(c) Tour of Qinghai Lake

Ostatni tydzień upłynął w kolarstwie pod znakiem apokaliptycznej pogody oraz problemów organizatorów wyścigów z zarządzaniem tłumem zgromadzonym wzdłuż szos. Nie inaczej rozpoczął się Tour of Qinghai Lake w Chinach, gdzie podczas pierwszego etapu imprezy nieodpowiedzialny widz spowodował spektakularną kraksę w peletonie.

Incydent miał miejsce zaledwie 2 kilometry od linii mety i wywołany został przez widza, który próbował przedostać się na drugą stronę szosy tuż przed rozpędzonym peletonem. Jak sugerował na Twitterze australijski kolarz Nathan Elliott, odpowiedzialny za wywołanie kraksy mężczyzna został ujęty przez chińską policję.

Jedynie kilku jadących na czele stawki zawodników zdołało uniknąć upadku, spośród których najszybszym okazał się Kolumbijczyk Miguel Angel Rubiano (China Continental Team of Gansu Bank).

Najmocniej ucierpieli Antonio Viola (Nippo Vini Fantini) i Tiziano dall’Antonia (Androni Giocattoli), u których zdiagnozowano odpowiednio złamanie nadgarstka i obojczyka. Pozostali uczestniczący w kraksie zawodnicy odnieśli powierzchowne obrażenia ciała, jednak oczekuje się, że staną na starcie 2. etapu Tour of Qinghai Lake.

Krótki filmik przedstawiający incydent można obejrzeć tutaj:

https://twitter.com/ProCyclingStats/status/754567917245755392

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments