Foto: Zamana Group

W miniony weekend w Brodnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Kolarstwie Szosowym. Tegoroczną edycję organizował Cezary Zamana, który sam zdecydował się na udział w tej prestiżowej imprezie.

Zależy mi na perfekcyjnej organizacji, a jak najlepiej sprawdzić czy wszystko działa zgodnie z założeniami? Po prostu trzeba przekonać się na własnej skórze – powiedział.

Sobotni poranek był dużym wyzwaniem dla ekipy Zamana Group, ponieważ burze i silne wiatry, które przeszły w piątkową noc przez cały kraj, spowodowały duże zniszczenia na trasie. Od rana służby organizatora z pomocą Ochotniczej Straży Pożarnej starały się doprowadzić trasę wyścigu do stanu umożliwiającego rozegranie mistrzostw. Udało się z niemałym wysiłkiem i punktualnie zgodnie z programem pierwsze kategorie wyruszyły na zabezpieczoną pętle, aby walczyć o tytuł Mistrza Polski! W sumie w ciągu dwóch dni mistrzostw wystartowało 365 zawodników. Wyścig obstawiało 17 wozów technicznych, a nad przebiegiem rywalizacji czuwało 7 sędziów. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców oraz lokalnej prasy i sportowych mediów internetowych. Na miejscu pojawiła się nawet ekipa TVP3 Brodnica, a patronat przyjęły liczące się miejscowe media oraz największe portale internetowe zajmujące się tematyką kolarską.

Zawodnicy mieli do dyspozycji zaplecze techniczne w sportowym miasteczku, dobrze zorganizowane biuro zawodów oraz jak przystało na dobrą imprezę posiłki regeneracyjne, które otrzymywali po dojechaniu na metę. Zwycięzcy oprócz tradycyjnych biało-czerwonych koszulek otrzymali specjalnie na tę okazję tłoczone medale pamiątkowe.

Cezary Zamana po dojechaniu na metę powiedział – zaskoczył mnie mocno bardzo wysoki poziom sportowy zawodników, szczególnie w kategoriach M30, M40 i M50. Sam musiałem się sporo namęczyć, żeby rywalizować z tymi doskonale przygotowanymi zawodnikami.

Foto: Zamana Group
Foto: Zamana Group

Ocenił imprezę bardzo dobrze i zapowiedział, że dalej będzie starał się podnosić standardy organizacji szosowych zawodów kolarskich w Polsce. W kolarstwie MTB mu się to udało, teraz przyszła kolej na szosę. Trzymamy kciuki za kolejne imprezy organizowane przez ekipę Zamana Group. Współorganizatorem Mistrzostw Polski Masters w Kolarstwie Szosowym było miasto Brodnica. Organizator dziękuje miejscowej OSP oraz wszystkim tym, którzy pomagali oczyścić trasę po nawałnicy jaka przeszła w piątek przez zawodami.

Tytuł Mistrza Polski Masters wywalczyli w poszczególnych kategoriach:

CK20 – Lidia Pyciarz (PELETON)

CM20 – Robert Żmudzin (FTI Racing Team)

K30 – Agnieszka Sikora (ActiveJet Team)

K40 – Katarzyna Pernal (WŁÓKNIARZ ŁÓDŹ)

M30 – Piotr Osiński (GK STG)

M40A – Ernest Kurowski (Wola Bike Orbea Team)

M40B – Leszek Brunie (Oponeo Motor Sport)

M50A – Mariusz Walentyn (VeloArt Cycling Club)

M50B – Dariusz Leduchowski (DANIELO SPORTSWEAR LUKS 2 STRY)

M60A – Czesław Sąsiadek (Rybnik)

M60B – Jerzy Bylicki (WŁÓKNIARZ ŁÓDZ)

M70A – Zbigniew Bielski (GRYF TCZEW)

M70B – Stanisław Paterka (Merx Team Wągrowiec)

M80 – Zbigniew Michalski (Retro Rowery Duda Team)

PEŁNE WYNIKI > TUTAJ

Galeria zdjęć z soboty > tutaj

Galeria zdjęć z niedzieli > tutaj

Mistrzostwa Polski Masters w kolarstwie szosowym - Brodnica 2016

Poprzedni artykułCo wiemy po próbach generalnych przed Tour de France?
Następny artykułBartosz Huzarski w składzie Bora-Argon 18 na Tour de France 2016
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
radek
radek

nie no jasne po prostu super impreza
– SAMOCHODY WYJEŻDŻAJĄCE WPROST NA FINISZUJĄCYCH KOLARZY
– 700 DO METY ROZKOPANA ULICA … Z WYRWĄ W JEZDNI I INNYMI PRZESZKODAMI
– WYNIKI PO CHIPACH .. SZKODA TYLKO ŻE KILKU MEDALISTÓW TA SUPER ELEKTRONIKA NIE WYŁAPAŁA I SKŁADALI REKLAMACJĘ NA FILMY Z KOMÓREK …
– I OCZYWIŚCIE BRAK KONTROLI DOPINGOWEJ ALE TO JUŻ STANDARD
I KTOŚ MÓWIŁ, ŻE W WYDMINACH BYŁA PORUTA …
NIC A NIC SIĘ W TYM KRAJU NIE ZMIENIA …

S
S

Nie ma jak spora doza samokrytyki 😀 „Ocenił imprezę bardzo dobrze”

Edward
Edward

Pan Cezary?, prosze mi przypomnieć, czy on cos brał kiedyś? Chyba cos było… A teraz mecenas kolarstwa…