Fot. Direct Energie

Bryan Coquard (Direct Energie) wygrał pierwszy etap wyścigu Cztery Dni Dunkierki z Dunkierki do Gravelines (169,6 km). Największy faworyt do zwycięstwa w “generalce” pokonał przede wszystkim Nacera Bouhanniego (Cofidis), który był trzeci. 

W ucieczce, która została skasowana 35 kilometrów przed metą jechało trzech zawodników: Stephane Poulhies (Equipe Cycliste Armee de Terre), Marco Frapporti (Androni-Giocattoli-Sidermec) oraz Kai Reus (Roompot).

Zaraz po doścignięciu ucieczki przez peleton, pojawili się pojedynczy kolarze, którzy chcieli odjechać lub podzielić główną grupę. Jednak żadna z takich akcji się nie powiodła.

Peleton w klasyczny sposób rozpoczął przygotowania do sprinterskiej potyczki. Rozpoczęło się szukanie miejsca w peletonie i ustawianie pociągów. Na czele  pojawiały się przede wszystkim drużyny Roompot, Direct Energie, Cofidis oraz Etixx-Quick Step.

Na ostatnich kilku kilometrach to ekipa Cofidis wykonała największą pracę, nadając peletonowi bardzo mocne tempo. Także w ostatni kilometr jako pierwsze wjechały czerwone koszulki drużyny Bouhanniego, jednak cała praca poszła na marne, ponieważ Francuz nie dał rady utrzymać koła swojego ostatniego rozprowadzającego.

Na kłopotach Cofidisu skorzystał Bryan Coquard z Direct Energie, który był zdecydowanie najszybszy na kresce.

Wyniki etapu:

1 62 COQUARD Bryan DEN FRA 4:28:53 B:10″ 00″
2 93 KREDER Raymond ROP NED B:06″ m.t.
3 41 BOUHANNI Nacer COF FRA B:04″ m.t.
4 116 VAN LERBERGHE Bert TSV BEL m.t.
5 123 DEHAES Kenny WGG BEL m.t.
6 163 BARBIER Rudy RML FRA m.t.
7 24 HOELGAARD Daniel FDJ NOR m.t.
8 16 RICHEZE Ariel Maximiliano EQS ARG m.t.
9 55 MARTINEZ Yannick DMP FRA m.t.
10 34 CHICCHI Francesco AND ITA m.t.
11 46 SOUPE Geoffrey COF FRA m.t.
12 171 PLANCKAERT Baptiste WBC BEL m.t.
13 157 MENUT David AUB FRA m.t.
14 151 FEILLU Romain AUB FRA m.t.
15 85 OPIE Chris ONE GBR m.t.
16 133 DRUYTS Gerry VGS BEL m.t.
17 103 HANSEN Lasse Norman SSG DEN m.t.
18 66 PETIT Adrien DEN FRA m.t.
19 32 BENFATTO Marco AND ITA m.t.
20 58 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU m.t.
21 178 PARDINI Olivier WBC BEL m.t.
22 143 DUVAL Julien ADT FRA m.t.
23 4 DUMOULIN Samuel ALM FRA m.t.
24 148 YSSAAD Yannis ADT FRA m.t.
25 52 GIRAUD Benjamin DMP FRA m.t.
26 75 HUTAROVICH Yauheni FVC BLR m.t.
27 121 BACKAERT Frederik WGG BEL m.t.
28 13 LAMPAERT Yves EQS BEL m.t.
29 106 REIHS Michael SSG DEN m.t.
30 25 LE BON Johan FDJ FRA m.t.
31 138 STEVENS Timothy VGS BEL m.t.
32 156 MALDONADO Anthony AUB FRA m.t.
33 147 SINNER Benoît ADT FRA m.t.
34 111 DECLERCQ Tim TSV BEL m.t.
35 134 JACOBS Pieter VGS BEL m.t.
36 21 OFFREDO Yoann FDJ FRA m.t.
37 94 KREDER Wesley ROP NED m.t.
38 91 ASSELMAN Jesper ROP NED m.t.
39 38 SELVAGGI Mirko AND ITA m.t.
40 136 ROBERT Frederique VGS BEL m.t.
41 31 BANDIERA Marco AND ITA m.t.
42 35 DALL’ANTONIA Tiziano AND ITA m.t.
43 102 GERDEMANN Linus SSG GER m.t.
44 95 MARKUS Barry ROP NED m.t.
45 73 FONSECA Armindo FVC FRA m.t.
46 77 VACHON Florian FVC FRA m.t.
47 28 PICHON Laurent FDJ FRA m.t.
48 172 CHEVALIER Olivier WBC BEL m.t.
49 105 QUAADE Rasmus Christian SSG DEN m.t.
50 8 MINARD Sébastien ALM FRA m.t.
51 115 STEELS Stijn TSV BEL m.t.
52 161 VANTOMME Maxime RML BEL m.t.
53 137 RUIJGH Rob VGS NED m.t.
54 135 MEURISSE Xandro VGS BEL m.t.
55 131 BOUCHER David VGS BEL m.t.
56 167 TURGIS Jimmy RML FRA m.t.
57 98 VAN GOETHEM Brian ROP NED m.t.
58 82 BARKER Yanto ONE GBR m.t.
59 72 FEILLU Brice FVC FRA m.t.
60 74 GERARD Arnaud FVC FRA m.t.
61 112 DE GENDT Aimé TSV BEL m.t.
62 107 REUTTER Sven SSG GER m.t.
63 37 GAVAZZI Francesco AND ITA m.t.
64 36 FRAPPORTI Marco AND ITA B:08″ m.t.
65 76 JARRIER Benoît FVC FRA m.t.
66 145 LEVASSEUR Jordan ADT FRA m.t.
67 125 JANS Roy WGG BEL m.t.
68 141 FERASSE Thibault ADT FRA m.t.
69 87 SMITH Dion ONE NZL m.t.
70 154 JAKIN Alo AUB EST m.t.
71 22 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA m.t.
72 153 GOUAULT Pierre AUB FRA m.t.
73 168 PEREIRA Florent RML FRA m.t.
74 61 CHAVANEL Sylvain DEN FRA m.t.
75 6 GOUGEARD Alexis ALM FRA m.t.
76 175 DUFRASNE Jonathan WBC BEL m.t.
77 83 HUNT Joshua ONE GBR m.t.
78 26 LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FRA m.t.
79 53 COMBAUD Romain DMP FRA m.t.
80 51 DUQUE Leonardo DMP COL m.t.
81 165 LEVEAU Jérémy RML FRA m.t.
82 78 VALLÉE Boris FVC BEL m.t.
83 57 FERNANDEZ Delio DMP ESP m.t.
84 117 VAN MEIRHAEGHE Jef TSV BEL m.t.
85 2 BERARD Julien ALM FRA m.t.
86 81 GOSS Matthew Harley ONE AUS m.t.
87 5 GAUDIN Damien ALM FRA m.t.
88 152 DASSONVILLE Flavien AUB FRA m.t.
89 142 BODIOT Alexis ADT FRA m.t.
90 97 VAN GINNEKEN Sjoerd ROP NED m.t.
91 71 FEDRIGO Pierrick FVC FRA m.t.
92 166 POUILLY Félix RML FRA m.t.
93 146 POULHIÈS Stéphane ADT FRA B:04″ m.t.
94 17 VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS BEL m.t.
95 144 GUYOT Yann ADT FRA m.t.
96 3 BIDARD François ALM FRA m.t.
97 96 REUS Kai ROP NED B:06″ m.t.
98 1 BAGDONAS Gediminas ALM LTU m.t.
99 18 VANDENBERGH Stijn EQS BEL m.t.
100 127 SEYNAEVE Lander WGG BEL m.t.
101 27 MAISON Jérémy FDJ FRA m.t.
102 155 GUAY Julien AUB FRA m.t.
103 132 COENEN Dennis VGS BEL m.t.
104 56 EL FARES Julien DMP FRA m.t.
105 108 TENBROCK Jonas SSG GER m.t.
106 158 RENAULT Maxime AUB FRA m.t.
107 14 MAES Nikolas EQS BEL m.t.
108 174 DERUETTE Thomas WBC BEL m.t.
109 7 JAUREGUI Quentin ALM FRA m.t.
110 11 TERPSTRA Niki EQS NED m.t.
111 122 BAUGNIES Jérôme WGG BEL m.t.
112 176 DUQUENNOY Jimmy WBC BEL m.t.
113 173 DE WINTER Ludwig WBC BEL m.t.
114 113 FARAZIJN Maxime TSV BEL m.t.
115 45 SENECHAL Florian COF FRA m.t.
116 118 WALLAYS Jens TSV BEL m.t.
117 84 HOUSE Kristian ONE GBR m.t.
118 63 GENE Yohann DEN FRA 25″
119 65 MORICE Julien DEN FRA m.t.
120 43 JOEAAR Gert COF EST 40″
121 42 BOZIC Borut COF SLO 42″
122 126 NAPOLITANO Danilo WGG ITA m.t.
123 124 *DEVRIENDT Tom WGG BEL 58″
124 177 HABEAUX Grégory WBC BEL 00″
125 67 QUEMENEUR Perrig DEN FRA 01’17”
126 64 GRELLIER Fabien DEN FRA m.t.
127 47 VAN STAEYEN Michael COF BEL m.t.
128 12 KEISSE Iljo EQS BEL m.t.
129 114 POLS Ruben TSV BEL m.t.
130 164 BOUVRY Dieter RML BEL 01’19”
131 48 VENTURINI Clément COF FRA 01’21”
132 128 STENUIT Robin WGG BEL 01’24”
133 68 THÉVENOT Guillaume DEN FRA 02’44”
134 54 HUPOND Thierry DMP FRA m.t.
135 88 WILLIAMS Samuel ONE GBR 04’10”
136 92 DE VRIES Berden ROP NED 05’45”
137 23 FOURNIER Marc FDJ FRA 07’03”
138 104 KOEP Thomas SSG GER m.t.
139 86 O’SHEA Glen ONE AUS m.t.
140 162 ANTOMARCHI Julien RML FRA m.t.
141 44 PEREZ Anthony COF FRA 08’40”
Abandono
33 CECCHINEL Giorgio AND ITA

Klasyfikacja generalna:

1 62 COQUARD Bryan DEN FRA 4h28’43” 00″
2 36 FRAPPORTI Marco AND ITA 4h28’45” 02″
3 93 KREDER Raymond ROP NED 4h28’47” 04″
4 96 REUS Kai ROP NED m.t.
5 41 BOUHANNI Nacer COF FRA 4h28’49” 06″
6 146 POULHIÈS Stéphane ADT FRA m.t.
7 116 VAN LERBERGHE Bert TSV BEL 4h28’53” 10″
8 123 DEHAES Kenny WGG BEL m.t.
9 163 BARBIER Rudy RML FRA m.t.
10 24 HOELGAARD Daniel FDJ NOR m.t.
11 16 RICHEZE Ariel Maximiliano EQS ARG m.t.
12 55 MARTINEZ Yannick DMP FRA m.t.
13 34 CHICCHI Francesco AND ITA m.t.
14 46 SOUPE Geoffrey COF FRA m.t.
15 171 PLANCKAERT Baptiste WBC BEL m.t.
16 157 MENUT David AUB FRA m.t.
17 151 FEILLU Romain AUB FRA m.t.
18 85 OPIE Chris ONE GBR m.t.
19 133 DRUYTS Gerry VGS BEL m.t.
20 103 HANSEN Lasse Norman SSG DEN m.t.
21 66 PETIT Adrien DEN FRA m.t.
22 32 BENFATTO Marco AND ITA m.t.
23 58 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU m.t.
24 178 PARDINI Olivier WBC BEL m.t.
25 143 DUVAL Julien ADT FRA m.t.
26 4 DUMOULIN Samuel ALM FRA m.t.
27 148 YSSAAD Yannis ADT FRA m.t.
28 52 GIRAUD Benjamin DMP FRA m.t.
29 75 HUTAROVICH Yauheni FVC BLR m.t.
30 121 BACKAERT Frederik WGG BEL m.t.
31 13 LAMPAERT Yves EQS BEL m.t.
32 106 REIHS Michael SSG DEN m.t.
33 25 LE BON Johan FDJ FRA m.t.
34 138 STEVENS Timothy VGS BEL m.t.
35 156 MALDONADO Anthony AUB FRA m.t.
36 147 SINNER Benoît ADT FRA m.t.
37 111 DECLERCQ Tim TSV BEL m.t.
38 134 JACOBS Pieter VGS BEL m.t.
39 21 OFFREDO Yoann FDJ FRA m.t.
40 94 KREDER Wesley ROP NED m.t.
41 91 ASSELMAN Jesper ROP NED m.t.
42 38 SELVAGGI Mirko AND ITA m.t.
43 136 ROBERT Frederique VGS BEL m.t.
44 31 BANDIERA Marco AND ITA m.t.
45 35 DALL’ANTONIA Tiziano AND ITA m.t.
46 102 GERDEMANN Linus SSG GER m.t.
47 95 MARKUS Barry ROP NED m.t.
48 73 FONSECA Armindo FVC FRA m.t.
49 77 VACHON Florian FVC FRA m.t.
50 28 PICHON Laurent FDJ FRA m.t.
51 172 CHEVALIER Olivier WBC BEL m.t.
52 105 QUAADE Rasmus Christian SSG DEN m.t.
53 8 MINARD Sébastien ALM FRA m.t.
54 115 STEELS Stijn TSV BEL m.t.
55 161 VANTOMME Maxime RML BEL m.t.
56 137 RUIJGH Rob VGS NED m.t.
57 135 MEURISSE Xandro VGS BEL m.t.
58 131 BOUCHER David VGS BEL m.t.
59 167 TURGIS Jimmy RML FRA m.t.
60 98 VAN GOETHEM Brian ROP NED m.t.
61 82 BARKER Yanto ONE GBR m.t.
62 72 FEILLU Brice FVC FRA m.t.
63 74 GERARD Arnaud FVC FRA m.t.
64 112 DE GENDT Aimé TSV BEL m.t.
65 107 REUTTER Sven SSG GER m.t.
66 37 GAVAZZI Francesco AND ITA m.t.
67 76 JARRIER Benoît FVC FRA m.t.
68 145 LEVASSEUR Jordan ADT FRA m.t.
69 125 JANS Roy WGG BEL m.t.
70 141 FERASSE Thibault ADT FRA m.t.
71 87 SMITH Dion ONE NZL m.t.
72 154 JAKIN Alo AUB EST m.t.
73 22 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA m.t.
