Fot. Trek-Segafredo

Ryder Hesjedal, Fabian Cancellara i Giacomo Nizzolo będą najważniejszymi kolarzami w dziewięcioosobowym składzie drużyny Trek-Segafredo podczas Giro d`Italia. 

Fabian Cancellara wraca na włoski wielki wyścig po raz pierwszy od 2009 roku. Jego celem będzie zdobycie różowej koszulki podczas prologu w Apeldoorn.

Trek będzie miała także silną obsadę sprinterską, której będzie przewodził Nizzolo – zwycięzca klasyfikacji punktowej z 2015 roku. Włochowi będą pomagać: Boy Van Poppel, Eugenio Alafaci, Marco Coledan i Jack Bobridge.

W składzie znalazł się także zwycięzca klasyfikacji generalnej z 2012 roku Ryder Hesjedal, któremu w górach mają towarzyszyć Riccardo Zoidl i Laurent Didier.

Jedziemy na Giro d`Italia z wielkimi celami i wiemy, że jesteśmy w stanie je spełnić. Jednym z pierwszych celów będą etapowe zwycięstwa Fabiana i Giacomo. Giacomo jak nikt inny zasługuje na pierwsze miejsce, ponieważ zdobył już wystarczająco dużo drugich miejsc. Natomiast Fabian będzie próbował wygrać prolog i po raz pierwszy w karierze założyć maglia rosa. Ryder z kolei celuje w “generalkę”, dobrym wynikiem będzie pierwsza piątka, ale oczywiście mamy nadzieję na więcej – powiedział Adriano Baffi, dyrektor sportowy drużyny Trek.

Pełny skład Trek-Segafredo na Giro d`Italia 2016: Fabian Cancellara, Giacomo Nizzolo, Ryder Hesjedal, Riccardo Zoidl, Jack Bobridge, Boy Van Poppel, Eugenio Alafaci, Marco Coledan oraz Laurent Didier.