Giro d'Italia / giroditalia.it

Luksemburczyk, który znakomicie pojechał w Giro d’Italia najprawdopodobniej zrezygnuje z występu na Igrzyskach Olimpijskich.

Jungels zaskoczył wszystkich znakomitą formą na pierwszym Wielkim Tourze sezonu – przez trzy dni był liderem, a ostatecznie zakończył zmagania na szóstym miejscu. Jak sam przyznaje występ we Włoszech prawdopodobnie sprawi, że młody kolarz Etixx-Quickstep nie będzie reprezentował swojego kraju na Igrzyskach w Rio de Janeiro.

Ciężko będzie walczyć z kolarzami, którzy jadą w Tour de France. Myślę, że nie pojadę do Rio. Muszę jeszcze porozmawiać ze związkiem, w końcu to oni decydują. – powiedział Jungels dziennikowi L’essentiel.

W zeszłym roku Jungels nie wystąpił na mistrzostwach świata w Richmond, więc ewentualny brak utalentowanego zawodnika byłby kolejnym ciosem dla reprezentacji Luksemburga. Aktualnie szósty kolarz Giro d’Italia odpoczywa po trudach La Corsa Rosa i ma wrócić do ścigania pod koniec czerwca, na mistrzostwach Luksemburga. Potem pojawi się w Polsce, by powalczyć na Tour de Pologne. W październiku Bob będzie celował w czasówkę na mistrzostwach świata w Katarze.