Facebook Gracia Orlova

Olena Pavlukhina (BTC City Ljubljana) jest liderką czeskiego Gracia Orlova po trzech dniach rywalizacji.

Trzeci dzień zmagań w Gracia Orlova przyniósł ścigającym się paniom dwa etapy. Przed południem walczyły na trasie jazdy indywidualnej na czas.

gracia orlova 3 etap

Najlepsza okazała się Belgijka Ann-Sophie Duyck, która o ułamki sekundy pokonała Sharę Gillow (Australia). Najlepsza z Polek była Martyna Klekot (Toruński Klub Kolarski Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team), która zajęła 15. miejsce i awansowała na 10. miejsce w generalce. Liderką pozostała po tym etapie Olena Pavlukhina (BTC City Ljubljana).

W drugiej części dnia na panie czekał krótki, ale bardzo ciężki etap z podjazdem w Visalaje.

gracia orlova 4 etap

Najlepiej trudy wspinaczki wytrzymała młodziutka Dunka Pernille Mathiesen (Team BMS BIRN). Druga była Anisha Vekemans (Lotto Soudal Ladies), a trzecia Marie Vilmann (Team BMS BIRN). Najlepszą z Polek była dwunasta na mecie Paulina Brzeźna – Bentkowska (MAT Atom Sobótka).

W klasyfikacji generalnej przed ostatnim dniem prowadzi Olena Pavlukhina (BTC City Ljubljana). W drugiej dziesiątce plasują się Martyna Klekot (Toruński Klub Kolarski Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team), Ewelina Szybiak (LKS Atom Dzierżoniów) i Paulina Brzeźna – Bentkowska.

Wyniki trzeciego etapu.

Wyniki czwartego etapu.

 

Foto: Facebook Gracia Orlova.