Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Kazachski team wysyła ciekawy skład na najważniejszy polski wyścig. Eros Capecchi zapewne będzie walczyć o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej, a Andrea Guardini będzie celować w płaskie etapy.

Z całej powołanej ósemki najlepszy rezultatem może się pochwalić Eros Capecchi, który w 2013 roku zajął szóste miejsce kiedy to jeszcze jeździł w barwach hiszpańskiego Movistaru. W górach możemy się spodziewać, że to właśnie Włoch oraz jego rodacy Valerio Agnoli i Dario Cataldo będą w czubie peletonu.

W sprincie swoją rolę na pewno będzie chciał odebrać Andrea Guardini. Włoch ma na koncie chociażby 22. wygrane etapy w Tour de Langkawi i w debiucie w Tour de Pologne zapewne chciałby także zdobyć etapowe zwycięstwo.

Ze strony Gatisa Smukulisa możemy spodziewać się aktywnej jazdy. Być może Łotysz znów spróbuje takiej ucieczki jak przed rokiem na etapie do Nowego Sącza, gdy do samego końca walczył o zwycięstwo z Kamilem Zielińskim i Maciejem Bodnarem.

Pełen skład Astany na Tour de Pologne:

Valerio Agnoli, Eros Capecchi, Dario Cataldo, Andrea Guardini, Bakhtiyar Kozhatayev, Gatis Smukulis, Ruslan Tleubayev, Andrey Zeits