Fot. UCI

Telewizja Polska nabyła od Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) prawa do imprez mistrzowskich na lata 2017-2024. Pakiet UCI obejmuje więc aż osiem lat!

W jego skład wchodzą imprezy mistrzostw świata w kolarstwie – szosowym, torowym, górskim, przełajowym i BMX w każdym roku obowiązywania kontraktu.

TVP uzyskała licencje także do Pucharu Świata w kolarstwie torowym i przełajowym, a także do mistrzostw świata w maratonie MTB. To oznacza setki godzin transmisji z dyscypliny, która w ostatnich latach coraz bardziej interesuje Polaków.

Przyczyniły się do tego sukcesy m.in. Michała Kwiatkowskiego (szosowy mistrz świata 2014), Rafała Majki (wygrane etapy w Tour de France, 3. miejsce w klasyfikacji końcowej Vuelta a Espana) czy Mai Włoszczowskiej (wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy MTB).

Warto przypomnieć, że TVP posiada także prawa do innych imprez kolarskich, w tym przede wszystkim szosowych wyścigów etapowych: Tour de Pologne (do 2020 roku) i Tour de Suisse (do 2017 roku).

To kolejne prawa, które udało się pozyskać Telewizji Polskiej w ostatnim czasie. W poprzednim tygodniu TVP nabyła sublicencję do pokazania 11 meczów EURO 2016: cztery fazy grupowej (mecz otwarcia oraz trzy spotkania reprezentacji Polski), dwa mecze 1/8 finału, dwa mecze 1/4 finału, oba półfinały oraz finał.

Wcześniej Telewizja Polska zakupiła wyłączne prawa medialne do najbardziej prestiżowych wydarzeń piłkarskich w latach 2018–2022: mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2020 roku, w eliminacjach mistrzostw świata 2022 oraz dwóch cyklach nowo utworzonych rozgrywek UEFA – Ligi Narodów 2019 i 2022. Dodatkowo TVP zapewniła sobie wyłączne prawa do EURO 2020.

Źródło: www.sport.tvp.pl