Boels-Dolmans Cycling Team

Holenderka nie czekała na wiadomości o przyszłości swojej drużyny i zdecydowała się przejść do jednej z najlepszych ekip świata.

Rabobank odchodzi od sponsorowania swoich drużyn po obecnym sezonie. Holenderska firma wspierała kobiecą ekipę, w której jeździ m.in. Katarzyna Niewiadoma i młodzieżową, męską grupę Rabobank Development. Na razie brak informacji o ewentualnych sponsorach, którzy mogliby przejąć drużynę mistrzyni Polski. Cierpliwości zabrakło Annie van der Breggen – zawodniczka zdecydowała się na podpisanie dwuletniego kontraktu z ekipą Katarzyny Pawłowskiej Boels-Dolmans.

Po trzech pięknych sezonach z Rabo Liv nadszedł czas na spróbowanie czegoś nowego. Wybór wspaniałej drużyny takiej jak Boels-Dolmans był logicznym krokiem. Jestem szczęśliwa, że dostałam dwuletni kontrakt i mam nadzieję, że w Boels-Dolmans Cycling Team osiągnę swoje cele. – powiedziała van der Breggen

Anna van der Breggen w zeszłym roku brylowała na trasach kobiecych wyścigów – wygrała Giro Rosa, La Fleche Wallone czy La Course by Le Tour de France i zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w Richmond. W obecnym sezonie miała trochę problemów na początku sezonu, ale forma przyszła w najważniejszym momencie – wygrała La Fleche Wallone, a trwające Giro Rosa rozpoczęła od trzeciej lokaty w prologu.

W Boels-Dolmans jeżdżą liderki rankingu WorldTour Megan Guarnier i mistrzyni świata Elisabeth Armitstead. Grupa zdominowała obecny sezon wygrywając osiem z dziesięciu dotychczas rozegranych wyścigów najwyższej klasy.