Zwycięstwem Niccolo Bonifazio zakończył się 3. etap Tour de Pologne. Liderem pozostał Fernando Gaviria.

Trzeci etap Tour de Pologne był jednym z najdłuższych w historii i liczyl około 240 kilometrów. W odróżnieniu od poprzednich dni, teren był pofałdowany, co dawało nadzieje na inne rozstrzygnięcia niż finisz z peletonu.

W ucieczkę dnia zabrali się tym razem Matej Mohoric (Lampre – Merida), Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Kamil Gradek (Verva – ActiveJet), Przemysław Kasperkiewicz (Polska) i Sergey Nikolayev (Gazprom – Rusvelo). Piątka miała nawet kilka minut przewagi, lecz peleton nie zamierzał dopuszczać odjazdu.

Sytuacja zmieniła się u podnóża drugiej góry, kiedy to peleton tracił juz zaledwie minutę i 30 sekund. Wówczas na atak zdecydował się Owsian, za którym pognał Mohoric. Mocno przyspieszył także peleton, który zmniejszył przewagę do 40 sekund.

Bardzo dużo zamieszania wniósł ostatni podjazd drugiej kategorii, zwany popularnie golgotką. Na atak zdecydowali się tam Nicholas Roche (Sky), Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) i Ruben Fernandez (Movistar). Trójka zyskała kilkanaście sekund przewagi nad podzielonym peletonem, który wyraźnie zwolnił, pozwalając dojechać sprinterom. Skorzystali z tego także Tiesj Benoot (Lotto – Soudal) i Davide Formolo (Cannondale), którzy dojechali do prowadzącego tercetu.

Niestety, odjazd został skasowany nieco ponad 15 kilometrów przed meta. Wówczas na atak zdecydował się Lorenzo Rota (Bardiani). Młodziutki Włoch zdołał zyskać kilkanaście sekund, lecz grupa zasadnicza szybko go doszła.

Tym samym o zwycięstwie zadecydował finiszz peletonu. Jako pierwszy linie mety przekroczył Nicolo Bonifazio (Trek – Segafredo), który pokazał plecy Moreno Hoflandowi (LottoNL -Jumbo) i Luce Mezgecowi (Orica – BikeExchange). Liderem pozostał Fernando Gaviria (Etixx – Quickstep).

Wyniki trzeciego etapu:

Zawodnik Nr start. Team Bon. Czas Kary
1 BONIFAZIO Nicollo 63 TFS – 10s 05h 46′ 12” 20p
2 HOFLAND Moreno 134 TLJ – 6s + 00′ 00” 19p
3 MEZGEC Luka 106 OGE – 4s + 00′ 00” 18p
4 HAUSSLER Heinrich 164 IAM + 00′ 00” 17p
5 MAIKIN Roman 236 GAZ + 00′ 00” 16p
6 SBARAGLI Kristian 57 DDD + 00′ 00” 15p
7 TLEUBAYEV Ruslan 36 AST + 00′ 00” 14p
8 VLIEGEN Loic 97 BMC + 00′ 00” 13p
9 MODOLO Sacha 85 LAM + 00′ 00” 12p
10 DE KORT Koen 113 TGA + 00′ 00” 11p
11 BETTIOL Alberto 46 CPT + 00′ 00” 10p
12 SIMONI Jordi 186 VAT + 00′ 00” 9p
13 SMITH Dion 227 ONE + 00′ 00” 8p
14 GAVIRIA RENDON Fernando 22 EQS + 00′ 00” 7p
15 GERTS Floris 93 BMC + 00′ 00” 6p
16 MANZIN Lorenzo 176 FDJ + 00′ 00” 5p
17 HOULE Hugo 154 ALM + 00′ 00” 4p
18 DOMAGALSKI Karol 223 ONE + 00′ 00” 3p
19 KWIATKOWSKI Michał 75 SKY + 00′ 00” 2p
20 OFFREDO Yoann 177 FDJ + 00′ 00” 1p
21 MORI Manuele 84 LAM + 00′ 00”
22 ZIELIуSKI Kamil 208 POL + 00′ 00”
23 ULISSI Diego 81 LAM + 00′ 00”
24 GILBERT Philippe 92 BMC + 00′ 00”
25 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 125 KAT + 00′ 00”
26 VENTOSO Francisco Jose 17 MOV + 00′ 00”
27 GROSSCHARTNER Felix 196 CCC + 00′ 00”
28 LAGUTIN Sergey 123 KAT + 00′ 00”
29 HAIG Jack 103 OGE + 00′ 00”
30 SAGAN Juraj 4 TNK + 00′ 00”
31 CLARKE Simon 43 CPT + 00′ 00”
32 HANSEN Jesper 2 TNK + 00′ 00”
33 FERNANDEZ Ruben 14 MOV + 00′ 00”
34 ZEITS Andrey 38 AST + 00′ 00”
35 CHERNETSKI Sergei 121 KAT + 00′ 00”
36 URAN Rigoberto 41 CPT + 00′ 00”
37 BENOOT Tiesj 141 LTS + 00′ 00”
38 CATALDO Dario 33 AST + 00′ 00”
39 BOUWMAN Koen 132 TLJ + 00′ 00”
40 PERAUD Jean Christophe 158 ALM + 00′ 00”
41 CIEŚLIK Paweł 183 VAT + 00′ 00”
42 WARBASSE Lawrence 168 IAM + 00′ 00”
43 KONIG Leopold 74 SKY + 00′ 00”
44 CASTROVIEJO Jonathan 12 MOV + 00′ 00”
45 CAMPENAERTS Victor 133 TLJ + 00′ 00”
46 QUINTANA Dayer 15 MOV + 00′ 00”
47 HERMANS Ben 94 BMC + 00′ 00”
48 ELISSONDE Kenny 171 FDJ + 00′ 00”
49 BENNATI Daniele 3 TNK + 00′ 00”
50 MONFORT Maxime 145 LTS + 00′ 00”
51 MAESTRI Mirco 244 BAR + 00′ 00”
52 STYBAR Zdenek 26 EQS + 00′ 00”
53 TAARAMAE Rein 127 KAT + 00′ 00”
54 JUNGELS Bob 23 EQS + 00′ 00”
55 DE CLERCQ Bart 143 LTS + 00′ 00”
56 ROCHE Nicolas 77 SKY + 00′ 00”
57 WISNIOWSKI Łukasz 27 EQS + 00′ 00”
58 SUITSOU Kanstantsin 58 DDD + 00′ 00”
59 DE LA PARTE Victor 197 CCC + 00′ 00”
60 DE PLUS Laurens 21 EQS + 00′ 00”
61 SPILAK Simon 126 KAT + 00′ 00”
62 PALUTA Michał 195 CCC + 00′ 00”
63 VILLELLA Davide 47 CPT + 00′ 00”
64 ROGLIC Primoz 136 TLJ + 00′ 00”
65 QUINZIATO Manuel 95 BMC + 00′ 00”
66 KOLOBNEV Alexander 231 GAZ + 00′ 00”
67 FELLINE Fabio 66 TFS + 00′ 00”
68 WELLENS Tim 148 LTS + 00′ 00”
69 FROHLINGER Johannes 114 TGA + 00′ 00”
70 KONOVALOVAS Ignatas 174 FDJ + 00′ 00”
71 MINARD Sebastien 156 ALM + 00′ 00”
72 CARDOSO Andre 42 CPT + 00′ 00”
73 YATES Simon 101 OGE + 00′ 00”
74 FUMEAUX Jonathan 163 IAM + 00′ 00”
75 CAPECCHI Eros 32 AST + 00′ 00”
76 BIDARD Francois 152 ALM + 00′ 00”
77 MARYCZ Jarosław 193 CCC + 00′ 00”
78 AMADOR Andrey 11 MOV + 00′ 00”
79 LUDVIGSSON Tobias 115 TGA + 00′ 00”
80 VISCONTI Giovanni 18 MOV + 00′ 00”
81 PUCCIO Salvatore 76 SKY + 00′ 00”
82 BRUTT Pavel 1 TNK + 00′ 00”
83 KEUKELEIRE Jens 104 OGE + 00′ 00”
84 PATERSKI Maciej 191 CCC + 00′ 00”
85 FIRSANOV Sergey 234 GAZ + 00′ 00”
86 FORMOLO Davide 44 CPT + 00′ 00”
87 ORAM James 226 ONE + 00′ 00”
88 DENIFL Stefan 162 IAM + 00′ 00”
89 BEPPU Fumiyuki 62 TFS + 00′ 00”
90 OWSIAN Łukasz 192 CCC + 00′ 00”
91 MEGIAS LEAL Javier 211 TNN + 00′ 00”
92 ROTA Lorenzo 245 BAR + 00′ 00”
93 HNIK Karel 188 VAT + 00′ 00”
94 JANSE VAN RENSBURG Jacques 53 DDD + 00′ 00”
95 KENNAUGH Peter 73 SKY + 00′ 00”
96 NIEMIEC Przemysław 86 LAM + 00′ 00”
97 WYSS Danilo 98 BMC + 00′ 00”
98 SERRY Pieter 25 EQS + 00′ 00”
99 STACHOWIAK Adam 185 VAT + 00′ 00”
100 VELITS Peter 96 BMC + 00′ 00”
101 EWAN Caleb 102 OGE + 00′ 00”
102 KLUGE Roger 165 IAM + 00′ 20”
103 VAN WINDEN Dennis 138 TLJ + 00′ 22”
104 BARBIN Enrico 242 BAR + 00′ 25”
105 MAES Nikolas 28 EQS + 00′ 29”
106 SKUJINS Toms 45 CPT + 00′ 33”
107 LEEZER Thomas 135 TLJ + 00′ 36”
108 LE BON Johan 175 FDJ + 00′ 54”
109 BERARD Julien 151 ALM + 01′ 01”
110 MOREIRA PAULINHO Sergio miguel 5 TNK + 01′ 01”
111 OVECHKIN Artem 238 GAZ + 01′ 01”
112 BATTAGLIN Enrico 131 TLJ + 01′ 01”
113 SUTHERLAND Rory 16 MOV + 01′ 21”
114 PETILLI Simone 87 LAM + 01′ 21”
115 MAMYKIN Matvey 124 KAT + 01′ 51”
116 TROFIMOV Yury 8 TNK + 01′ 51”
117 SOLOMENNIKOV Andrei 237 GAZ + 01′ 51”
118 SAMOILAU Branislau 198 CCC + 01′ 51”
119 GOŁAŚ Michał 71 SKY + 01′ 51”
120 VERVAEKE Louis 147 LTS + 02′ 14”
121 FRAILE MATARRANZ Omar 52 DDD + 03′ 48”
122 REZA Kevin 178 FDJ + 04′ 15”
123 TUFT Svein 105 OGE + 04′ 35”
124 DE MARCHI Alessandro 91 BMC + 04′ 35”
125 REKITA Szymon 205 POL + 07′ 55”
126 SZELĄG Gracjan 207 POL + 07′ 55”
127 KASPERKIEWICZ Przemysław 203 POL + 07′ 55”
128 KONWA Piotr 204 POL + 07′ 55”
129 WILLIAMS Peter 228 ONE + 07′ 55”
130 KADRI Biel 155 ALM + 07′ 55”
131 FRANCZAK Paweł 181 VAT + 07′ 55”
132 BOEV Igor 235 GAZ + 07′ 55”
133 DETKO Dariusz 202 POL + 07′ 55”
134 VERMUELEN Alexey 137 TLJ + 07′ 55”
135 BIAŁOBŁOCKI Marcin 222 ONE + 07′ 55”
136 DE BACKER Bert 112 TGA + 07′ 55”
137 MOHORIC Matej 88 LAM – 2s + 07′ 55”
138 DOWSETT Alex 13 MOV + 07′ 55”
139 ARNDT Nikias 111 TGA + 07′ 55”
140 ALAFACI Eugenio 61 TFS + 07′ 55”
141 TACIAK Mateusz 194 CCC + 07′ 55”
142 VIVIANI Elia 78 SKY + 07′ 55”
143 DEVOLDER Stijn 65 TFS + 07′ 55”
144 NIYONSHUTI Adrien 55 DDD + 07′ 55”
145 SMUKULIS Gatis 35 AST + 07′ 55”
146 AREGGER Marcel 161 IAM + 07′ 55”
147 FISCHER Murilo 172 FDJ + 07′ 55”
148 KOCH Jonas 187 VAT + 07′ 55”
149 KOZONCHUK Dmitrii 122 KAT + 07′ 55”
150 DE BUYST Jasper 142 LTS + 07′ 55”
151 BARKER Yanto 221 ONE + 07′ 55”
152 HESJEDAL Ryder 67 TFS + 07′ 55”
153 BEWLEY Sam 108 OGE + 07′ 55”
154 PETROV Evgeny 7 TNK + 07′ 55”
155 GRADEK Kamil 182 VAT – 3s + 07′ 55”
156 TONELLI Alessandro 248 BAR + 09′ 14”
157 VOROBYEV Anton 128 KAT + 09′ 14”
158 STAMSNIJDER Tom 116 TGA + 09′ 14”
159 DENZ Nico 153 ALM + 09′ 14”
160 MARTINELLI Davide 24 EQS + 09′ 14”
161 JIM Songezo 54 DDD + 09′ 14”
162 NIKOLAEV Sergey 233 GAZ – 1s + 09′ 14”
163 BOEM Nicola 243 BAR + 09′ 14”
164 COLBRELLI Sonny 241 BAR + 09′ 14”
165 WAEYTENS Zico 117 TGA + 09′ 14”
166 COLEDAN Marco 64 TFS + 10′ 02”
167 PLANET Charles 213 TNN + 10′ 02”
168 AGNOLI Valerio 31 AST + 10′ 02”
169 SIMION Paolo 247 BAR + 10′ 02”
170 WALSCHEID Max 118 TGA + 10′ 02”
171 BATEK Dariusz 201 POL + 10′ 02”
172 DOCKER Mitchell 107 OGE + 10′ 02”
173 FARIA DA COSTA Mario Jorge 82 LAM + 10′ 02”
174 VAN POPPEL Boy 68 TFS + 10′ 02”
175 PELUCCHI Matteo 166 IAM + 10′ 02”
176 GOSS Matthew 224 ONE + 10′ 02”
177 WOODS Michael 48 CPT + 10′ 02”
178 OPIE Chris 225 ONE + 10′ 02”
179 MONTAGUTI Matteo 157 ALM + 10′ 02”
180 BRAMMEIER Matthew Martin 51 DDD + 10′ 02”
181 REGUIGUI Youcef 56 DDD + 10′ 02”
182 ARMEE Sander 144 LTS + 10′ 02”
183 CLANCY Stephen 218 TNN + 12′ 22”
184 WILLIAMS Christopher 217 TNN + 12′ 22”
185 VERSCHOOR Martijin 212 TNN + 12′ 22”
186 PERON Andrea 215 TNN + 12′ 22”
187 GUARDINI Andrea 34 AST + 12′ 22”
188 FOURNIER Marc 173 FDJ + 12′ 22”
189 FERRARI Roberto 83 LAM + 12′ 22”
190 KOZHATAYEV Bakhtiyar 37 AST + 12′ 22”
191 LOZANO RIBA David 214 TNN + 12′ 22”
192 RUFFONI Nicola 246 BAR + 12′ 22”
193 BODNAR Łukasz 184 VAT + 12′ 22”
SAROMOTINS Aleksejs 167 IAM DNF
SAVITSKIY Ivan 232 GAZ DNF
HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 6 TNK DNF
VALLS FERRI Rafael 146 LTS DNF
INTXAUSTI ELORRIAGA Benat 72 SKY DNF

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 GAVIRIA RENDON Fernando 22 EQS 12h 06′ 36”
2 BONIFAZIO Nicollo 63 TFS 12h 06′ 42” + 00′ 06”
3 EWAN Caleb 102 OGE 12h 06′ 44” + 00′ 08”
4 HOFLAND Moreno 134 TLJ 12h 06′ 46” + 00′ 10”
5 ULISSI Diego 81 LAM 12h 06′ 50” + 00′ 14”
6 MAIKIN Roman 236 GAZ 12h 06′ 52” + 00′ 16”
7 MANZIN Lorenzo 176 FDJ 12h 06′ 52” + 00′ 16”
8 MODOLO Sacha 85 LAM 12h 06′ 52” + 00′ 16”
9 HAUSSLER Heinrich 164 IAM 12h 06′ 52” + 00′ 16”
10 KWIATKOWSKI Michał 75 SKY 12h 06′ 52” + 00′ 16”
11 GERTS Floris 93 BMC 12h 06′ 52” + 00′ 16”
12 GILBERT Philippe 92 BMC 12h 06′ 52” + 00′ 16”
13 ZIELIуSKI Kamil 208 POL 12h 06′ 52” + 00′ 16”
14 FERNANDEZ Ruben 14 MOV 12h 06′ 52” + 00′ 16”
15 BENOOT Tiesj 141 LTS 12h 06′ 52” + 00′ 16”
16 SAGAN Juraj 4 TNK 12h 06′ 52” + 00′ 16”
17 CHERNETSKI Sergei 121 KAT 12h 06′ 52” + 00′ 16”
18 KONIG Leopold 74 SKY 12h 06′ 52” + 00′ 16”
19 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 125 KAT 12h 06′ 52” + 00′ 16”
20 SIMONI Jordi 186 VAT 12h 06′ 52” + 00′ 16”
21 CLARKE Simon 43 CPT 12h 06′ 52” + 00′ 16”
22 CATALDO Dario 33 AST 12h 06′ 52” + 00′ 16”
23 STYBAR Zdenek 26 EQS 12h 06′ 52” + 00′ 16”
24 JUNGELS Bob 23 EQS 12h 06′ 52” + 00′ 16”
25 ZEITS Andrey 38 AST 12h 06′ 52” + 00′ 16”
26 TLEUBAYEV Ruslan 36 AST 12h 06′ 52” + 00′ 16”
27 WELLENS Tim 148 LTS 12h 06′ 52” + 00′ 16”
28 DE PLUS Laurens 21 EQS 12h 06′ 52” + 00′ 16”
29 KEUKELEIRE Jens 104 OGE 12h 06′ 52” + 00′ 16”
30 SERRY Pieter 25 EQS 12h 06′ 52” + 00′ 16”
31 YATES Simon 101 OGE 12h 06′ 58” + 00′ 22”
32 MARYCZ Jarosław 193 CCC 12h 06′ 59” + 00′ 23”
33 HOULE Hugo 154 ALM 12h 07′ 01” + 00′ 25”
34 DE KORT Koen 113 TGA 12h 07′ 01” + 00′ 25”
35 SMITH Dion 227 ONE 12h 07′ 01” + 00′ 25”
36 VENTOSO Francisco Jose 17 MOV 12h 07′ 01” + 00′ 25”
37 BETTIOL Alberto 46 CPT 12h 07′ 01” + 00′ 25”
38 QUINTANA Dayer 15 MOV 12h 07′ 01” + 00′ 25”
39 HANSEN Jesper 2 TNK 12h 07′ 01” + 00′ 25”
40 HAIG Jack 103 OGE 12h 07′ 01” + 00′ 25”
41 HERMANS Ben 94 BMC 12h 07′ 01” + 00′ 25”
42 DE CLERCQ Bart 143 LTS 12h 07′ 01” + 00′ 25”
43 VLIEGEN Loic 97 BMC 12h 07′ 01” + 00′ 25”
44 DOMAGALSKI Karol 223 ONE 12h 07′ 01” + 00′ 25”
45 CAMPENAERTS Victor 133 TLJ 12h 07′ 01” + 00′ 25”
46 MORI Manuele 84 LAM 12h 07′ 01” + 00′ 25”
47 PALUTA Michał 195 CCC 12h 07′ 01” + 00′ 25”
48 URAN Rigoberto 41 CPT 12h 07′ 01” + 00′ 25”
49 MONFORT Maxime 145 LTS 12h 07′ 01” + 00′ 25”
50 CIEŚLIK Paweł 183 VAT 12h 07′ 01” + 00′ 25”
51 SBARAGLI Kristian 57 DDD 12h 07′ 01” + 00′ 25”
52 BOUWMAN Koen 132 TLJ 12h 07′ 01” + 00′ 25”
53 LAGUTIN Sergey 123 KAT 12h 07′ 01” + 00′ 25”
54 SPILAK Simon 126 KAT 12h 07′ 01” + 00′ 25”
55 CARDOSO Andre 42 CPT 12h 07′ 01” + 00′ 25”
56 DENIFL Stefan 162 IAM 12h 07′ 01” + 00′ 25”
57 GROSSCHARTNER Felix 196 CCC 12h 07′ 01” + 00′ 25”
58 WARBASSE Lawrence 168 IAM 12h 07′ 01” + 00′ 25”
59 ROCHE Nicolas 77 SKY 12h 07′ 01” + 00′ 25”
60 WISNIOWSKI Łukasz 27 EQS 12h 07′ 01” + 00′ 25”
61 MINARD Sebastien 156 ALM 12h 07′ 01” + 00′ 25”
62 PERAUD Jean Christophe 158 ALM 12h 07′ 01” + 00′ 25”
63 FUMEAUX Jonathan 163 IAM 12h 07′ 01” + 00′ 25”
64 FORMOLO Davide 44 CPT 12h 07′ 01” + 00′ 25”
65 FELLINE Fabio 66 TFS 12h 07′ 01” + 00′ 25”
66 JANSE VAN RENSBURG Jacques 53 DDD 12h 07′ 01” + 00′ 25”
67 BEPPU Fumiyuki 62 TFS 12h 07′ 01” + 00′ 25”
68 CAPECCHI Eros 32 AST 12h 07′ 01” + 00′ 25”
69 KOLOBNEV Alexander 231 GAZ 12h 07′ 01” + 00′ 25”
70 DE LA PARTE Victor 197 CCC 12h 07′ 01” + 00′ 25”
71 VELITS Peter 96 BMC 12h 07′ 01” + 00′ 25”
72 VILLELLA Davide 47 CPT 12h 07′ 01” + 00′ 25”
73 CASTROVIEJO Jonathan 12 MOV 12h 07′ 01” + 00′ 25”
74 SUITSOU Kanstantsin 58 DDD 12h 07′ 01” + 00′ 25”
75 BIDARD Francois 152 ALM 12h 07′ 01” + 00′ 25”
76 PATERSKI Maciej 191 CCC 12h 07′ 01” + 00′ 25”
77 FIRSANOV Sergey 234 GAZ 12h 07′ 01” + 00′ 25”
78 HNIK Karel 188 VAT 12h 07′ 01” + 00′ 25”
79 ROGLIC Primoz 136 TLJ 12h 07′ 01” + 00′ 25”
80 ROTA Lorenzo 245 BAR 12h 07′ 01” + 00′ 25”
81 BRUTT Pavel 1 TNK 12h 07′ 01” + 00′ 25”
82 KONOVALOVAS Ignatas 174 FDJ 12h 07′ 01” + 00′ 25”
83 ELISSONDE Kenny 171 FDJ 12h 07′ 01” + 00′ 25”
84 VISCONTI Giovanni 18 MOV 12h 07′ 01” + 00′ 25”
85 AMADOR Andrey 11 MOV 12h 07′ 01” + 00′ 25”
86 KENNAUGH Peter 73 SKY 12h 07′ 01” + 00′ 25”
87 OFFREDO Yoann 177 FDJ 12h 07′ 01” + 00′ 25”
88 PUCCIO Salvatore 76 SKY 12h 07′ 01” + 00′ 25”
89 TAARAMAE Rein 127 KAT 12h 07′ 01” + 00′ 25”
90 ORAM James 226 ONE 12h 07′ 01” + 00′ 25”
91 MEGIAS LEAL Javier 211 TNN 12h 07′ 01” + 00′ 25”
92 NIEMIEC Przemysław 86 LAM 12h 07′ 01” + 00′ 25”
93 MAES Nikolas 28 EQS 12h 07′ 21” + 00′ 45”
94 MAESTRI Mirco 244 BAR 12h 07′ 25” + 00′ 49”
95 BARBIN Enrico 242 BAR 12h 07′ 26” + 00′ 50”
96 SKUJINS Toms 45 CPT 12h 07′ 34” + 00′ 58”
97 BENNATI Daniele 3 TNK 12h 07′ 47” + 01′ 11”
98 QUINZIATO Manuel 95 BMC 12h 07′ 47” + 01′ 11”
99 BERARD Julien 151 ALM 12h 08′ 02” + 01′ 26”
100 BATTAGLIN Enrico 131 TLJ 12h 08′ 02” + 01′ 26”
101 MOREIRA PAULINHO Sergio miguel 5 TNK 12h 08′ 02” + 01′ 26”
102 FROHLINGER Johannes 114 TGA 12h 08′ 09” + 01′ 33”
103 PETILLI Simone 87 LAM 12h 08′ 22” + 01′ 46”
104 OWSIAN Łukasz 192 CCC 12h 08′ 37” + 02′ 01”
105 STACHOWIAK Adam 185 VAT 12h 08′ 38” + 02′ 02”
106 GOŁAŚ Michał 71 SKY 12h 08′ 43” + 02′ 07”
107 TROFIMOV Yury 8 TNK 12h 08′ 52” + 02′ 16”
108 SOLOMENNIKOV Andrei 237 GAZ 12h 08′ 52” + 02′ 16”
109 OVECHKIN Artem 238 GAZ 12h 09′ 03” + 02′ 27”
110 SUTHERLAND Rory 16 MOV 12h 09′ 08” + 02′ 32”
111 KLUGE Roger 165 IAM 12h 09′ 15” + 02′ 39”
112 MAMYKIN Matvey 124 KAT 12h 09′ 22” + 02′ 46”
113 SAMOILAU Branislau 198 CCC 12h 09′ 28” + 02′ 52”
114 MEZGEC Luka 106 OGE 12h 09′ 34” + 02′ 58”
115 LEEZER Thomas 135 TLJ 12h 09′ 42” + 03′ 06”
116 LUDVIGSSON Tobias 115 TGA 12h 09′ 57” + 03′ 21”
117 LE BON Johan 175 FDJ 12h 09′ 59” + 03′ 23”
118 WYSS Danilo 98 BMC 12h 10′ 03” + 03′ 27”
119 FRAILE MATARRANZ Omar 52 DDD 12h 10′ 49” + 04′ 13”
120 REZA Kevin 178 FDJ 12h 12′ 04” + 05′ 28”
121 VERVAEKE Louis 147 LTS 12h 12′ 38” + 06′ 02”
122 VAN WINDEN Dennis 138 TLJ 12h 12′ 54” + 06′ 18”
123 ARNDT Nikias 111 TGA 12h 14′ 47” + 08′ 11”
124 FRANCZAK Paweł 181 VAT 12h 14′ 47” + 08′ 11”
125 MOHORIC Matej 88 LAM 12h 14′ 54” + 08′ 18”
126 DE BUYST Jasper 142 LTS 12h 14′ 56” + 08′ 20”
127 SMUKULIS Gatis 35 AST 12h 14′ 56” + 08′ 20”
128 KONWA Piotr 204 POL 12h 14′ 56” + 08′ 20”
129 VERMUELEN Alexey 137 TLJ 12h 14′ 56” + 08′ 20”
130 KOZONCHUK Dmitrii 122 KAT 12h 14′ 56” + 08′ 20”
131 HESJEDAL Ryder 67 TFS 12h 14′ 56” + 08′ 20”
132 BARKER Yanto 221 ONE 12h 14′ 56” + 08′ 20”
133 WILLIAMS Peter 228 ONE 12h 14′ 56” + 08′ 20”
134 DEVOLDER Stijn 65 TFS 12h 14′ 56” + 08′ 20”
135 TACIAK Mateusz 194 CCC 12h 15′ 21” + 08′ 45”
136 BOEV Igor 235 GAZ 12h 15′ 42” + 09′ 06”
137 ALAFACI Eugenio 61 TFS 12h 15′ 42” + 09′ 06”
138 DOWSETT Alex 13 MOV 12h 15′ 42” + 09′ 06”
139 SZELĄG Gracjan 207 POL 12h 15′ 42” + 09′ 06”
140 KADRI Biel 155 ALM 12h 15′ 42” + 09′ 06”
141 PETROV Evgeny 7 TNK 12h 15′ 42” + 09′ 06”
142 MARTINELLI Davide 24 EQS 12h 15′ 56” + 09′ 20”
143 KASPERKIEWICZ Przemysław 203 POL 12h 16′ 04” + 09′ 28”
144 BIAŁOBŁOCKI Marcin 222 ONE 12h 16′ 04” + 09′ 28”
145 NIYONSHUTI Adrien 55 DDD 12h 16′ 04” + 09′ 28”
146 NIKOLAEV Sergey 233 GAZ 12h 16′ 14” + 09′ 38”
147 GRADEK Kamil 182 VAT 12h 16′ 26” + 09′ 50”
148 DE BACKER Bert 112 TGA 12h 16′ 31” + 09′ 55”
149 AREGGER Marcel 161 IAM 12h 16′ 33” + 09′ 57”
150 DENZ Nico 153 ALM 12h 16′ 51” + 10′ 15”
151 OPIE Chris 225 ONE 12h 16′ 54” + 10′ 18”
152 REGUIGUI Youcef 56 DDD 12h 16′ 54” + 10′ 18”
153 VAN POPPEL Boy 68 TFS 12h 17′ 03” + 10′ 27”
154 WALSCHEID Max 118 TGA 12h 17′ 03” + 10′ 27”
155 WOODS Michael 48 CPT 12h 17′ 03” + 10′ 27”
156 BATEK Dariusz 201 POL 12h 17′ 03” + 10′ 27”
157 VIVIANI Elia 78 SKY 12h 17′ 10” + 10′ 34”
158 TONELLI Alessandro 248 BAR 12h 17′ 11” + 10′ 35”
159 WAEYTENS Zico 117 TGA 12h 17′ 31” + 10′ 55”
160 SIMION Paolo 247 BAR 12h 17′ 44” + 11′ 08”
161 BOEM Nicola 243 BAR 12h 17′ 48” + 11′ 12”
162 PLANET Charles 213 TNN 12h 17′ 49” + 11′ 13”
163 JIM Songezo 54 DDD 12h 17′ 52” + 11′ 16”
164 REKITA Szymon 205 POL 12h 18′ 02” + 11′ 26”
165 AGNOLI Valerio 31 AST 12h 18′ 10” + 11′ 34”
166 STAMSNIJDER Tom 116 TGA 12h 18′ 23” + 11′ 47”
167 COLBRELLI Sonny 241 BAR 12h 18′ 30” + 11′ 54”
168 DETKO Dariusz 202 POL 12h 18′ 33” + 11′ 57”
169 BRAMMEIER Matthew Martin 51 DDD 12h 18′ 40” + 12′ 04”
170 DE MARCHI Alessandro 91 BMC 12h 18′ 49” + 12′ 13”
171 MONTAGUTI Matteo 157 ALM 12h 18′ 52” + 12′ 16”
172 FISCHER Murilo 172 FDJ 12h 18′ 53” + 12′ 17”
173 PELUCCHI Matteo 166 IAM 12h 19′ 09” + 12′ 33”
174 RUFFONI Nicola 246 BAR 12h 19′ 14” + 12′ 38”
175 ARMEE Sander 144 LTS 12h 19′ 22” + 12′ 46”
176 GUARDINI Andrea 34 AST 12h 19′ 23” + 12′ 47”
177 VOROBYEV Anton 128 KAT 12h 19′ 23” + 12′ 47”
178 FARIA DA COSTA Mario Jorge 82 LAM 12h 19′ 57” + 13′ 21”
179 BODNAR Łukasz 184 VAT 12h 19′ 59” + 13′ 23”
180 FOURNIER Marc 173 FDJ 12h 20′ 05” + 13′ 29”
181 KOZHATAYEV Bakhtiyar 37 AST 12h 20′ 05” + 13′ 29”
182 CLANCY Stephen 218 TNN 12h 20′ 09” + 13′ 33”
183 PERON Andrea 215 TNN 12h 20′ 09” + 13′ 33”
184 LOZANO RIBA David 214 TNN 12h 20′ 31” + 13′ 55”
185 VERSCHOOR Martijin 212 TNN 12h 20′ 31” + 13′ 55”
186 FERRARI Roberto 83 LAM 12h 20′ 42” + 14′ 06”
187 DOCKER Mitchell 107 OGE 12h 20′ 51” + 14′ 15”
188 GOSS Matthew 224 ONE 12h 20′ 51” + 14′ 15”
189 TUFT Svein 105 OGE 12h 20′ 53” + 14′ 17”
190 KOCH Jonas 187 VAT 12h 21′ 21” + 14′ 45”
191 WILLIAMS Christopher 217 TNN 12h 21′ 26” + 14′ 50”
192 COLEDAN Marco 64 TFS 12h 22′ 55” + 16′ 19”
193 BEWLEY Sam 108 OGE 12h 28′ 08” + 21′ 32”