Ekipa Rabobank – Liv wygrała drużynową jazdę na czas wyścigu Giro del Trentino Donne. Liderką jest nadal Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv).

W drugim dniu Giro del Trentino kobiet na panie czekały dwa etapy. Przed południem na trasie wokół Cavedine rozgrywana była drużynowa jazda na czas na dystansie 11,5 kilometra.

trentino 2 etap

Najszybsza okazał się drużyna Kasia Niewiadomej Rabobank – Liv!  Drugie miejsce zajęła ekipa Lotto Soudal Ladies, a trzecie Top Girls Fassa Bortolo.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv).

O godzinie 15 panie wystartują do ostatniego etapu. Będą miały do pokonania prawie 70 kilometrów po pagórkowatej trasie Vigo Cavedine – Cavedine.

Wyniki jazdy drużynowej na czas:

1 Rabobank-Liv Woman Cycling Team 18’36”
2 Lotto Soudal Ladies 18’40”
3 Top Girls Fassa Bortolo 19’00”
4 Servetto Footon 19’01”
5 S.C. Michela Fanini Rox 19’04”
6 Inpa – Bianchi 19’23”
7 Netherlands 19’23”
8 Bepink 19’25”
9 BTC City Ljubljana 19’31”
10 Lensworld – Zannata 19’31”
11 Astana Women’s Team 19’50”
12 Alé Cipollini 19’53”
13 Topsport Vlaanderen – Pro – Duo 19’58”
14 Austria 20’27”
15 Vitalogic Astrokalb Radunion Nö 20’51”
16 Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team 20’58”
17 Aromitalia – Vaiano 21’19”
18 Tre Colli – Chirio 21’49”

Klasyfikacja generalna po drużynowej czasówce:

1 NIEWIADOMA Katarzyna POL RaboLiv WomenCyclingTeam 3:13:08
2 LICHTENBERG Claudia GER Lotto Soudal Ladies +0:36
3 PALADIN Soraya ITA Top Girls Fassa Bortolo +0:56
4 PITEL Edwige FRA SC Michela Fanini +1:00
5 ZABELINSKAYA Olga RUS BePink +1:21
6 TUHAI Kseniya BLR BePink st
7 BITTO Irene ITA Top Girls Fassa Bortolo +1:25
8 DE JONG Thalita NED RaboLiv WomenCyclingTeam +4:39
9 ZORZI Susanna ITA Lotto Soudal Ladies +4:43
10 PALADIN Asja ITA Top Girls Fassa Bortolo +5:03
11 POTOKINA Anna RUS Servetto Footon +5:04
12 STRICKER Anna Zita Maria ITA INPA – Bianchi +5:26
13 COVRIG Ana Maria ROU INPA – Bianchi st
14 MARKUS Riejanne NED Paesi Bassi st
15 ROOIJAKKERS Pauliena NED Paesi Bassi st
16 RITTER Martina AUT BTC City Ljubljana +5:34
17 MUCCIOLI Dalia ITA Alé Cipollini +5:56
18 TENNIGLO Moniek NED RaboLiv WomenCyclingTeam +6:56
19 DE VUYST Sofie BEL Lotto Soudal Ladies +7:00
20 VYSOTSKA Yevgeniya UKR Hagens Berman / Supermint +7:01
21 VEKEMANS Anisha BEL Lotto Soudal Ladies +7:21
22 LECHNER Eva ITA Servetto Footon st
23 LOZANO Laura Camila COL SC Michela Fanini +7:24
24 KIRALY Monika HUN SC Michela Fanini st
25 TUSLAITE Daiva LTU INPA – Bianchi +7:43
26 CONFALONIERI Maria Giulia ITA Lensworld-Zannata +7:51
27 ARZUFFI Alice Maria ITA Lensworld-Zannata st
28 PAVLUKHINA Olena AZE BTC City Ljubljana st
29 MAES Elise LUX Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ +7:54
30 BERTIZZOLO Sofia ITA Astana Women’s Team +8:10
31 BEGGIN Sofia ITA Astana Women’s Team st
32 VAN DEN STEEN Kelly BEL Topsport Vlaanderen – Etixx +8:18
33 QUAGLIOTTO Nadia ITA Top Girls Fassa Bortolo +8:42
34 KOREVAAR Jeanne NED RaboLiv WomenCyclingTeam +9:14
35 LELEIVYTE Rasa LTU Aromitalia Vaiano +9:39
36 FRANCHI Elena ITA Aromitalia Vaiano +9:42
37 PERCHTOLD Christina AUT Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ +10:11
38 STOUGJE Chanella NED Paesi Bassi +13:10
39 BORTOLOTTI Simona ITA BePink +13:11
40 DOM Annelies BEL Lensworld-Zannata +13:17
41 FIDANZA Arianna ITA Astana Women’s Team +13:36
42 PARKINSON Abby-Mae GBR Servetto Footon +13:58
43 ROSSATO Beatrice ITA Alé Cipollini +14:03
44 RIJKES Sarah AUT Austria +14:13
45 GEHNBÖCK Sylvia AUT Austria st
46 DRUYTS Demmy BEL Topsport Vlaanderen – Etixx +15:06
47 KOZONCHUK Oxana RUS Lensworld-Zannata +16:09
48 VIECELI Lara ITA INPA – Bianchi +20:20
49 DE JONG Demi NED Paesi Bassi st
50 ERIC Jelena SRB BTC City Ljubljana +20:28
51 SKERRIT Ellen AUT Alé Cipollini +20:50
52 DEMEY Valérie BEL Topsport Vlaanderen – Etixx +20:55
53 WINDISCH Veronika AUT Austria +21:24
54 CHRISTOPHOROU Andria CYP Servetto Footon +21:37
55 RAGUSA Katia ITA Servetto Footon +22:07
56 DRUYTS Jessy BEL Topsport Vlaanderen – Etixx +22:34
57 SIMENC Laura SLO BTC City Ljubljana +22:58
58 JENAL Annina AUT Austria +23:03
59 VAN OIJEN Alisa AUT Austria +23:10
60 NESTI Nicole ITA Aromitalia Vaiano +23:11
61 ALLEN Bethany Ann USA INPA – Bianchi +23:21
62 DECROIX Lieselot BEL Lotto Soudal Ladies +23:29
63 MAGNETTO ALLIETTA Daniela ITA Hagens Berman / Supermint +23:34
64 CIPRIANI Carmela ITA Hagens Berman / Supermint st
65 VAN’T GELOOF Marjolein NED Paesi Bassi +23:37
66 KAPTHEIJNS Maud NED Paesi Bassi +23:49
67 CROKET Gilke BEL Topsport Vlaanderen – Etixx +23:56
68 BARTELLONI Beatrice ITA Aromitalia Vaiano +24:07
69 BULLERI Alessia ITA Aromitalia Vaiano st
70 MARTINI Alessia ITA Aromitalia Vaiano st
71 NANNI Giulia ITA BePink +24:18
72 RIVERDITI Angelica ITA Tre Colli – Chirio +24:25
73 FOLLONI Silvia ITA Tre Colli – Chirio st
74 OLIINYK Olena UKR Tre Colli – Chirio +24:32
75 PAVIN Michela ITA INPA – Bianchi +24:34
76 ELSNER Tanja SLO BTC City Ljubljana +24:37
77 BASTIANELLI Valentina ITA Tre Colli – Chirio st
78 DAL SANTO Nicole ITA Top Girls Fassa Bortolo +24:40
79 LEONARDI Elena ITA Top Girls Fassa Bortolo st
80 KASTELIJN Yara NED RaboLiv WomenCyclingTeam st
81 FRAIEGARI Giorgia ITA BePink +25:14
82 KNOL Willeke NED Lotto Soudal Ladies +25:18
83 BIRLI Nathalie AUT Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ +25:24
84 ALZINI Martina ITA Alé Cipollini +26:10
85 TONAZZINI Giulia ITA Tre Colli – Chirio +26:14
86 BADEGRUBER Anna AUT Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ +35:01
87 DEUERLEIN Julia GER Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ +36:13
88 PILLON Sara ITA Astana Women’s Team +36:34