Fot. Twitter/Team Stolting

Mads Pedersen (Stölting Service Group) po bardzo długiej ucieczce wygrał trzeci etap Tour of Norway. To najbardziej prestiżowe zwycięstwo młodego Duńczyka.

Trzeci etap norweskiej etapówki prowadził z Rjukan do Geilo i liczył 168 kilometrów. Był on dość pagórkowaty i sprzyjał harcownikom.

profil

Praktycznie od początku rywalizacji na czele ponad dwudziestu zawodników, z których po pewnym czasie zaatakowali: Lluis Mas (Caja Rural), Mads Pedersen (Stölting) i Lukas Pöstlberger (Bora-Argon 18). Austriak nie wytrzymał tempa kolegów i tylko dwójka liczyła się w walce o zwycięstwo.

Na finałowym podjeździe jako pierwszy zaatakował Hiszpan, ale utalentowany Pedersen odparł atak i zanotował największe zwycięstwo w krótkiej karierze!

Trzeci był Sondre Holst Enger (IAM Cycling). Czwarty finiszował Pieter Weening (Roompot – Oranje Peloton), który utrzymał koszulkę lidera.

Tomasz Marczyński (Lotto – Soudal) był szesnasty i w generalce awanował na trzynastą pozycję.

Wyniki 3. etapu:

1 104 PEDERSEN Mads Stölting Service Group DEN 04h24’40” 11”
2 44 MAS BONET Luis Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h24’44” 04” 8”
3 204 ENGER Sondre Holst National Team Norway NOR 04h25’15” 35” 4”
4 91 WEENING Pieter Roompot – Oranje Peloton NED 04h25’16” 36”
5 12 ARMEE Sander Lotto Soudal BEL 04h25’17” 37”
6 203 EIKING Odd Christian National Team Norway NOR 04h25’19” 39”
7 1 BOASSON HAGEN Edvald Team Dimension Data NOR 04h25’19” ” 3”
8 42 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h25’19” ”
9 34 PIMENTA COSTA MENDES José Joao Bora-Argon 18 POR 04h25’19” ”
10 134 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 04h25’22” 42”
11 43 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU 04h25’30” 50”
12 122 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h25’30” ”
13 182 HAGEN Carl Fredrik Team Sparebanken Sør NOR 04h25’30” ”
14 153 JENSEN August Team Coop-Øster Hus NOR 04h25’33” 53”
15 24 MARTENS Paul Team Lotto NL – Jumbo GER 04h25’36” 56”
16 15 MARCZYNSKI Tomasz Lotto Soudal POL 04h25’36” ”
17 143 HOELGAARD Markus Team Joker Byggtorget NOR 04h25’36” ”
18 65 PHELAN Adam Drapac Professional Cycling AUS 04h25’40” 01’00”
19 103 KÄMNA Lennard Stölting Service Group GER 04h25’49” 01’09”
20 132 MARCATO Marco Wanty – Groupe Gobert ITA 04h25’51” 01’11”
21 202 SKJERPING Kristoffer National Team Norway NOR 04h25’51” ” 1”
22 146 SKAARSETH Anders Team Joker Byggtorget NOR 04h25’54” 01’14”
23 51 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM FRA 04h25’57” 01’17”
24 152 HAGEN Krister Team Coop-Øster Hus NOR 04h25’57” ”
25 116 THALMANN Roland Team Roth SUI 04h26’00” 01’20”
26 111 BRÜNGGER Nico Team Roth SUI 04h26’00” ”
27 186 VANGSTAD Andreas Team Sparebanken Sør NOR 04h26’00” ”
28 144 HOEM Bjørn Tore Team Joker Byggtorget NOR 04h26’14” 01’34”
29 55 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM FRA 04h26’17” 01’37”
30 92 LAMMERTINK Maurits Roompot – Oranje Peloton NED 04h26’18” 01’38”
31 164 LOVIK Asmund Team FixIT.no NOR 04h26’24” 01’44”
32 106 WEGMANN Fabian Stölting Service Group GER 04h26’24” ”
33 156 AUSTEVOLL Ole Andre Team Coop-Øster Hus NOR 04h26’34” 01’54”
34 155 LUKKEDAL Øyvind Team Coop-Øster Hus NOR 04h26’34” ”
35 196 WETTERHALL Alexander Team Tre Berg-Bianchi SWE 04h26’34” ”
36 191 ERIKSSON Lucas Team Tre Berg-Bianchi SWE 04h26’36” 01’56”
37 26 CAMPENAERTS Victor Team Lotto NL – Jumbo BEL 04h26’50” 02’10”
38 25 VAN ASBROECK Tom Team Lotto NL – Jumbo BEL 04h26’50” ”
39 123 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h26’56” 02’16”
40 46 SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h26’56” ”
41 171 ABRAHAMSEN Jonas Team Ringeriks – Kraft NOR 04h27’08” 02’28”
42 13 DOCKX Gert Lotto Soudal BEL 04h27’12” 02’32”
43 96 DUIJN Huub Roompot – Oranje Peloton NED 04h27’28” 02’48”
44 124 VAN GESTEL Dries Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h27’28” ”
45 72 DE NEGRI Pier paolo Nippo – Vini Fantini ITA 04h27’35” 02’55”
46 201 BYSTROM Sven Erik National Team Norway NOR 04h27’41” 03’01”
47 56 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence KTM LTU 04h27’56” 03’16”
48 2 BERHANE Natnael Team Dimension Data ERI 04h28’19” 03’39”
49 76 NIBALI Antonio Nippo – Vini Fantini ITA 04h28’19” ”
50 33 DEMPSTER Zakkari Bora-Argon 18 AUS 04h28’19” ”
51 32 BENEDETTI Césare Bora-Argon 18 ITA 04h28’19” ”
52 113 KRIZEK Matthias Team Roth AUT 04h28’19” ”
53 41 ARAMENDIA LORENTE, Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h28’46” 04’06”
54 162 GJOLBERG Adrian Team FixIT.no NOR 04h28’46” ”
55 141 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker Byggtorget NOR 04h28’46” ”
56 192 FAGLUM-KARLSSON Jan-Marcus Team Tre Berg-Bianchi SWE 04h28’46” ”
57 154 LANDA Oscar Team Coop-Øster Hus NOR 04h28’46” ”
58 73 KOISHI Yuma Nippo – Vini Fantini JPN 04h28’46” ”
59 52 GALTA Frederik Delko Marseille Provence KTM NOR 04h29’01” 04’21”
60 206 HOELGAARD Daniel National Team Norway NOR 04h29’01” ”
61 151 BLIKRA Haavard Team Coop-Øster Hus NOR 04h29’01” ”
62 16 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal BEL 04h29’01” ”
63 121 DE GENDT Aimé Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h29’01” ”
64 185 TRONDSEN Trond Hakon Team Sparebanken Sør NOR 04h29’11” 04’31”
65 84 WILLIAMS Peter One Pro Cycling GBR 04h29’11” ”
66 183 ROINAS Fridtjof Team Sparebanken Sør NOR 04h29’14” 04’34”
67 14 HENDERSON Grég Lotto Soudal NZL 04h29’17” 04’37”
68 23 LEEZER Thomas Team Lotto NL – Jumbo NED 04h29’17” ”
69 66 SCULLY Thomas Drapac Professional Cycling NZL 04h29’30” 04’50”
70 102 GERDEMANN Linus Stölting Service Group GER 04h29’53” 05’13”
71 181 DAHL Herman Team Sparebanken Sør NOR 04h30’10” 05’30”
72 142 HALVORSEN Kristoffer Team Joker Byggtorget NOR 04h30’10” ”
73 173 TRAAEN Torstein Team Ringeriks – Kraft NOR 04h30’11” 05’31”
74 163 HERMANSEN Sindre Eid Team FixIT.no NOR 04h30’11” ”
75 205 FOSS Thobias National Team Norway NOR 04h30’11” ”
76 36 SCHWARZMANN Michael Bora-Argon 18 GER 04h30’34” 05’54”
77 35 PÖSTLBERGER Lukas Bora-Argon 18 AUT 04h30’34” ” 3”
78 45 RUBIO Diego Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h30’45” 06’05”
79 3 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data RSA 04h31’15” 06’35”
80 71 COLLI Daniele Nippo – Vini Fantini ITA 04h32’07” 07’27”
81 166 OVERLAND Bjornar Team FixIT.no NOR 04h33’06” 08’26”
82 184 ERLAND Andreas Team Sparebanken Sør NOR 04h33’06” ”
83 195 LARSEN Richard Team Tre Berg-Bianchi SWE 04h33’06” ”
84 165 MADSEN Kristoffer Team FixIT.no NOR 04h33’06” ”
85 63 KERBY Jordan Drapac Professional Cycling AUS 04h33’06” ”
86 112 JANORSCHKE Grischa Team Roth GER 04h33’06” ”
87 83 LANDER Sebastian One Pro Cycling DEN 04h33’06” ”
88 6 REGUIGUI Youcef Team Dimension Data ALG 04h33’06” ”
89 133 MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert GBR 04h33’06” ”
90 86 VON HOFF Steele One Pro Cycling AUS 04h33’06” ” 2”
91 5 NIYONSHUTI Adrien Team Dimension Data RWA 04h33’06” ”
92 62 JONES Brenton Drapac Professional Cycling AUS 04h33’06” ”
93 81 GOSS Matthew Harley One Pro Cycling AUS 04h33’06” ”
94 53 HUPOND Thierry Delko Marseille Provence KTM FRA 04h33’06” ”
95 31 BAUHAUS Phil Bora-Argon 18 GER 04h33’06” ”
96 105 QUAADE Rasmus Stölting Service Group DEN 04h33’06” ”
97 82 HANDLEY Richard One Pro Cycling GBR 04h33’06” ”
98 94 SLIK Ivar Roompot – Oranje Peloton NED 04h33’06” ”
99 95 TOLHOEK Antwan Roompot – Oranje Peloton NED 04h33’06” ”
100 125 VAN LERBERGHE Bert Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h33’06” ”
101 126 WALLAYS Jens Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h33’06” ”
102 115 PASCHE Frank Team Roth SUI 04h33’19” 08’39”
103 21 VANMARCKE Sep Team Lotto NL – Jumbo BEL 04h33’35” 08’55”
104 172 HAFSAS Marius Team Ringeriks – Kraft NOR 04h35’01” 10’21”
105 176 WAERSTED Syver Westgaard Team Ringeriks – Kraft NOR 04h35’01” ”
106 145 JANSEN Amund Grondahl Team Joker Byggtorget NOR 04h35’09” 10’29”
107 135 SEYNAEVE Lander Wanty – Groupe Gobert BEL 04h35’11” 10’31”
108 22 LAMMERTINK Steven Team Lotto NL – Jumbo NED 04h35’18” 10’38”
109 61 BROWN Graeme Drapac Professional Cycling AUS 04h37’55” 13’15”
110 131 ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert ITA 04h37’55” ”
111 114 PAGE Dylan Team Roth SUI 04h37’55” ”
112 194 GUSTAVSSON Niklas Team Tre Berg-Bianchi SWE 04h37’55” ”
113 93 LOOIJ André Roompot – Oranje Peloton NED 04h38’43” 14’03”
114 74 KUBOKI Kazushige Nippo – Vini Fantini JPN 04h56’01” 31’21”
No salen:
MARINI Nicolas – Nippo – Vini Fantini
KLEIVEN Njal Eivind – Team Ringeriks – Kraft
Abandonos:
CIOLEK Gerald – Stölting Service Group
STENUIT Robin – Wanty – Groupe Gobert –
EIKELAND Ken-Levi – Team FixIT.no

Klasyfikacja generalna:

1 91 WEENING Pieter Roompot – Oranje Peloton NED 14h01’37”
2 204 ENGER Sondre Holst National Team Norway NOR 14h02’22” 45”
3 1 BOASSON HAGEN Edvald Team Dimension Data NOR 14h02’30” 53”
4 203 EIKING Odd Christian National Team Norway NOR 14h02’32” 55”
5 12 ARMEE Sander Lotto Soudal BEL 14h02’34” 57”
6 34 PIMENTA COSTA MENDES José Joao Bora-Argon 18 POR 14h02’36” 59”
7 134 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 14h02’39” 01’02”
8 122 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 14h02’47” 01’10”
9 43 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU 14h02’47” ”
10 42 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello Caja Rural – Seguros RGA ESP 14h02’58” 01’21”
11 153 JENSEN August Team Coop-Øster Hus NOR 14h03’12” 01’35”
12 143 HOELGAARD Markus Team Joker Byggtorget NOR 14h03’15” 01’38”
13 15 MARCZYNSKI Tomasz Lotto Soudal POL 14h03’15” ”
14 24 MARTENS Paul Team Lotto NL – Jumbo GER 14h03’15” ”
15 186 VANGSTAD Andreas Team Sparebanken Sør NOR 14h03’17” 01’40”
16 65 PHELAN Adam Drapac Professional Cycling AUS 14h03’19” 01’42”
17 202 SKJERPING Kristoffer National Team Norway NOR 14h03’29” 01’52”
18 132 MARCATO Marco Wanty – Groupe Gobert ITA 14h03’30” 01’53”
19 152 HAGEN Krister Team Coop-Øster Hus NOR 14h03’36” 01’59”
20 116 THALMANN Roland Team Roth SUI 14h03’39” 02’02”
21 111 BRÜNGGER Nico Team Roth SUI 14h03’44” 02’07”
22 92 LAMMERTINK Maurits Roompot – Oranje Peloton NED 14h03’57” 02’20”
23 182 HAGEN Carl Fredrik Team Sparebanken Sør NOR 14h04’03” 02’26”
24 191 ERIKSSON Lucas Team Tre Berg-Bianchi SWE 14h04’15” 02’38”
25 96 DUIJN Huub Roompot – Oranje Peloton NED 14h05’07” 03’30”
26 164 LOVIK Asmund Team FixIT.no NOR 14h05’10” 03’33”
27 103 KÄMNA Lennard Stölting Service Group GER 14h05’38” 04’01”
28 146 SKAARSETH Anders Team Joker Byggtorget NOR 14h05’43” 04’06”
29 51 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM FRA 14h05’46” 04’09”
30 144 HOEM Bjørn Tore Team Joker Byggtorget NOR 14h06’03” 04’26”
31 106 WEGMANN Fabian Stölting Service Group GER 14h06’13” 04’36”
32 155 LUKKEDAL Øyvind Team Coop-Øster Hus NOR 14h06’23” 04’46”
33 171 ABRAHAMSEN Jonas Team Ringeriks – Kraft NOR 14h06’57” 05’20”
34 124 VAN GESTEL Dries Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 14h07’17” 05’40”
35 72 DE NEGRI Pier paolo Nippo – Vini Fantini ITA 14h07’24” 05’47”
36 201 BYSTROM Sven Erik National Team Norway NOR 14h07’30” 05’53”
37 102 GERDEMANN Linus Stölting Service Group GER 14h07’32” 05’55”
38 141 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker Byggtorget NOR 14h08’35” 06’58”
39 192 FAGLUM-KARLSSON Jan-Marcus Team Tre Berg-Bianchi SWE 14h08’35” ”
40 25 VAN ASBROECK Tom Team Lotto NL – Jumbo BEL 14h08’52” 07’15”
41 52 GALTA Frederik Delko Marseille Provence KTM NOR 14h08’54” 07’17”
42 104 PEDERSEN Mads Stölting Service Group DEN 14h09’03” 07’26”
43 14 HENDERSON Grég Lotto Soudal NZL 14h09’06” 07’29”
44 2 BERHANE Natnael Team Dimension Data ERI 14h09’39” 08’02”
45 44 MAS BONET Luis Caja Rural – Seguros RGA ESP 14h10’00” 08’23”
46 205 FOSS Thobias National Team Norway NOR 14h10’00” ”
47 35 PÖSTLBERGER Lukas Bora-Argon 18 AUT 14h10’20” 08’43”
48 16 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal BEL 14h10’21” 08’44”
49 76 NIBALI Antonio Nippo – Vini Fantini ITA 14h10’50” 09’13”
50 123 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 14h12’20” 10’43”
51 156 AUSTEVOLL Ole Andre Team Coop-Øster Hus NOR 14h12’53” 11’16”
52 33 DEMPSTER Zakkari Bora-Argon 18 AUS 14h12’53” ”
53 105 QUAADE Rasmus Stölting Service Group DEN 14h12’55” 11’18”
54 82 HANDLEY Richard One Pro Cycling GBR 14h12’55” ”
55 56 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence KTM LTU 14h13’20” 11’43”
56 121 DE GENDT Aimé Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 14h14’25” 12’48”
57 206 HOELGAARD Daniel National Team Norway NOR 14h15’20” 13’43”
58 13 DOCKX Gert Lotto Soudal BEL 14h16’55” 15’18”
59 113 KRIZEK Matthias Team Roth AUT 14h18’05” 16’28”
60 86 VON HOFF Steele One Pro Cycling AUS 14h18’16” 16’39”
61 73 KOISHI Yuma Nippo – Vini Fantini JPN 14h18’32” 16’55”
62 151 BLIKRA Haavard Team Coop-Øster Hus NOR 14h18’43” 17’06”
63 23 LEEZER Thomas Team Lotto NL – Jumbo NED 14h19’03” 17’26”
64 66 SCULLY Thomas Drapac Professional Cycling NZL 14h19’16” 17’39”
65 126 WALLAYS Jens Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 14h19’25” 17’48”
66 196 WETTERHALL Alexander Team Tre Berg-Bianchi SWE 14h19’36” 17’59”
67 163 HERMANSEN Sindre Eid Team FixIT.no NOR 14h19’57” 18’20”
68 55 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM FRA 14h20’07” 18’30”
69 41 ARAMENDIA LORENTE, Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA ESP 14h20’09” 18’32”
70 36 SCHWARZMANN Michael Bora-Argon 18 GER 14h20’20” 18’43”
71 46 SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA ESP 14h20’50” 19’13”
72 183 ROINAS Fridtjof Team Sparebanken Sør NOR 14h21’07” 19’30”
73 32 BENEDETTI Césare Bora-Argon 18 ITA 14h22’12” 20’35”
74 6 REGUIGUI Youcef Team Dimension Data ALG 14h22’26” 20’49”
75 162 GJOLBERG Adrian Team FixIT.no NOR 14h22’40” 21’03”
76 125 VAN LERBERGHE Bert Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 14h22’52” 21’15”
77 133 MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert GBR 14h22’52” ”
78 21 VANMARCKE Sep Team Lotto NL – Jumbo BEL 14h23’21” 21’44”
79 142 HALVORSEN Kristoffer Team Joker Byggtorget NOR 14h24’04” 22’27”
80 181 DAHL Herman Team Sparebanken Sør NOR 14h24’04” ”
81 173 TRAAEN Torstein Team Ringeriks – Kraft NOR 14h24’05” 22’28”
82 135 SEYNAEVE Lander Wanty – Groupe Gobert BEL 14h24’31” 22’54”
83 45 RUBIO Diego Caja Rural – Seguros RGA ESP 14h24’39” 23’02”
84 185 TRONDSEN Trond Hakon Team Sparebanken Sør NOR 14h24’42” 23’05”
85 176 WAERSTED Syver Westgaard Team Ringeriks – Kraft NOR 14h24’47” 23’10”
86 115 PASCHE Frank Team Roth SUI 14h25’04” 23’27”
87 3 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data RSA 14h25’09” 23’32”
88 71 COLLI Daniele Nippo – Vini Fantini ITA 14h26’01” 24’24”
89 31 BAUHAUS Phil Bora-Argon 18 GER 14h26’54” 25’17”
90 184 ERLAND Andreas Team Sparebanken Sør NOR 14h27’00” 25’23”
91 62 JONES Brenton Drapac Professional Cycling AUS 14h27’00” ”
92 94 SLIK Ivar Roompot – Oranje Peloton NED 14h27’00” ”
93 195 LARSEN Richard Team Tre Berg-Bianchi SWE 14h27’00” ”
94 53 HUPOND Thierry Delko Marseille Provence KTM FRA 14h27’00” ”
95 26 CAMPENAERTS Victor Team Lotto NL – Jumbo BEL 14h27’09” 25’32”
96 114 PAGE Dylan Team Roth SUI 14h27’41” 26’04”
97 95 TOLHOEK Antwan Roompot – Oranje Peloton NED 14h28’04” 26’27”
98 172 HAFSAS Marius Team Ringeriks – Kraft NOR 14h28’55” 27’18”
99 145 JANSEN Amund Grondahl Team Joker Byggtorget NOR 14h29’01” 27’24”
100 154 LANDA Oscar Team Coop-Øster Hus NOR 14h29’31” 27’54”
101 84 WILLIAMS Peter One Pro Cycling GBR 14h29’56” 28’19”
102 194 GUSTAVSSON Niklas Team Tre Berg-Bianchi SWE 14h31’49” 30’12”
103 93 LOOIJ André Roompot – Oranje Peloton NED 14h32’37” 31’00”
104 61 BROWN Graeme Drapac Professional Cycling AUS 14h33’32” 31’55”
105 63 KERBY Jordan Drapac Professional Cycling AUS 14h33’51” 32’14”
106 131 ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert ITA 14h33’54” 32’17”
107 22 LAMMERTINK Steven Team Lotto NL – Jumbo NED 14h37’12” 35’35”
108 112 JANORSCHKE Grischa Team Roth GER 14h37’59” 36’22”
109 166 OVERLAND Bjornar Team FixIT.no NOR 14h37’59” ”
110 5 NIYONSHUTI Adrien Team Dimension Data RWA 14h37’59” ”
111 81 GOSS Matthew Harley One Pro Cycling AUS 14h38’45” 37’08”
112 165 MADSEN Kristoffer Team FixIT.no NOR 14h47’37” 46’00”
113 83 LANDER Sebastian One Pro Cycling DEN 14h47’37” ”
114 74 KUBOKI Kazushige Nippo – Vini Fantini JPN 14h49’55” 48’18”