Fot. Getty Images

Jak poinformowała dzisiaj ekipa Cofidis, sprinter Nacer Bouhanni nie stanie na starcie rozpoczynającego się w najbliższą sobotę wyścigu Tour de France. Jego miejsce w składzie francuskiej drużyny zajmie Nicolas Edet.

Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę,  znany z impulsywnych zachowań 25-letni sprinter wdał się w bójkę z głośno zachowującymi się gośćmi hotelowymi, w wyniku czego doznał urazu ręki.

Mimo natychmiastowej interwencji medycznej i założenia czterech szwów, rana nie goiła się prawidłowo. Pogarszająca się sytuacja sprawiła, że Bohanni zmuszony był przejść we wrotek po południu operację, a w jej następstwie wycofać się z udziału w Wielkiej Pętli.

Dla ekipy Cofidis niewątpliwie stanowi to olbrzymi cios, jako że niemal cały skład na Tour de France zbudowany został celem wspierania 25-letniego sprintera w rywalizacji o etapowe zwycięstwa. Zmuszona do szybkiej zmiany strategii francuska drużyna powołała na jego miejsce Nicolasa Edet’a, który wraz z Danielem Navarro walczyć będzie o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zaktualizowany skład drużyny Cofidis, Solutions Crédits na Tour de France 2016:
Nicolas Edet, Daniel Navarro, Borut Bozic, Jerome Cousin, Christophe Laporte, Cyril Lemoine, Arnold Jeannesson, Luis Angel Mate, Geoffrey Soupe

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments