Zwycięstwem Jiriego Polnickyego zakończył się trzeci etap CCC Tour – Grody Piastowskie. Zwycięzcą całej imprezy został Oleksandr Polivoda.

Ostatni etap wyścigu był zdecydowanie najtrudniejszy. Kolarze mieli do pokonania 5 górskich premii, w tym aż 3 pierwszej kategorii. Cały odcinek liczył 153 kilometry.

Od początku etapu karty rozdawała grupa CCC Sprandi Polkowice. Pomarańczowi nadawali bardzo mocne tempo, mając na celu rozerwanie peletonu. Już na przełęczy Walimskiej grupa mocno się uszczupliła, co było bardzo na rękę podopiecznym Dariusza Miłka.

Kolejne ciężkie podjazdy wyglądały identycznie. Efektem tego było bardzo mocne porwanie stawki. W czołowej grupie utrzymało się 18 kolarzy, wśród których był doskonale dziś wyglądający lider Oleksandr Polivoda.

Taki układ nie podobał się również pozostałym polskim ekipom. Na wprowadzenie zamieszania zdecydowali się Adam Stachowiak i Marek Rutkiewicz, którzy zaatakowali z grupki liderów. Momentami ich przewaga wynosiła ponad minutę, lecz na ostatniej pętli wokół Dzierżoniowa, ich atak został skasowany.

Ostatecznie na metę wpadła 18-osobowa grupa najmocniejszych kolarzy, z których najszybszy okazał się Jiri Polnicky. Czech na kresce wyprzedził Jaspera Hamelinka i Dariusza Batka. Tym samym koszulkę lidera obronił Oleksandr Polivoda, który tym samym został zwycięzcą całej imprezy.

 

wyniki – tutaj