Boels - Dolmans

Amerykanka z grupy Boels – Dolmans zwyciężyła w najważniejszym wyścigu z kobiecego kalendarza. Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv) w końcowej klasyfikacji zajęła siódme miejsce. Ostatni etap wygrała Thalita De Jong (Rabo Liv).

Ostatni etap wcale nie był etapem przyjaźni bo trasa w okolicy Verbanii była “przyozdobiona” wzniesieniami. Na pierwszej pętli w ucieczce znalazło się 9 zawodniczek wśród których były m. in. Mayuko Hagiwara (Wiggle) i Thalita de Jong. Z peletonu były próby kontrataków, ale skład czołówki już nie uległ zmianie.

Zbliżając się do ostatniego podjazdu w Bee ucieczka miała 5 minut przewagi i stało się jasne, że to pośród nich znajduje się dzisiejsza zwyciężczyni. Na atak zdecydowała się De Jong i na szczycie miała półtorej minuty zapasu nad goniącym peletonem. Na zjeździe przewaga zmalała, ale nie na tyle by zagrozić Holenderce, która samotnie przekroczyła linię mety.

Niewiadoma wygrała sprint z niewielkiej grupki i na etapie zajęła 8. miejsce. Cały wyścig wygrała Megan Guarnier, która wyprzedziła koleżankę z grupy Boels Dolmans – Evelyn Stevens. Podium uzupełniła Anna van der Breggen (Rabo Liv).

Wyniki ostatniego etapu:

1    Thalita DE JONG    NED    RBW    2:44:24
2    Riejanne MARKUS    NED    TLP    +1:05
3    Maria Giulia CONFALONIERI    ITA    LZE    +1:05
4    Ingrid DREXEL    MEX    ASA    +1:05
5    Ane SANTESTEBAN GONZALEZ    ESP    ALE    +1:05
6    Mayuko HAGIWARA    JPN    WHT    +1:05
7    Sheyla GUTIERREZ RUIZ    ESP    CPC    +1:54
8    Katarzyna NIEWIADOMA    POL    RBW    +1:57
9    Megan GUARNIER    USA    DLT    +1:57
10    Anna VAN DER BREGGEN    NED    RBW    +1:57
11    Karol-Ann CANUEL    CAN    DLT    +1:57
12    Evelyn STEVENS    USA    DLT    +1:57
13    Tatiana GUDERZO    ITA    HPU    +1:57
14    Claudia LICHTENBERG    GER    LBL    +1:57
15    Elisa LONGO BORGHINI    ITA    WHT    +1:57
16    Charlotte BRAVARD    FRA    FUT    +2:26
17    Margarita Victoria GARCIA    ESP    BDP    +2:26
18    Mara ABBOTT    USA    WHT    +2:28
19    Rasa LELEIVYTE    LTU    VAI    +3:32
20    Leah KIRCHMANN    CAN    TLP    +3:32
21    Tetiana RIABCHENKO    UKR    ISG    +3:32
22    Martina RITTER    AUT    BTC    +3:32
23    Alice Maria ARZUFFI    ITA    LZE    +3:32
24    Ana Maria COVRIG    ROU    ISG    +3:32
25    Monika KIRALY    HUN    MIC    +3:32
26    Kseniya TUHAI    BLR    BPK    +3:32
27    Yevgeniya VYSOTSKA    UKR    HBS    +3:32
28    Nicole NESTI    ITA    VAI    +3:32
29    Lauren KITCHEN    AUS    HPU    +3:32
30    Molly WEAVER    GBR    TLP    +3:57
31    Amalie DIDERIKSEN    DEN    DLT    +4:22
32    Carlee TAYLOR    AUS    TLP    +4:22
33    Sofia BERTIZZOLO    ITA    ASA    +4:22
34    Eri YONAMINE    JPN    HBS    +4:22
35    Soraya PALADIN    ITA    TOG    +4:22
36    Eider MERINO KORTAZAR    ESP    LTK    +4:22
37    Doris SCHWEIZER    SUI    CPC    +4:22
38    Ingrid LORVIK    NOR    HPU    +4:22
39    Krista DOEBEL-HICKOK    USA    CPC    +4:22
40    Amélie RIVAT    FRA    FUT    +4:22
41    Polona BATAGELJ    SLO    BTC    +4:22
42    Alena AMIALIUSIK    BLR    LPR    +4:22
43    Lex ALBRECHT    CAN    BPK    +5:31
44    Carolina RODRIGUEZ GUTIERREZ    MEX    ASA    +5:31
45    Sofie DE VUYST    BEL    LBL    +5:41
46    Séverine ERAUD    FRA    FUT    +5:41
47    Malgorzta JASINSKA    POL    ALE    +5:41
48    Ursa PINTAR    SLO    BTC    +6:05
49    Ting Ying HUANG    TPE    SEF    +6:06
50    Daiva TUSLAITE    LTU    ISG    +6:06
51    Rocio Del Alba GARCIA MARTINEZ    ESP    LTK    +6:06
52    Alicia GONZALEZ BLANCO    ESP    LTK    +6:06
53    Irene BITTO    ITA    TOG    +6:30
54    Asja PALADIN    ITA    TOG    +6:30
55    Alexis RYAN    USA    LPR    +6:30
56    Anna CEOLONI    ITA    SEF    +6:30
57    Anna POTOKINA    RUS    SEF    +6:30
58    Tiffany CROMWELL    AUS    LPR    +6:30
59    Estefania PILZ    ARG    XSL    +6:30
60    Elena FRANCHI    ITA    VAI    +6:30
61    Olena PAVLUKHINA    AZE    BTC    +7:36
62    Shara GILLOW    AUS    RBW    +7:36
63    Katia RAGUSA    ITA    SEF    +10:41
64    Natalya SAIFUTDINOVA    KAZ    ASA    +10:41
65    Roos HOOGEBOOM    NED    BDP    +10:41
66    Carmela CIPRIANI    ITA    HBS    +10:41
67    Paola MUNOZ    CHI    XSL    +10:41
68    An-Li KACHELHOFFER    RSA    LBL    +10:41
69    Aude BIANNIC    FRA    FUT    +10:41
70    Audrey CORDON    FRA    WHT    +10:41
71    Lourdes OYARBIDE JIMENEZ    ESP    BDP    +10:41
72    Lucia GONZALEZ BLANCO    ESP    LTK    +10:41
73    Mia RADOTIC    CRO    BTC    +10:41
74    Lucinda BRAND    NED    RBW    +10:41
75    Dalia MUCCIOLI    ITA    ALE    +10:41
76    Giorgia BRONZINI    ITA    WHT    +10:41
77    Rozanne SLIK    NED    TLP    +10:41
78    Lise OLIVIER    RSA    BDP    +10:41
79    Anna RAMIREZ BAUXEL    ESP    LTK    +10:41
80    Susanna ZORZI    ITA    LBL    +10:41
81    Julia SOEK    NED    TLP    +10:41
82    Roxane KNETEMANN    NED    RBW    +10:41
83    Abby-Mae PARKINSON    GBR    SEF    +10:41
84    Ana Paula POLEGATCH    BRA    SEF    +10:41
85    Annelies DOM    BEL    LZE    +10:51
86    Federica NICOLAI    ITA    MIC    +11:08
87    Gloria RODRIGUEZ SANCHEZ    ESP    LTK    +11:08
88    Lierni LEKUONA ETXEBESTE    ESP    BDP    +11:08
89    Michela PAVIN    ITA    ISG    +13:05
90    Anna Zita Maria STRICKER    ITA    ISG    +13:05
91    Ilaria SANGUINETI    ITA    BPK    +13:05
92    Nicole DAL SANTO    ITA    TOG    +13:05
93    Lara VIECELI    ITA    ISG    +13:05
94    Marta BASTIANELLI    ITA    ALE    +13:05
95    Marta TAGLIAFERRO    ITA    ALE    +13:05
96    Roxane FOURNIER    FRA    FUT    +13:05
97    Tereza MEDVEDOVA    SVK    BPK    +13:05
98    Anabelle DREVILLE    FRA    FUT    +13:05
99    Chloe HOSKING    AUS    WHT    +13:05
100    Nadia QUAGLIOTTO    ITA    TOG    +13:05
101    Silvia VALSECCHI    ITA    BPK    +13:05
102    Nina KESSLER    NED    LZE    +13:05
103    Kim DE BAAT    BEL    LZE    +13:05
104    Elena LEONARDI    ITA    TOG    +14:27
105    Michela BALDUCCI    ITA    MIC    +14:27
106    Alessia MARTINI    ITA    VAI    +14:27
107    Valeria PINTOS    ARG    XSL    +14:27
108    Alessia BULLERI    ITA    VAI    +14:27
109    Thea THORSEN    NOR    HPU    +14:27
110    Jessica UEBELHART    SUI    HBS    +14:27
111    Liza RACHETTO    USA    HBS    +14:27
112    Beatrice BARTELLONI    ITA    VAI    +14:31
113    Sofia BEGGIN    ITA    ASA    +14:32
DNF    Barbara GUARISCHI    ITA    LPR
DNF    Simona FRAPPORTI    ITA    HPU

Końcowa klasyfikacja generalna:

1    Megan GUARNIER    USA    DLT    22:42:40
2    Evelyn STEVENS    USA    DLT    +34
3    Anna VAN DER BREGGEN    NED    RBW    +1:53
4    Claudia LICHTENBERG    GER    LBL    +2:33
5    Mara ABBOTT    USA    WHT    +2:38
6    Tatiana GUDERZO    ITA    HPU    +3:05
7    Katarzyna NIEWIADOMA    POL    RBW    +6:48
8    Leah KIRCHMANN    CAN    TLP    +15:17
9    Alena AMIALIUSIK    BLR    LPR    +16:18
10    Kseniya TUHAI    BLR    BPK    +16:20
11    Elisa LONGO BORGHINI    ITA    WHT    +16:39
12    Tetiana RIABCHENKO    UKR    ISG    +20:01
13    Yevgeniya VYSOTSKA    UKR    HBS    +21:37
14    Doris SCHWEIZER    SUI    CPC    +22:03
15    Karol-Ann CANUEL    CAN    DLT    +24:03
16    Margarita Victoria GARCIA    ESP    BDP    +27:08
17    Alice Maria ARZUFFI    ITA    LZE    +27:32
18    Malgorzata JASINSKA    POL    ALE    +29:39
19    Thalita DE JONG    NED    RBW    +31:29
20    Rasa LELEIVYTE    LTU    VAI    +31:47
21    Ana Maria COVRIG    ROU    ISG    +37:24
22    Polona BATAGELJ    SLO    BTC    +38:31
23    Martina RITTER    AUT    BTC    +38:36
24    Ane SANTESTEBAN GONZALEZ    ESP    ALE    +39:34
25    Eri YONAMINE    JPN    HBS    +40:08
26    Amélie RIVAT    FRA    FUT    +40:42
27    Shara GILLOW    AUS    RBW    +41:21
28    Carlee TAYLOR    AUS    TLP    +41:50
29    Carolina RODRIGUEZ GUTIERREZ    MEX    ASA    +41:52
30    Ingrid DREXEL    MEX    ASA    +45:27
31    Krista DOEBEL-HICKOK    USA    CPC    +45:34
32    Nicole NESTI    ITA    VAI    +45:42
33    Soraya PALADIN    ITA    TOG    +45:55
34    Eider MERINO KORTAZAR    ESP    LTK    +46:04
35    Tiffany CROMWELL    AUS    LPR    +47:37
36    Mayuko HAGIWARA    JPN    WHT    +48:33
37    Amalie DIDERIKSEN    DEN    DLT    +49:43
38    Monika KIRALY    HUN    MIC    +50:10
39    Molly WEAVER    GBR    TLP    +50:28
40    Lex ALBRECHT    CAN    BPK    +50:50
41    Giorgia BRONZINI    ITA    WHT    +50:52
42    Irene BITTO    ITA    TOG    +51:29
43    Susanna ZORZI    ITA    LBL    +51:58
44    Audrey CORDON    FRA    WHT    +52:31
45    Asja PALADIN    ITA    TOG    +52:33
46    Maria Giulia CONFALONIERI    ITA    LZE    +54:17
47    Olena PAVLUKHINA    AZE    BTC    +54:44
48    Sofie DE VUYST    BEL    LBL    +54:57
49    Sofia BERTIZZOLO    ITA    ASA    +56:58
50    Rozanne SLIK    NED    TLP    +58:22
51    Daiva TUSLAITE    LTU    ISG    +59:15
52    Ingrid LORVIK    NOR    HPU    +59:50
53    Anna RAMIREZ BAUXEL    ESP    LTK    +1:01:13
54    Ursa PINTAR    SLO    BTC    +1:01:23
55    Roxane KNETEMANN    NED    RBW    +1:02:24
56    Anna POTOKINA    RUS    SEF    +1:02:53
57    Lara VIECELI    ITA    ISG    +1:04:19
58    An-Li KACHELHOFFER    RSA    LBL    +1:04:34
59    Rocio Del Alba GARCIA MARTINEZ    ESP    LTK    +1:05:46
60    Séverine ERAUD    FRA    FUT    +1:07:22
61    Abby-Mae PARKINSON    GBR    SEF    +1:07:35
62    Lucinda BRAND    NED    RBW    +1:08:20
63    Estefania PILZ    ARG    XSL    +1:08:28
64    Alicia GONZALEZ BLANCO    ESP    LTK    +1:09:14
65    Alexis RYAN    USA    LPR    +1:09:49
66    Riejanne MARKUS    NED    TLP    +1:10:54
67    Anna CEOLONI    ITA    SEF    +1:12:04
68    Dalia MUCCIOLI    ITA    ALE    +1:12:57
69    Charlotte BRAVARD    FRA    FUT    +1:15:27
70    Lauren KITCHEN    AUS    HPU    +1:16:10
71    Silvia VALSECCHI    ITA    BPK    +1:16:38
72    Lucia GONZALEZ BLANCO    ESP    LTK    +1:16:47
73    Sheyla GUTIERREZ RUIZ    ESP    CPC    +1:16:55
74    Ting Ying HUANG    TPE    SEF    +1:17:32
75    Anna Zita Maria STRICKER    ITA    ISG    +1:18:36
76    Katia RAGUSA    ITA    SEF    +1:19:28
77    Nadia QUAGLIOTTO    ITA    TOG    +1:20:40
78    Natalya SAIFUTDINOVA    KAZ    ASA    +1:21:11
79    Marta BASTIANELLI    ITA    ALE    +1:21:34
80    Aude BIANNIC    FRA    FUT    +1:22:08
81    Ana Paula POLEGATCH    BRA    SEF    +1:22:47
82    Anabelle DREVILLE    FRA    FUT    +1:25:18
83    Ilaria SANGUINETI    ITA    BPK    +1:25:30
84    Marta TAGLIAFERRO    ITA    ALE    +1:25:48
85    Julia SOEK    NED    TLP    +1:25:56
86    Sofia BEGGIN    ITA    ASA    +1:26:36
87    Annelies DOM    BEL    LZE    +1:26:52
88    Paola MUNOZ    CHI    XSL    +1:27:45
89    Nicole DAL SANTO    ITA    TOG    +1:28:38
90    Roos HOOGEBOOM    NED    BDP    +1:28:53
91    Elena FRANCHI    ITA    VAI    +1:28:58
92    Tereza MEDVEDOVA    SVK    BPK    +1:29:21
93    Michela PAVIN    ITA    ISG    +1:29:52
94    Carmela CIPRIANI    ITA    HBS    +1:29:59
95    Beatrice BARTELLONI    ITA    VAI    +1:32:34
96    Roxane FOURNIER    FRA    FUT    +1:32:52
97    Michela BALDUCCI    ITA    MIC    +1:33:02
98    Nina KESSLER    NED    LZE    +1:33:58
99    Kim DE BAAT    BEL    LZE    +1:35:12
100    Elena LEONARDI    ITA    TOG    +1:36:10
101    Lourdes OYARBIDE JIMENEZ    ESP    BDP    +1:36:47
102    Lise OLIVIER    RSA    BDP    +1:36:58
103    Mia RADOTIC    CRO    BTC    +1:37:04
104    Liza RACHETTO    USA    HBS    +1:38:17
105    Chloe HOSKING    AUS    WHT    +1:46:53
106    Gloria RODRIGUEZ SANCHEZ    ESP    LTK    +1:48:26
107    Valeria PINTOS    ARG    XSL    +1:49:55
108    Alessia BULLERI    ITA    VAI    +1:50:27
109    Lierni LEKUONA ETXEBESTE    ESP    BDP    +1:51:01
110    Thea THORSEN    NOR    HPU    +1:59:46
111    Jessica UEBELHART    SUI    HBS    +2:17:55
112    Federica NICOLAI    ITA    MIC    +2:20:15
113    Alessia MARTINI    ITA    VAI    +2:21:06