Fot. cyclingweekly

Prestiżowa brytyjska gazeta “Sunday Times” opublikowała wyniki dziennikarskiego śledztwa, z którego wynika, że dr Mark Bonar przepisywał swoim pacjentom, wśród których było 150 brytyjskich sportowców, zakazane substancje. Na razie nie są znane żadne nazwiska. 

Reporter “Timesa” udając aspirującego do startu w igrzyskach olimpijskich biegacza, spotkał się z dr. Bonarem i poprosił go o pomoc. W odpowiedzi usłyszał: Niektóre środki, które przepisuję są zakazane w światowym sporcie, więc musisz być pewien, że chcesz z nich skorzystać. Współpracowałem z wieloma profesjonalnymi sportowcami, którzy je zażywali.

Dr Bonar miał przepisywać EPO, testosteron, sterydy i hormon wzrostu piłkarzom premiership, tenisistom, bokserom, krykiecistom oraz brytyjskim kolarzom startującym w Tour de France.

“Sunday Times” nie zdołała ustalić żadnych konkretnych nazwisk, ponieważ osoby, z którymi się skontaktowała, albo zaprzeczały kontaktom z Bonarem, albo odmawiały komentarza.

W kwietniu i maju 2014 Agencja Antydopingowa Zjednoczonego Królestwa (UKAD) przesłuchiwała dr. Marka Bonara, ale ze względu na niewystarczające dowody sprawę umorzono.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments