Mark Cavendish (Dimension Data) znów nie dał szans rywalom i po raz czwarty wygrał etap na tegorocznym Tour de France. Liderem pozostał Chris Froome (Team Sky).

Czternasty etap Tour de France miał być ostatnią szansą dla sprinterów przed Paryżem. Tak też się stało bowiem na mecie Villars-Les-Dombes byliśmy świadkami pojedynku najszybszych w całej stawce. Kolarze startowali w Montelimar, a do pokonania było 208,5 kilometra.

Bohaterami dnia byli: Cesare Benedetti (Bora-Argon 18), Alex Howes (Orica BikeExchange), Jeremy Roy (FDJ) oraz Martin Elminger (IAM Cycling). Ostatecznie ucieczkę skasowano na ostatnich 3 kilometrach, a w peletonie panowało bardzo wysokie tempo. Dodatkowo zawodnikom towarzyszyły silne, boczne podmuchy wiatru.

W chaotycznym sprincie najszybszy okazał się Mark Cavendish (Dimension Data). Brytyjczyk pokonał Alexandra Kristoffa (Katusha) i Petera Sagana (Tinkoff). Warto zaznaczyć, że Cavendish świetnie wykorzystał pracę zawodników Etixx-Quick Step, którzy rozprowadzali Marcela Kittela.

Wyniki:

1.    CAVENDISH Mark    101    TEAM DIMENSION DATA    05h 43′ 49”
2.    KRISTOFF Alexander    144    TEAM KATUSHA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
3.    SAGAN Peter    32    TINKOFF    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
4.    DEGENKOLB John    113    TEAM GIANT-ALPECIN    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
5.    KITTEL Marcel    181    ETIXX-QUICK STEP    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
6.    GREIPEL André    161    LOTTO SOUDAL    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
7.    COQUARD Bryan    171    DIRECT ENERGIE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
8.    CIMOLAI Davide    154    LAMPRE – MERIDA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
9.    LAPORTE Christophe    196    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
10.    DUMOULIN Samuel    44    AG2R LA MONDIALE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
11.    GROENEWEGEN Dylan    53    TEAM LOTTO NL – JUMBO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
12.    BENNETT Sam    135    BORA-ARGON 18    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
13.    CURVERS Roy    112    TEAM GIANT-ALPECIN    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
14.    MATTHEWS Michael    207    ORICA-BIKEEXCHANGE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
15.    HAYMAN Mathew    204    ORICA-BIKEEXCHANGE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
16.    ROUX Anthony    127    FDJ    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
17.    NAVARDAUSKAS Ramunas    87    CANNONDALE DRAPAC TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
18.    MC LAY DANIEL    216    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
19.    FEILLU Brice    214    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
20.    IMPEY Daryl    205    ORICA-BIKEEXCHANGE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
21.    YATES Adam    209    ORICA-BIKEEXCHANGE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
22.    SOUPE GEOFFREY    199    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
23.    GRIVKO Andriy    24    ASTANA PRO TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
24.    SCHÄR Michael    97    BMC RACING TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
25.    STUYVEN Jasper    67    TREK – SEGAFREDO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
26.    BONNET William    122    FDJ    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
27.    ENGER Sondre Holst    75    IAM CYCLING    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
28.    BREEN Vegard    212    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
29.    FRACHEREL Mikael    43    AG2R LA MONDIALE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
30.    ARU Fabio    21    ASTANA PRO TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
31.    BOASSON HAGEN Edvald    103    TEAM DIMENSION DATA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
32.    KREUZIGER Roman    36    TINKOFF    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
33.    FONSECA Armindo    215    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
34.    BUCHMANN Emanuel    131    BORA-ARGON 18    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
35.    PERICHON Pierre-Luc    217    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
36.    RICHEZE Ariel Maximiliano    186    ETIXX-QUICK STEP    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
37.    VICHOT Arthur    129    FDJ    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
38.    CLEMENT Stef    72    IAM CYCLING    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
39.    GUARNIERI Jacopo    142    TEAM KATUSHA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
40.    REICHENBACH Sébastien    126    FDJ    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
41.    ESPERVITI Imanol    14    MOVISTAR TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
42.    ITASABATINI Fabio    187    ETIXX-QUICK STEP    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
43.    AUSPORTE Richie    91    BMC RACING TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
44.    FRADELAPLACE Anthony    213    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
45.    ESPVALVERDE Alejandro    12    MOVISTAR TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
46.    ESPIZAGUIRRE Ion    17    MOVISTAR TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
47.    AUTPREIDLER Georg    116    TEAM GIANT-ALPECIN    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
48.    SUIALBASINI Michael    202    ORICA-BIKEEXCHANGE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
49.    COLQUINTANA Nairo    11    MOVISTAR TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
50.    SUIRAST Gregory    64    TREK – SEGAFREDO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
51.    NZLHENDERSON Gregory    167    LOTTO SOUDAL    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
52.    BLRKIRYIENKA Vasili    3    TEAM SKY    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
53.    ESPIZAGUIRRE Gorka    16    MOVISTAR TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
54.    NEDMOLLEMA Bauke    61    TREK – SEGAFREDO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
55.    GBRTHOMAS Geraint    9    TEAM SKY    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
56.    GERVOSS Paul    139    BORA-ARGON 18    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
57.    SLOPOLANC Jan    159    LAMPRE – MERIDA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
58.    ITAROSA Diego    27    ASTANA PRO TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
59.    AUSDURBRIDGE Luke    203    ORICA-BIKEEXCHANGE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
60.    GBRFROOME Christopher    1    TEAM SKY    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
61.    POLHUZARSKI Bartosz    136    BORA-ARGON 18    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
62.    CRODURASEK Kristijan    155    LAMPRE – MERIDA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
63.    RSAMEINTJES Louis    157    LAMPRE – MERIDA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
64.    FRAMOINARD Amaël    96    BMC RACING TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
65.    FRAGOUGEARD Alexis    47    AG2R LA MONDIALE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
66.    ITATIRALONGO Paolo    29    ASTANA PRO TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
67.    NEDLINDEMAN Bert Jan    54    TEAM LOTTO NL – JUMBO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
68.    ESPIRIZAR Markel    63    TREK – SEGAFREDO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
69.    ESPMATE MARDONES Luis Angel    198    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
70.    ITACARUSO Damiano    94    BMC RACING TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
71.    ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam    156    LAMPRE – MERIDA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
72.    COLANACONA GOMEZ Winner Andrew    13    MOVISTAR TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
73.    FRABARDET Romain    41    AG2R LA MONDIALE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
74.    ESPRODRIGUEZ OLIVER Joaquin    141    TEAM KATUSHA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
75.    FRAVUILLERMOZ Alexis    49    AG2R LA MONDIALE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
76.    IRLMARTIN Daniel    184    ETIXX-QUICK STEP    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
77.    COLHENAO Sergio Luis    2    TEAM SKY    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
78.    ITABONO Matteo    153    LAMPRE – MERIDA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
