Holender nie wystartuje w Wielkiej Pętli, ponieważ nie wyleczył jeszcze kontuzji głowy, której doznał w wyniku kraksy podczas wyścigu Tour de Suisse. W związku z jego nieobecnością, drużyna skoncentruje się na walce o etapowe zwycięstwa. 

W 2015 roku Gesink zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France, stąd miał być liderem drużyny LottoNL-Jumbo i walczyć o jak najwyższą lokatę w wyścigu. Miał jednak pecha podczas próby generalnej przed Tourem.

Włożyłem wiele energii w moje przygotowania do Tour de France. Dobrze czułem się na Teneryfie. To dla mnie bardzo rozczarowujące – powiedział Gesink w oficjalnym oświadczeniu drużyny.

Brak Robert Gesinka w składzie, sprawia, że LottoNL-Jumbo musi zmienić wyścigową taktykę, która teraz będzie planowana tak, by odnieść etapowe zwycięstwo. Wydaje się, że największe szanse mają na to Wilco Kelderman i Dylan Groenewegen.

Chcemy wygrać etap. Mocny w górach może być Wilco Kelderman, ale mamy też zawodników, którzy mogą wygrać z ucieczki – uważa Nico Verhoeven, dyrektor sportowy LottoNL.

Sam Groenewegen, który w wieku 23 lat zadebiutuje w Wielkiej Pętli, nie spodziewa, by jakiś etap padł jego łupem już w tym roku.

Oczywiście, chcemy osiągnąć coś wartościowego w tym Tourze, ale nie spodziewam się, bym szybko wygrał etap. Szanse dla sprinterów będą w pierwszym tygodniu i to właśnie na tej części wyścigu będę się koncentrował, ale zobaczymy jak to się potoczy. Będzie miło, jeśli ukończę wyścig i zdobędę doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości – stwierdził Dylan Groenewegen.

Pełny skład LottoNL-Jumbo na Tour de France 2016:
George Bennett (NZl)
Dylan Groenewegen (Ned)
Wilco Kelderman (Ned)
Bert-Jan Lindeman (Ned)
Paul Martens (Ger)
Timo Roosen (Ned)
Sep Vanmarcke (Bel)
Robert Wagner (Ger)
Maarten Wynants (Bel)