74 153 GOUAULT Pierre AUB FRA m.t.
75 168 PEREIRA Florent RML FRA m.t.
76 61 CHAVANEL Sylvain DEN FRA m.t.
77 6 GOUGEARD Alexis ALM FRA m.t.
78 175 DUFRASNE Jonathan WBC BEL m.t.
79 83 HUNT Joshua ONE GBR m.t.
80 26 LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FRA m.t.
81 53 COMBAUD Romain DMP FRA m.t.
82 51 DUQUE Leonardo DMP COL m.t.
83 165 LEVEAU Jérémy RML FRA m.t.
84 78 VALLÉE Boris FVC BEL m.t.
85 57 FERNANDEZ Delio DMP ESP m.t.
86 117 VAN MEIRHAEGHE Jef TSV BEL m.t.
87 2 BERARD Julien ALM FRA m.t.
88 81 GOSS Matthew Harley ONE AUS m.t.
89 5 GAUDIN Damien ALM FRA m.t.
90 152 DASSONVILLE Flavien AUB FRA m.t.
91 142 BODIOT Alexis ADT FRA m.t.
92 97 VAN GINNEKEN Sjoerd ROP NED m.t.
93 71 FEDRIGO Pierrick FVC FRA m.t.
94 166 POUILLY Félix RML FRA m.t.
95 17 VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS BEL m.t.
96 144 GUYOT Yann ADT FRA m.t.
97 3 BIDARD François ALM FRA m.t.
98 1 BAGDONAS Gediminas ALM LTU m.t.
99 18 VANDENBERGH Stijn EQS BEL m.t.
100 127 SEYNAEVE Lander WGG BEL m.t.
101 27 MAISON Jérémy FDJ FRA m.t.
102 155 GUAY Julien AUB FRA m.t.
103 132 COENEN Dennis VGS BEL m.t.
104 56 EL FARES Julien DMP FRA m.t.
105 108 TENBROCK Jonas SSG GER m.t.
106 158 RENAULT Maxime AUB FRA m.t.
107 14 MAES Nikolas EQS BEL m.t.
108 174 DERUETTE Thomas WBC BEL m.t.
109 7 JAUREGUI Quentin ALM FRA m.t.
110 11 TERPSTRA Niki EQS NED m.t.
111 122 BAUGNIES Jérôme WGG BEL m.t.
112 176 DUQUENNOY Jimmy WBC BEL m.t.
113 173 DE WINTER Ludwig WBC BEL m.t.
114 113 FARAZIJN Maxime TSV BEL m.t.
115 45 SENECHAL Florian COF FRA m.t.
116 118 WALLAYS Jens TSV BEL m.t.
117 84 HOUSE Kristian ONE GBR m.t.
118 177 HABEAUX Grégory WBC BEL m.t.
119 63 GENE Yohann DEN FRA 4h29’18” 35″
120 65 MORICE Julien DEN FRA m.t.
121 43 JOEAAR Gert COF EST 4h29’33” 50″
122 42 BOZIC Borut COF SLO 4h29’35” 52″
123 126 NAPOLITANO Danilo WGG ITA m.t.
124 124 DEVRIENDT Tom WGG BEL 4h29’51” 01’08”
125 67 QUEMENEUR Perrig DEN FRA 4h30’10” 01’27”
126 64 GRELLIER Fabien DEN FRA m.t.
127 47 VAN STAEYEN Michael COF BEL m.t.
128 12 KEISSE Iljo EQS BEL m.t.
129 114 POLS Ruben TSV BEL m.t.
130 164 BOUVRY Dieter RML BEL 4h30’12” 01’29”
131 48 VENTURINI Clément COF FRA 4h30’14” 01’31”
132 128 STENUIT Robin WGG BEL 4h30’17” 01’34”
133 68 THÉVENOT Guillaume DEN FRA 4h31’37” 02’54”
134 54 HUPOND Thierry DMP FRA m.t.
135 88 WILLIAMS Samuel ONE GBR 4h33’03” 04’20”
136 92 DE VRIES Berden ROP NED 4h34’38” 05’55”
137 23 FOURNIER Marc FDJ FRA 4h35’56” 07’13”
138 104 KOEP Thomas SSG GER m.t.
139 86 O’SHEA Glen ONE AUS m.t.
140 162 ANTOMARCHI Julien RML FRA m.t.
141 44 PEREZ Anthony COF FRA 4h37’33” 08’50”