Lang Team od sezonu 2016 na równi postawił organizację wyścigu Tour de Pologne kobiet i mężczyzn. Dzień po zakończeniu imprezy z kalendarza UCI WorldTour, rozpocznie się wyścig Pań! W dwa dni w górskim terenie, zawodniczki przystąpią do trzech etapów.

wys_etap1_TdP_Women

Pierwszego dnia rywalizacji, zawodniczki zmierzą się z wymagającą rundą ze startem i metą w Zakopanem. Na każdym kółku znajdują się podjazdy pod Głodówkę, Ząb i Kościelisko Butrowy Wierch, a w sumie Panie przejadą dwa takie okrążenia. Łącznie do pokonania będzie 100 kilometrów.

Na liście startowej znajdują się nazwiska dwudziestu pięciu polskich zawodniczek. Na próżno szukać najlepszych z nich, czyli Katarzyny Niewiadomej (Rabobank-Liv), Małgorzaty Jasińskiej (Ale Cipollini), Anny Plichty, Eugenii Bujak (BTJ Ljubliana) czy też Katarzyny Pawłowskiej (Boels Dolmans). Pojedzie za to krajowa czołówka na czele z Pauliną Brzeźną-Bentkowską (MAT Atom Sobótka). W ciężkim terenie walkę o czołowe lokaty mogą nawiązać także jadąca w Reprezentacji Polski Ewelina Szybiak i Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik). W składzie TKK Pacific Toruń nie ma Agnieszki Skalniak.

Lista startowa Tour de Pologne Womens tutaj

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Telewizja Polska nie pokaże materiału na żywo z wyścigu pań. Zapraszamy na tekstowe relacje na naszosie.pl!

Poprzedni artykułTDF 2016: Sagan, Kristoff i Tony Martin podsumowują 16. etap
Następny artykułRelacja na żywo z pierwszego etapu Tour de Pologne kobiet
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments