velon.cc

Velon, firma odpowiedzialna za obrazy z kamer zamontowanych na rowerach zawodników czy ciekawostki związane ze szczegółowymi danymi kolarzy zapewni dodatkowe informacje na polskim wyścigu.

Każdego dnia jedenaście ekip współpracujących z producentem (lista – tutaj) oraz Movistar otrzymają po jednym transponderze, który zostanie zamontowany pod siodełkiem zawodnika.

Urządzenie będzie monitorowało i transmitowało prędkość, moc, kadencję oraz przyspieszenie/zwalnianie. Parametry będą wyświetlane na żywo podczas przekazu telewizyjnego TVP oraz na stronie internetowej velon.cc lub aplikacji Velon Pro Cycling dostępnej na smartfony i tablety z systemami Android lub iOS.

Możliwość dzielenia naszych danych na żywo z kibicami jest bardzo ciekawe i myślę, że to krok w stronę przyszłości kolarstwa. Tour de Pologne zapewnia emocje na każdym etapie i jestem pewien, że fanom spodoba się nasza jazda – skomentował ciekawostkę Michał Kwiatkowski.

Pierwszy raz podobna możliwość pojawiła się na Tour de Suisse. Wtedy, pomimo kilku trudności z działaniem (spowodowanych głównie bardzo złą pogodą), odzew fanów był bardzo pozytywny.