Foto: Giro del Trentino Donne

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv) wygrała 23. edycję Giro del Trentino Donne! Ostatni etap wygrała jej koleżanka z ekipy, Thalita De Jong.

Po drużynowej czasówce po południu panie ścigały się na ostatnim odcinku etapówki w Trentino. Do pokonania było prawie 70 kilometrów z Vigo Cavedine do Cavedine. Po drodze czekały trzy górskie premie, a podjazd na metę także nie należał do najłatwiejszych.

trentino 3 etap

Na dwunastym kilometrze zaatakowała druga w klasyfikacji generalnej Claudia Lichtenberg (Lotto Soudal Ladies), ale duża grupa nie pozwoliła jej na odjazd. Pierwszą górską premię wygrała nasza Kasia Niewiadoma (Rabobank – Liv). Druga była Olena Pavlukhina (BTC City Ljubljana), a trzecia Lichtenberg.

Na kolejnym podjeździe Niewiadoma była druga, a wyprzedziła ją tylko robiąca jej tempo koleżanka z ekipy – Thalita De Jong. 23 kilometry przed metą na czele mieliśmy dużą grupkę, przed którą były jeszcze decydujące podjazdy.

Mocne tempo spowodowało, że ciężko było o udany odjazd. Także na ostatniej górskiej premii tempo dyktowała ekipa Rabobank – Liv. Stamtąd do mety były tylko cztery kilometry.

Najwięcej sił na końcowe kilometry zachowała Thalita De Jong (Rabobank – Liv). Druga była Riejanne Markus (Holandia), a trzecia Christina Perchtold (Vitalogic Astrokalb Radunion Nö).

W generalce bezapelacyjnie zwyciężyła Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv)! Druga była Claudia Lichtenberg (Lotto Soudal Ladies), a trzecia Soraya Paladin (Top Girls Fassa Bortolo).

Wyniki ostatniego etapu:

