03:16
123 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo 4:03:44
124 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
125 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 4:04:27
126 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 4:05:22
127 William Bonnet (Fra) FDJ 4:06:18
128 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 4:06:23
129 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha 4:08:07
130 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 4:08:08
131 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 4:08:22
132 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange 4:09:04
133 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 4:09:07
134 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac 4:09:40
135 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange 4:10:33
136 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida 4:12:53
137 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:13:49
138 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo 4:16:53
139 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 4:16:57
140 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 4:17:03
141 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 4:17:32
142 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:18:15
143 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin 4:21:41
144 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick-Step 4:22:02
145 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team 4:22:05
146 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 4:23:01
147 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 4:23:42
148 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 4:24:24
149 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
150 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step 4:26:39
151 Luke Rowe (GBr) Team Sky 4:27:49
152 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 4:28:01
153 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin 4:28:11
154 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18 4:28:33
155 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal 4:29:22
156 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team 4:29:38
157 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:29:47
158 Yohann Gene (Fra) Direct Energie 4:30:02
159 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team 4:30:30
160 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 4:30:34
161 Ian Stannard (GBr) Team Sky 4:31:34
162 Marco Haller (Aut) Team Katusha 4:31:40
163 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 4:32:09
164 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 4:32:25
165 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 4:34:45
166 Marcel Kittel (Ger) Etixx – Quick-Step 4:35:06
167 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 4:38:27
168 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 4:39:37
169 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 4:40:24
170 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 4:50:14
171 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 4:51:07
172 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 4:55:13
173 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 5:01:18
174 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18