79.    SLOPIBERNIK Luka    158    LAMPRE – MERIDA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
80.    USAVAN GARDEREN Tejay    99    BMC RACING TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
81.    JPNARASHIRO Yukiya    152    LAMPRE – MERIDA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
82.    FRAGAUTIER Cyril    46    AG2R LA MONDIALE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
83.    AUTKONRAD Patrick    137    BORA-ARGON 18    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
84.    ESPZUBELDIA Haimar    69    TREK – SEGAFREDO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
85.    FRABARGUIL WARREN    111    TEAM GIANT-ALPECIN    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
86.    NEDSINKELDAM Ramon    117    TEAM GIANT-ALPECIN    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
87.    LUXGASTAUER Ben    45    AG2R LA MONDIALE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
88.    GERSCHILLINGER Andreas    138    BORA-ARGON 18    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
89.    ESPLOSADA Alberto    145    TEAM KATUSHA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
90.    NEDDUMOULIN Tom    114    TEAM GIANT-ALPECIN    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
91.    COLPANTANO Jarlinson    79    IAM CYCLING    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
92.    POROLIVEIRA Nelson    19    MOVISTAR TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
93.    BELBAKELANTS Jan    42    AG2R LA MONDIALE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
94.    ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon    28    ASTANA PRO TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
95.    ESTKANGERT Tanel    25    ASTANA PRO TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
96.    FRAPETIT Adrien    176    DIRECT ENERGIE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
97.    FRACHAVANEL Sylvain    172    DIRECT ENERGIE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
98.    BELVAN AVERMAET Greg    98    BMC RACING TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
99.    ITANIBALI Vincenzo    22    ASTANA PRO TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
100.    DENSORENSEN Chris Anker    218    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
101.    ITATOSATTO Matteo    38    TINKOFF    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
102.    RUSZAKARIN Ilnur    149    TEAM KATUSHA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
103.    ITAPOZZOVIVO Domenico    48    AG2R LA MONDIALE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
104.    GERGESCHKE Simon    115    TEAM GIANT-ALPECIN    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
105.    RSAJANSE VAN RENSBURG Reinardt    106    TEAM DIMENSION DATA    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
106.    FRAVACHON Florian    219    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
107.    GERMARTENS Paul    55    TEAM LOTTO NL – JUMBO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
108.    BELROELANDTS Jurgen    168    LOTTO SOUDAL    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
109.    SUIHOLLENSTEIN Reto    76    IAM CYCLING    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
110.    DENVALGREN ANDERSEN Michael    39    TINKOFF    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
111.    DENFUGLSANG Jakob    23    ASTANA PRO TEAM    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
112.    NEDROOSEN Timo    56    TEAM LOTTO NL – JUMBO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
113.    FRAVOECKLER Thomas    179    DIRECT ENERGIE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
114.    GERWAGNER Robert    58    TEAM LOTTO NL – JUMBO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
115.    CZEBARTA Jan    133    BORA-ARGON 18    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
116.    USASTETINA Peter    66    TREK – SEGAFREDO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
117.    CROKISERLOVSKI Robert    35    TINKOFF    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
118.    NEDTEN DAM Laurens    118    TEAM GIANT-ALPECIN    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
119.    ESPPLAZA MOLINA Ruben    208    ORICA-BIKEEXCHANGE    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
120.    BELVANMARCKE Sep    57    TEAM LOTTO NL – JUMBO    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
121.    FRALEMOINE Cyril    197    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05h 43′ 49”    + 00′ 00”
122.    NZLARCHBOLD Shane    132    BORA-ARGON 18    05h 44′ 08”    + 00′ 19”
123.    FRAGENE Yohann    174    DIRECT ENERGIE    05h 44′ 08”    + 00′ 19”
124.    NEDKELDERMAN Wilco    51    TEAM LOTTO NL – JUMBO    05h 44′ 08”    + 00′ 19”
125.    GERMARTIN Tony    185    ETIXX-QUICK STEP    05h 44′ 08”    + 00′ 19”
126.    GERSIEBERG Marcel    169    LOTTO SOUDAL    05h 44′ 15”    + 00′ 26”
127.    CANDUCHESNE Antoine    173    DIRECT ENERGIE    05h 44′ 15”    + 00′ 26”
128.    GBRROWE Luke    7    TEAM SKY    05h 44′ 15”    + 00′ 26”
129.    USABOOKWALTER Brent    92    BMC RACING TEAM    05h 44′ 15”    + 00′ 26”
130.    AUSHANSEN Adam    166    LOTTO SOUDAL    05h 44′ 15”    + 00′ 26”
131.    NEDTIMMER Albert    119    TEAM GIANT-ALPECIN    05h 44′ 15”    + 00′ 26”
132.    POLBODNAR Maciej    33    TINKOFF    05h 44′ 19”    + 00′ 30”
133.    BELWYNANTS Maarten    59    TEAM LOTTO NL – JUMBO    05h 44′ 21”    + 00′ 32”
134.    AUTHALLER Marco    143    TEAM KATUSHA    05h 44′ 21”    + 00′ 32”
135.    BELKEISSE Iljo    183    ETIXX-QUICK STEP    05h 44′ 21”    + 00′ 32”
136.    DENJUUL-JENSEN Christopher    206    ORICA-BIKEEXCHANGE    05h 44′ 25”    + 00′ 36”
137.    BELVERMOTE Julien    189    ETIXX-QUICK STEP    05h 44′ 52”    + 01′ 03”
138.    ITAGATTO Oscar    34    TINKOFF    05h 45′ 03”    + 01′ 14”
139.    SLOKOREN Kristijan    85    CANNONDALE DRAPAC TEAM    05h 45′ 15”    + 01′ 26”
140.    ARGSEPULVEDA Eduardo    211    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    05h 45′ 15”    + 01′ 26”
141.    BELNAESEN Oliver    78    IAM CYCLING    05h 45′ 26”    + 01′ 37”
142.    AUSHOWARD Leigh    77    IAM CYCLING    05h 45′ 26”    + 01′ 37”
143.    SUIELMIGER Martin    74    IAM CYCLING    05h 45′ 56”    + 02′ 07”
144.    FRAROY Jérémy    128    FDJ    05h 45′ 56”    + 02′ 07”
145.    SLOBOZIC Borut    192    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05h 45′ 56”    + 02′ 07”
146.    AUTEISEL Bernhard    105    TEAM DIMENSION DATA    05h 46′ 04”    + 02′ 15”
147.    LUXSCHLECK Frank    65    TREK – SEGAFREDO    05h 46′ 21”    + 02′ 32”
148.    FRAJEANDESBOZ Fabrice    175    DIRECT ENERGIE    05h 46′ 21”    + 02′ 32”
149.    FRAEDET Nicolas    194    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05h 46′ 24”    + 02′ 35”
150.    KAZLUTSENKO Alexey    26    ASTANA PRO TEAM    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
151.    ESPLANDA Mikel    4    TEAM SKY    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
152.    ESPMORENO FERNANDEZ Daniel    18    MOVISTAR TEAM    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
153.    USACRADDOCK Lawson    83    CANNONDALE DRAPAC TEAM    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
154.    CZEVAKOC Petr    188    ETIXX-QUICK STEP    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
155.    NEDSLAGTER Tom Jelte    88    CANNONDALE DRAPAC TEAM    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
156.    FRACOPPEL Jérôme    73    IAM CYCLING    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
157.    PORFARIA DA COSTA Rui Alberto    151    LAMPRE – MERIDA    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
158.    ESPHERRADA Jesús    15    MOVISTAR TEAM    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
159.    ESPNIEVE Mikel    5    TEAM SKY    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
160.    FRAROLLAND Pierre    81    CANNONDALE DRAPAC TEAM    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
161.    FRAALAPHILIPPE Julian    182    ETIXX-QUICK STEP    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
162.    GBRSTANNARD Ian    8    TEAM SKY    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
163.    FRAGALLOPIN Tony    165    LOTTO SOUDAL    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
164.    FRACOUSIN Jérome    193    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
165.    DENBAK Lars Ytting    162    LOTTO SOUDAL    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
166.    SUICANCELLARA Fabian    62    TREK – SEGAFREDO    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
167.    SUIMORABITO Steve    124    FDJ    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
168.    NEDPOELS Wouter    6    TEAM SKY    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
169.    NEDVAN BAARLE Dylan    89    CANNONDALE DRAPAC TEAM    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
170.    ESPNAVARRO Daniel    191    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
171.    ERITEKLEHAIMANOT Daniel    109    TEAM DIMENSION DATA    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
172.    POLMAJKA Rafal    37    TINKOFF    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
173.    NZLBENNETT George    52    TEAM LOTTO NL – JUMBO    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
174.    FRASICARD Romain    177    DIRECT ENERGIE    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
175.    USAHOWES Alex    84    CANNONDALE DRAPAC TEAM    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
176.    ERIBERHANE Natnael    102    TEAM DIMENSION DATA    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
177.    BELDE GENDT Thomas    163    LOTTO SOUDAL    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
178.    BELPAUWELS Serge    107    TEAM DIMENSION DATA    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
179.    AUSDENNIS Rohan    95    BMC RACING TEAM    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
180.    GERBURGHARDT Marcus    93    BMC RACING TEAM    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
181.    GBRCUMMINGS Stephen    104    TEAM DIMENSION DATA    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
182.    ITABENEDETTI Cesare    134    BORA-ARGON 18    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
183.    FRAJEANNESSON Arnold    195    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
184.    BELDEBUSSCHERE Jens    164    LOTTO SOUDAL    05h 46′ 27”    + 02′ 38”
185.    ESPVICIOSO Angel    148    TEAM KATUSHA    05h 48′ 30”    + 04′ 41”
Klasyfikacja generalna:

1.    FROOME Christopher    1    TEAM SKY    63h 46′ 40”
2.    MOLLEMA Bauke    61    TREK – SEGAFREDO    63h 48′ 27”    + 01′ 47”
3.    YATES Adam    209    ORICA-BIKEEXCHANGE    63h 49′ 25”    + 02′ 45”
4.    QUINTANA Nairo    11    MOVISTAR TEAM    63h 49′ 39”    + 02′ 59”
5.    VALVERDE Alejandro    12    MOVISTAR TEAM    63h 49′ 57”    + 03′ 17”
6.    VAN GARDEREN Tejay    99    BMC RACING TEAM    63h 49′ 59”    + 03′ 19”
7.    BARDET Romain    41    AG2R LA MONDIALE    63h 50′ 44”    + 04′ 04”
8.    PORTE Richie    91    BMC RACING TEAM    63h 51′ 07”    + 04′ 27”
9.    MARTIN Daniel    184    ETIXX-QUICK STEP    63h 51′ 43”    + 05′ 03”
10.    IRU Fabio    21    ASTANA PRO TEAM    63h 51′ 56”    + 05′ 16”
11.    KREUZIGER Roman    36    TINKOFF    63h 52′ 04”    + 05′ 24”
12.    MEINTJES Louis    157    LAMPRE – MERIDA    63h 52′ 28”    + 05′ 48”
13.    RODRIGUEZ OLIVER Joaquin    141    TEAM KATUSHA    63h 52′ 34”    + 05′ 54”
14.    HENAO Sergio Luis    2    TEAM SKY    63h 53′ 05”    + 06′ 25”
15.    THOMAS Geraint    9    TEAM SKY    63h 53′ 28”    + 06′ 48”
16.    BARGUIL WARREN    111    TEAM GIANT-ALPECIN    63h 55′ 03”    + 08′ 23”
17.    REICHENBACH Sébastien    126    FDJ    63h 58′ 21”    + 11′ 41”
18.    ROLLAND Pierre    81    CANNONDALE DRAPAC TEAM    64h 01′ 46”    + 15′ 06”
19.    CARUSO Damiano    94    BMC RACING TEAM    64h 02′ 20”    + 15′ 40”
20.    BUCHMANN Emanuel    131    BORA-ARGON 18    64h 05′ 42”    + 19′ 02”
21.    NIEVE Mikel    5    TEAM SKY    64h 09′ 18”    + 22′ 38”
22.    KANGERT Tanel    25    ASTANA PRO TEAM    64h 14′ 35”    + 27′ 55”
23.    SCHLECK Frank    65    TREK – SEGAFREDO    64h 17′ 04”    + 30′ 24”
24.    KELDERMAN Wilco    51    TEAM LOTTO NL – JUMBO    64h 17′ 07”    + 30′ 27”
25.    VUILLERMOZ Alexis    49    AG2R LA MONDIALE    64h 17′ 29”    + 30′ 49”
26.    ZUBELDIA Haimar    69    TREK – SEGAFREDO    64h 19′ 19”    + 32′ 39”
27.    CLEMENT Stef    72    IAM CYCLING    64h 21′ 29”    + 34′ 49”
28.    NAVARRO Daniel    191    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    64h 25′ 23”    + 38′ 43”
29.    PANTANO Jarlinson    79    IAM CYCLING    64h 30′ 44”    + 44′ 04”
30.    LANDA Mikel    4    TEAM SKY    64h 32′ 33”    + 45′ 53”
31.    SEPULVEDA Eduardo    211    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    64h 33′ 02”    + 46′ 22”
32.    ZAKARIN Ilnur    149    TEAM KATUSHA    64h 35′ 02”    + 48′ 22”
33.    NIBALI Vincenzo    22    ASTANA PRO TEAM    64h 37′ 27”    + 50′ 47”
34.    POZZOVIVO Domenico    48    AG2R LA MONDIALE    64h 37′ 30”    + 50′ 50”
35.    IMPEY Daryl    205    ORICA-BIKEEXCHANGE    64h 37′ 58”    + 51′ 18”
36.    PAUWELS Serge    107    TEAM DIMENSION DATA    64h 38′ 02”    + 51′ 22”
37.    MORENO FERNANDEZ Daniel    18    MOVISTAR TEAM    64h 40′ 48”    + 54′ 08”
38.    CHAVANEL Sylvain    172    DIRECT ENERGIE    64h 41′ 58”    + 55′ 18”
39.    DUMOULIN Tom    114    TEAM GIANT-ALPECIN    64h 42′ 58”    + 56′ 18”
40.    POELS Wouter    6    TEAM SKY    64h 45′ 57”    + 59′ 17”
41.    HUZARSKI Bartosz    136    BORA-ARGON 18    64h 47′ 38”    + 01h 00′ 58”
42.    POLMAJKA Rafal    37    TINKOFF    64h 47′ 49”    + 01h 01′ 09”
43.    BELVAN AVERMAET Greg    98    BMC RACING TEAM    64h 47′ 51”    + 01h 01′ 11”
44.    BELDE GENDT Thomas    163    LOTTO SOUDAL    64h 48′ 02”    + 01h 01′ 22”
45.    SUIMORABITO Steve    124    FDJ    64h 48′ 10”    + 01h 01′ 30”
46.    BELBAKELANTS Jan    42    AG2R LA MONDIALE    64h 48′ 45”    + 01h 02′ 05”
47.    NZLBENNETT George    52    TEAM LOTTO NL – JUMBO    64h 50′ 14”    + 01h 03′ 34”
48.    AUTPREIDLER Georg    116    TEAM GIANT-ALPECIN    64h 50′ 40”    + 01h 04′ 00”
49.    ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon    28    ASTANA PRO TEAM    64h 51′ 56”    + 01h 05′ 16”
50.    FRAMOINARD Amaël    96    BMC RACING TEAM    64h 53′ 02”    + 01h 06′ 22”
51.    USASTETINA Peter    66    TREK – SEGAFREDO    64h 53′ 38”    + 01h 06′ 58”
52.    PORFARIA DA COSTA Rui Alberto    151    LAMPRE – MERIDA    64h 56′ 33”    + 01h 09′ 53”
53.    FRAALAPHILIPPE Julian    182    ETIXX-QUICK STEP    64h 57′ 15”    + 01h 10′ 35”
54.    ESPMATE MARDONES Luis Angel    198    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    64h 57′ 51”    + 01h 11′ 11”
55.    NEDTEN DAM Laurens    118    TEAM GIANT-ALPECIN    64h 59′ 15”    + 01h 12′ 35”
56.    CROKISERLOVSKI Robert    35    TINKOFF    65h 00′ 39”    + 01h 13′ 59”
57.    ITAROSA Diego    27    ASTANA PRO TEAM    65h 01′ 19”    + 01h 14′ 39”
58.    AUTKONRAD Patrick    137    BORA-ARGON 18    65h 01′ 39”    + 01h 14′ 59”
59.    FRAJEANDESBOZ Fabrice    175    DIRECT ENERGIE    65h 03′ 32”    + 01h 16′ 52”
60.    ESPPLAZA MOLINA Ruben    208    ORICA-BIKEEXCHANGE    65h 06′ 13”    + 01h 19′ 33”
61.    DENFUGLSANG Jakob    23    ASTANA PRO TEAM    65h 07′ 35”    + 01h 20′ 55”
62.    DENSORENSEN Chris Anker    218    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    65h 09′ 00”    + 01h 22′ 20”
63.    GERMARTIN Tony    185    ETIXX-QUICK STEP    65h 09′ 33”    + 01h 22′ 53”
64.    UKRGRIVKO Andriy    24    ASTANA PRO TEAM    65h 11′ 21”    + 01h 24′ 41”
65.    FRACHEREL Mikael    43    AG2R LA MONDIALE    65h 13′ 33”    + 01h 26′ 53”
66.    ITATIRALONGO Paolo    29    ASTANA PRO TEAM    65h 14′ 19”    + 01h 27′ 39”
67.    LUXGASTAUER Ben    45    AG2R LA MONDIALE    65h 17′ 03”    + 01h 30′ 23”
68.    FRAJEANNESSON Arnold    195    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    65h 17′ 24”    + 01h 30′ 44”
69.    ESPLOSADA Alberto    145    TEAM KATUSHA    65h 18′ 01”    + 01h 31′ 21”
70.    SUIELMIGER Martin    74    IAM CYCLING    65h 20′ 25”    + 01h 33′ 45”
71.    FRAROY Jérémy    128    FDJ    65h 20′ 27”    + 01h 33′ 47”
72.    FRAROUX Anthony    127    FDJ    65h 21′ 43”    + 01h 35′ 03”
73.    GERGESCHKE Simon    115    TEAM GIANT-ALPECIN    65h 22′ 07”    + 01h 35′ 27”
74.    ESPIZAGUIRRE Ion    17    MOVISTAR TEAM    65h 22′ 16”    + 01h 35′ 36”
75.    ESPIZAGUIRRE Gorka    16    MOVISTAR TEAM    65h 22′ 27”    + 01h 35′ 47”
76.    FRASICARD Romain    177    DIRECT ENERGIE    65h 22′ 37”    + 01h 35′ 57”
77.    COLANACONA GOMEZ Winner Andrew    13    MOVISTAR TEAM    65h 22′ 51”    + 01h 36′ 11”
78.    SLOPOLANC Jan    159    LAMPRE – MERIDA    65h 25′ 43”    + 01h 39′ 03”
79.    ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam    156    LAMPRE – MERIDA    65h 26′ 08”    + 01h 39′ 28”
80.    FRAGAUTIER Cyril    46    AG2R LA MONDIALE    65h 26′ 20”    + 01h 39′ 40”
81.    SVKSAGAN Peter    32    TINKOFF    65h 29′ 03”    + 01h 42′ 23”
82.    ESPHERRADA Jesús    15    MOVISTAR TEAM    65h 29′ 07”    + 01h 42′ 27”
83.    BELNAESEN Oliver    78    IAM CYCLING    65h 29′ 24”    + 01h 42′ 44”
84.    FRAFEILLU Brice    214    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    65h 30′ 02”    + 01h 43′ 22”
85.    FRAGALLOPIN Tony    165    LOTTO SOUDAL    65h 30′ 19”    + 01h 43′ 39”
86.    ERITEKLEHAIMANOT Daniel    109    TEAM DIMENSION DATA    65h 32′ 36”    + 01h 45′ 56”
87.    NEDSLAGTER Tom Jelte    88    CANNONDALE DRAPAC TEAM    65h 32′ 56”    + 01h 46′ 16”
88.    DENVALGREN ANDERSEN Michael    39    TINKOFF    65h 33′ 00”    + 01h 46′ 20”
89.    AUSDURBRIDGE Luke    203    ORICA-BIKEEXCHANGE    65h 33′ 24”    + 01h 46′ 44”
90.    FRADELAPLACE Anthony    213    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    65h 33′ 25”    + 01h 46′ 45”
91.    FRAVICHOT Arthur    129    FDJ    65h 33′ 29”    + 01h 46′ 49”
92.    FRACOPPEL Jérôme    73    IAM CYCLING    65h 34′ 43”    + 01h 48′ 03”
93.    CRODURASEK Kristijan    155    LAMPRE – MERIDA    65h 34′ 47”    + 01h 48′ 07”
94.    KAZLUTSENKO Alexey    26    ASTANA PRO TEAM    65h 36′ 05”    + 01h 49′ 25”
95.    SUISCHÄR Michael    97    BMC RACING TEAM    65h 36′ 48”    + 01h 50′ 08”
96.    USACRADDOCK Lawson    83    CANNONDALE DRAPAC TEAM    65h 37′ 13”    + 01h 50′ 33”
97.    CZEBARTA Jan    133    BORA-ARGON 18    65h 37′ 43”    + 01h 51′ 03”
98.    BELVANMARCKE Sep    57    TEAM LOTTO NL – JUMBO    65h 37′ 58”    + 01h 51′ 18”
99.    FRAVACHON Florian    219    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    65h 38′ 23”    + 01h 51′ 43”
100.    GERBURGHARDT Marcus    93    BMC RACING TEAM    65h 39′ 02”    + 01h 52′ 22”
101.    NEDLINDEMAN Bert Jan    54    TEAM LOTTO NL – JUMBO    65h 39′ 32”    + 01h 52′ 52”
102.    FRAVOECKLER Thomas    179    DIRECT ENERGIE    65h 40′ 02”    + 01h 53′ 22”
103.    NORBOASSON HAGEN Edvald    103    TEAM DIMENSION DATA    65h 41′ 00”    + 01h 54′ 20”
104.    AUSHANSEN Adam    166    LOTTO SOUDAL    65h 41′ 49”    + 01h 55′ 09”
105.    FRAPERICHON Pierre-Luc    217    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    65h 41′ 53”    + 01h 55′ 13”
106.    SLOPIBERNIK Luka    158    LAMPRE – MERIDA    65h 42′ 01”    + 01h 55′ 21”
107.    GERVOSS Paul    139    BORA-ARGON 18    65h 42′ 25”    + 01h 55′ 45”
108.    FRACOQUARD Bryan    171    DIRECT ENERGIE    65h 44′ 27”    + 01h 57′ 47”
109.    POROLIVEIRA Nelson    19    MOVISTAR TEAM    65h 45′ 30”    + 01h 58′ 50”
110.    FRAEDET Nicolas    194    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    65h 45′ 32”    + 01h 58′ 52”
111.    GERMARTENS Paul    55    TEAM LOTTO NL – JUMBO    65h 46′ 50”    + 02h 00′ 10”
112.    CANDUCHESNE Antoine    173    DIRECT ENERGIE    65h 47′ 28”    + 02h 00′ 48”
113.    BELSTUYVEN Jasper    67    TREK – SEGAFREDO    65h 47′ 53”    + 02h 01′ 13”
114.    RSAJANSE VAN RENSBURG Reinardt    106    TEAM DIMENSION DATA    65h 48′ 39”    + 02h 01′ 59”
115.    BELKEISSE Iljo    183    ETIXX-QUICK STEP    65h 48′ 41”    + 02h 02′ 01”
116.    NEDVAN BAARLE Dylan    89    CANNONDALE DRAPAC TEAM    65h 49′ 47”    + 02h 03′ 07”
117.    ERIBERHANE Natnael    102    TEAM DIMENSION DATA    65h 50′ 28”    + 02h 03′ 48”
118.    ESPIRIZAR Markel    63    TREK – SEGAFREDO    65h 51′ 32”    + 02h 04′ 52”
119.    GERGREIPEL André    161    LOTTO SOUDAL    65h 51′ 34”    + 02h 04′ 54”
120.    USAHOWES Alex    84    CANNONDALE DRAPAC TEAM    65h 52′ 45”    + 02h 06′ 05”
121.    AUSMATTHEWS Michael    207    ORICA-BIKEEXCHANGE    65h 53′ 07”    + 02h 06′ 27”
122.    SUICANCELLARA Fabian    62    TREK – SEGAFREDO    65h 53′ 08”    + 02h 06′ 28”
123.    LTUNAVARDAUSKAS Ramunas    87    CANNONDALE DRAPAC TEAM    65h 53′ 41”    + 02h 07′ 01”
124.    SUIHOLLENSTEIN Reto    76    IAM CYCLING    65h 54′ 37”    + 02h 07′ 57”
125.    FRADUMOULIN Samuel    44    AG2R LA MONDIALE    65h 55′ 30”    + 02h 08′ 50”
126.    AUSHAYMAN Mathew    204    ORICA-BIKEEXCHANGE    65h 55′ 33”    + 02h 08′ 53”
127.    GBRCUMMINGS Stephen    104    TEAM DIMENSION DATA    65h 55′ 49”    + 02h 09′ 09”
128.    SUIRAST Gregory    64    TREK – SEGAFREDO    65h 55′ 56”    + 02h 09′ 16”
129.    BELROELANDTS Jurgen    168    LOTTO SOUDAL    65h 56′ 07”    + 02h 09′ 27”
130.    NEDCURVERS Roy    112    TEAM GIANT-ALPECIN    65h 56′ 54”    + 02h 10′ 14”
131.    CZEVAKOC Petr    188    ETIXX-QUICK STEP    65h 58′ 23”    + 02h 11′ 43”
132.    BLRKIRYIENKA Vasili    3    TEAM SKY    65h 58′ 55”    + 02h 12′ 15”
133.    SUIALBASINI Michael    202    ORICA-BIKEEXCHANGE    66h 00′ 17”    + 02h 13′ 37”
134.    NORENGER Sondre Holst    75    IAM CYCLING    66h 00′ 20”    + 02h 13′ 40”
135.    FRALEMOINE Cyril    197    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    66h 00′ 40”    + 02h 14′ 00”
136.    AUSDENNIS Rohan    95    BMC RACING TEAM    66h 00′ 49”    + 02h 14′ 09”
137.    JPNARASHIRO Yukiya    152    LAMPRE – MERIDA    66h 01′ 20”    + 02h 14′ 40”
138.    NEDROOSEN Timo    56    TEAM LOTTO NL – JUMBO    66h 01′ 55”    + 02h 15′ 15”
139.    FRABONNET William    122    FDJ    66h 02′ 09”    + 02h 15′ 29”
140.    ESPVICIOSO Angel    148    TEAM KATUSHA    66h 02′ 34”    + 02h 15′ 54”
141.    FRALAPORTE Christophe    196    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    66h 03′ 26”    + 02h 16′ 46”
142.    FRASOUPE GEOFFREY    199    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    66h 03′ 40”    + 02h 17′ 00”
143.    FRACOUSIN Jérome    193    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    66h 04′ 25”    + 02h 17′ 45”
144.    FRAFONSECA Armindo    215    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    66h 04′ 35”    + 02h 17′ 55”
145.    NZLHENDERSON Gregory    167    LOTTO SOUDAL    66h 04′ 39”    + 02h 17′ 59”
146.    DENJUUL-JENSEN Christopher    206    ORICA-BIKEEXCHANGE    66h 04′ 40”    + 02h 18′ 00”
147.    ARGRICHEZE Ariel Maximiliano    186    ETIXX-QUICK STEP    66h 05′ 12”    + 02h 18′ 32”
148.    ITATOSATTO Matteo    38    TINKOFF    66h 06′ 23”    + 02h 19′ 43”
149.    ESPERVITI Imanol    14    MOVISTAR TEAM    66h 06′ 38”    + 02h 19′ 58”
150.    ITASABATINI Fabio    187    ETIXX-QUICK STEP    66h 06′ 49”    + 02h 20′ 09”
151.    GERDEGENKOLB John    113    TEAM GIANT-ALPECIN    66h 06′ 49”    + 02h 20′ 09”
152.    POLBODNAR Maciej    33    TINKOFF    66h 07′ 03”    + 02h 20′ 23”
153.    GERKITTEL Marcel    181    ETIXX-QUICK STEP    66h 07′ 13”    + 02h 20′ 33”
154.    BELWYNANTS Maarten    59    TEAM LOTTO NL – JUMBO    66h 07′ 39”    + 02h 20′ 59”
155.    NORKRISTOFF Alexander    144    TEAM KATUSHA    66h 07′ 55”    + 02h 21′ 15”
156.    ITABONO Matteo    153    LAMPRE – MERIDA    66h 08′ 51”    + 02h 22′ 11”
157.    BELDEBUSSCHERE Jens    164    LOTTO SOUDAL    66h 09′ 27”    + 02h 22′ 47”
158.    BELVERMOTE Julien    189    ETIXX-QUICK STEP    66h 09′ 31”    + 02h 22′ 51”
159.    NEDSINKELDAM Ramon    117    TEAM GIANT-ALPECIN    66h 10′ 23”    + 02h 23′ 43”
160.    USABOOKWALTER Brent    92    BMC RACING TEAM    66h 10′ 45”    + 02h 24′ 05”
161.    NEDGROENEWEGEN Dylan    53    TEAM LOTTO NL – JUMBO    66h 10′ 50”    + 02h 24′ 10”
162.    ITAGATTO Oscar    34    TINKOFF    66h 10′ 51”    + 02h 24′ 11”
163.    FRAGENE Yohann    174    DIRECT ENERGIE    66h 11′ 05”    + 02h 24′ 25”
164.    ITABENEDETTI Cesare    134    BORA-ARGON 18    66h 11′ 56”    + 02h 25′ 16”
165.    GBRCAVENDISH Mark    101    TEAM DIMENSION DATA    66h 12′ 04”    + 02h 25′ 24”
166.    NORBREEN Vegard    212    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    66h 12′ 20”    + 02h 25′ 40”
167.    GERSCHILLINGER Andreas    138    BORA-ARGON 18    66h 12′ 31”    + 02h 25′ 51”
168.    ITAGUARNIERI Jacopo    142    TEAM KATUSHA    66h 12′ 43”    + 02h 26′ 03”
169.    FRAPETIT Adrien    176    DIRECT ENERGIE    66h 13′ 03”    + 02h 26′ 23”
170.    GERWAGNER Robert    58    TEAM LOTTO NL – JUMBO    66h 13′ 46”    + 02h 27′ 06”
171.    GBRROWE Luke    7    TEAM SKY    66h 14′ 25”    + 02h 27′ 45”
172.    SLOKOREN Kristijan    85    CANNONDALE DRAPAC TEAM    66h 14′ 40”    + 02h 28′ 00”
173.    FRAGOUGEARD Alexis    47    AG2R LA MONDIALE    66h 15′ 58”    + 02h 29′ 18”
174.    GBRMC LAY DANIEL    216    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    66h 16′ 04”    + 02h 29′ 24”
175.    SLOBOZIC Borut    192    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    66h 16′ 37”    + 02h 29′ 57”
176.    GERSIEBERG Marcel    169    LOTTO SOUDAL    66h 18′ 02”    + 02h 31′ 22”
177.    GBRSTANNARD Ian    8    TEAM SKY    66h 18′ 09”    + 02h 31′ 29”
178.    ITACIMOLAI Davide    154    LAMPRE – MERIDA    66h 18′ 41”    + 02h 32′ 01”
179.    NEDTIMMER Albert    119    TEAM GIANT-ALPECIN    66h 19′ 04”    + 02h 32′ 24”
180.    AUTHALLER Marco    143    TEAM KATUSHA    66h 19′ 34”    + 02h 32′ 54”
181.    NZLARCHBOLD Shane    132    BORA-ARGON 18    66h 24′ 52”    + 02h 38′ 12”
182.    AUTEISEL Bernhard    105    TEAM DIMENSION DATA    66h 27′ 32”    + 02h 40′ 52”
183.    AUSHOWARD Leigh    77    IAM CYCLING    66h 31′ 59”    + 02h 45′ 19”
184.    DENBAK Lars Ytting    162    LOTTO SOUDAL    66h 40′ 33”    + 02h 53′ 53”
185.    IRLBENNETT Sam    135    BORA-ARGON 18    66h 46′ 51”    + 03h 00′ 11”