1 DE JONG Thalita NED RaboLiv WomenCyclingTeam 1:57:57
2 MARKUS Riejanne NED Paesi Bassi st
3 PERCHTOLD Christina AUT Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ st
4 DE VUYST Sofie BEL Lotto Soudal Ladies st
5 CONFALONIERI Maria Giulia ITA Lensworld-Zannata st
6 RITTER Martina AUT BTC City Ljubljana st
7 BEGGIN Sofia ITA Astana Women’s Team st
8 LICHTENBERG Claudia GER Lotto Soudal Ladies st
9 MUCCIOLI Dalia ITA Alé Cipollini st
10 PALADIN Soraya ITA Top Girls Fassa Bortolo st
11 VYSOTSKA Yevgeniya UKR Hagens Berman / Supermint st
12 CHRISTOPHOROU Andria CYP Servetto Footon st
13 NIEWIADOMA Katarzyna POL RaboLiv WomenCyclingTeam st
14 ZORZI Susanna ITA Lotto Soudal Ladies st
15 POTOKINA Anna RUS Servetto Footon st
16 COVRIG Ana Maria ROU INPA – Bianchi st
17 KIRALY Monika HUN SC Michela Fanini st
18 PITEL Edwige FRA SC Michela Fanini st
19 ARZUFFI Alice Maria ITA Lensworld-Zannata st
20 ROOIJAKKERS Pauliena NED Paesi Bassi st
21 PALADIN Asja ITA Top Girls Fassa Bortolo st
22 TENNIGLO Moniek NED RaboLiv WomenCyclingTeam +0:10
23 PAVLUKHINA Olena AZE BTC City Ljubljana +0:46
24 ROSSATO Beatrice ITA Alé Cipollini st
25 DE JONG Demi NED Paesi Bassi st
26 MAES Elise LUX Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ st
27 STRICKER Anna Zita Maria ITA INPA – Bianchi +0:52
28 DOM Annelies BEL Lensworld-Zannata st
29 BITTO Irene ITA Top Girls Fassa Bortolo st
30 VAN DEN STEEN Kelly BEL Topsport Vlaanderen – Etixx st
31 LELEIVYTE Rasa LTU Aromitalia Vaiano st
32 VIECELI Lara ITA INPA – Bianchi st
33 VEKEMANS Anisha BEL Lotto Soudal Ladies st
34 LOZANO Laura Camila COL SC Michela Fanini +1:24
35 NESTI Nicole ITA Aromitalia Vaiano +1:34
36 DEMEY Valérie BEL Topsport Vlaanderen – Etixx +2:37
37 BERTIZZOLO Sofia ITA Astana Women’s Team +2:48
38 KOREVAAR Jeanne NED RaboLiv WomenCyclingTeam st
39 BORTOLOTTI Simona ITA BePink +3:39
40 DECROIX Lieselot BEL Lotto Soudal Ladies st
41 DRUYTS Jessy BEL Topsport Vlaanderen – Etixx +5:57
42 STOUGJE Chanella NED Paesi Bassi +7:34
43 PARKINSON Abby-Mae GBR Servetto Footon st
44 TUHAI Kseniya BLR BePink st
45 CIPRIANI Carmela ITA Hagens Berman / Supermint +8:44
46 RAGUSA Katia ITA Servetto Footon st
47 GEHNBÖCK Sylvia AUT Austria +8:45
48 TUSLAITE Daiva LTU INPA – Bianchi +9:25
49 KOZONCHUK Oxana RUS Lensworld-Zannata st
50 PAVIN Michela ITA INPA – Bianchi st
51 DAL SANTO Nicole ITA Top Girls Fassa Bortolo st
52 LEONARDI Elena ITA Top Girls Fassa Bortolo st
53 WINDISCH Veronika AUT Austria st
54 ERIC Jelena SRB BTC City Ljubljana st
55 KNOL Willeke NED Lotto Soudal Ladies st
56 JENAL Annina AUT Austria st
57 KASTELIJN Yara NED RaboLiv WomenCyclingTeam st
58 RIJKES Sarah AUT Austria st
OTL ALLEN Bethany Ann USA INPA – Bianchi +13:17
OTL ALZINI Martina ITA Alé Cipollini st
OTL VAN OIJEN Alisa AUT Austria st
OTL VAN’T GELOOF Marjolein NED Paesi Bassi st
OTL MAGNETTO ALLIETTA Daniela ITA Hagens Berman / Supermint st
OTL NANNI Giulia ITA BePink st
OTL SKERRIT Ellen AUT Alé Cipollini st
OTL QUAGLIOTTO Nadia ITA Top Girls Fassa Bortolo st
DNF ZABELINSKAYA Olga RUS BePink
DNF FRAIEGARI Giorgia ITA BePink
DNF BARTELLONI Beatrice ITA Aromitalia Vaiano
DNF BULLERI Alessia ITA Aromitalia Vaiano
DNF FRANCHI Elena ITA Aromitalia Vaiano
DNF MARTINI Alessia ITA Aromitalia Vaiano
DNF BADEGRUBER Anna AUT Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ
DNF BIRLI Nathalie AUT Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ
DNF DEUERLEIN Julia GER Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ
DNF DRUYTS Demmy BEL Topsport Vlaanderen – Etixx
DNF CROKET Gilke BEL Topsport Vlaanderen – Etixx
DNF LECHNER Eva ITA Servetto Footon
DNF FOLLONI Silvia ITA Tre Colli – Chirio
DNF BASTIANELLI Valentina ITA Tre Colli – Chirio
DNF RIVERDITI Angelica ITA Tre Colli – Chirio
DNF TONAZZINI Giulia ITA Tre Colli – Chirio
DNF OLIINYK Olena UKR Tre Colli – Chirio
DNF SIMENC Laura SLO BTC City Ljubljana
DNF ELSNER Tanja SLO BTC City Ljubljana
DNF PILLON Sara ITA Astana Women’s Team
DNF KAPTHEIJNS Maud NED Paesi Bassi
DNS FIDANZA Arianna ITA Astana Women’s Team

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 NIEWIADOMA Katarzyna RaboLiv WomenCyclingTeam 5:11:05
2 LICHTENBERG Claudia Lotto Soudal Ladies +0:36
3 PALADIN Soraya Top Girls Fassa Bortolo +0:56
4 PITEL Edwige SC Michela Fanini +1:00
5 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo +2:17
6 DE JONG Thalita RaboLiv WomenCyclingTeam +4:39
7 ZORZI Susanna Lotto Soudal Ladies +4:43
8 PALADIN Asja Top Girls Fassa Bortolo +5:03
9 POTOKINA Anna Servetto Footon +5:04
10 MARKUS Riejanne Paesi Bassi +5:26
11 COVRIG Ana Maria INPA – Bianchi st
12 ROOIJAKKERS Pauliena Paesi Bassi st
13 RITTER Martina BTC City Ljubljana +5:34
14 MUCCIOLI Dalia Alé Cipollini +5:56
15 STRICKER Anna Zita Maria INPA – Bianchi +6:18
16 DE VUYST Sofie Lotto Soudal Ladies +7:00
17 VYSOTSKA Yevgeniya Hagens Berman / Supermint +7:01
18 TENNIGLO Moniek RaboLiv WomenCyclingTeam +7:06
19 KIRALY Monika SC Michela Fanini +7:24
20 CONFALONIERI Maria Giulia Lensworld-Zannata +7:51
21 ARZUFFI Alice Maria Lensworld-Zannata st
22 BEGGIN Sofia Astana Women’s Team +8:10
23 VEKEMANS Anisha Lotto Soudal Ladies +8:13
24 PAVLUKHINA Olena BTC City Ljubljana +8:37
25 MAES Elise Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ +8:40
26 LOZANO Laura Camila SC Michela Fanini +8:48
27 TUHAI Kseniya BePink +8:55
28 VAN DEN STEEN Kelly Topsport Vlaanderen – Etixx +9:10
29 PERCHTOLD Christina Vitalogic Astrokalb RadUnion NÖ +10:11
30 LELEIVYTE Rasa Aromitalia Vaiano +10:31
31 BERTIZZOLO Sofia Astana Women’s Team +10:58
32 KOREVAAR Jeanne RaboLiv WomenCyclingTeam +12:02
33 DOM Annelies Lensworld-Zannata +14:09
34 ROSSATO Beatrice Alé Cipollini +14:49
35 BORTOLOTTI Simona BePink +16:50
36 TUSLAITE Daiva INPA – Bianchi +17:08
37 STOUGJE Chanella Paesi Bassi +20:44
38 DE JONG Demi Paesi Bassi +21:06
39 VIECELI Lara INPA – Bianchi +21:12
40 PARKINSON Abby-Mae Servetto Footon +21:32
41 CHRISTOPHOROU Andria Servetto Footon +21:37
42 GEHNBÖCK Sylvia Austria +22:58
43 DEMEY Valérie Topsport Vlaanderen – Etixx +23:32
44 RIJKES Sarah Austria +23:38
45 NESTI Nicole Aromitalia Vaiano +24:45
46 KOZONCHUK Oxana Lensworld-Zannata +25:34
47 DECROIX Lieselot Lotto Soudal Ladies +27:08
48 DRUYTS Jessy Topsport Vlaanderen – Etixx +28:31
49 ERIC Jelena BTC City Ljubljana +29:53
50 WINDISCH Veronika Austria +30:49
51 RAGUSA Katia Servetto Footon +30:51
52 CIPRIANI Carmela Hagens Berman / Supermint +32:18
53 JENAL Annina Austria +32:28
54 PAVIN Michela INPA – Bianchi +33:59
55 DAL SANTO Nicole Top Girls Fassa Bortolo +34:05
56 LEONARDI Elena Top Girls Fassa Bortolo st
57 KASTELIJN Yara RaboLiv WomenCyclingTeam st
58 KNOL Willeke Lotto Soudal Ladies +34:43