Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Zmagania w Małopolsce zaczynają się już dzisiaj od kryterium w Krakowie. Ekipa Piotra Kosmali wystawia mocny skład nastawiony na finisze z peletonu.

Na kryterium i w Starym Sączu powinni powalczyć znakomici sprinterzy VERVA Activejet – Adrian Banaszek i Paweł Franczak. Paweł Charucki i Łukasz Bodnar mogą spróbować powalczyć na cięższych, pagórkowatych etapach. Daniel Staniszewski i Norbert Banaszek z pewnością będą wspierać swoich kolegów znakomitą pracą.

Skład VERVA Activejet na Małopolski Wyścig Górski:

Łukasz Bodnar, Paweł Charucki, Daniel Staniszewski, Adrian Banaszek, Norbert Banaszek i Paweł Franczak.

Wyścig rozpocznie się 9 czerwca od tradycyjnego Kryterium o Złoty Pierścien Krakowa, na które złożą się dwie części – kwalifikacje o długości 18km i wyścigu eliminacyjnego, na którym na mecie okrążenia odpada ostatni kolarz.

10 czerwca odbędzie się pierwszy etap z Trzebini do Alwerni o długości 131km. Na trasie czekają cztery premie górskie, a na metę prowadzi krótki podjazd utrudniający finisz sprinterom. Drugi etap to trasa Niepołomice – Nowy Targ licząca 144km. Pięć premii górskich podzieli stawkę i na metę powinna wjechać mniejsza grupa. Ostatniego dnia zawodnicy przejadą z Chochołowskich Term do Starego Sącza. 146km zawiera pięć premii górskich, ale wszystkie w pierwszej części etapu. Ostatnie 40km to płaskie odcinki lub zjazdy.

Małopolski Wyścig Górski:

10 czerwca – 1. etap – Trzebinia – Alwernia, 131km
11 czerwca – 2. etap – Niepołomice – Nowy Targ, 144km
12 czerwca – 3. etap – Chochołowskie Termy – Stary Sącz, 146km

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments