Team Sky

Dwaj ostatni zwycięzcy E3 Harelbeke będą się starali wygrać dla Team Sky pierwszy w historii monument.

Michał odpuścił starty w Gandawa-Wevelgem i Driedaagse De Panne-Koksijde, żeby spokojnie trenować w Hiszpanii. Wygrana w E3 po pięknej jeździe z Peterem Saganem uczyniła z byłego mistrza świata jednego z faworytów pierwszego brukowanego monumentu.

Geraint Thomas również odpoczywa w tygodniu poprzedzającym Ronde van Vlaanderen – ostatnio jego rolą była pomoc dla Christophera Froome’a w Katalonii.

Największym wsparciem tej dwójki będą Ian Stannard oraz Luke Rowe, którzy znakomicie pokazywali się w E3 Harelbeke oraz Gandawa-Wevelgem. “Opiekę” nad Michałem Kwiatkowskim “tradycyjnie” przejmie Michał Gołaś. Skład uzupełnią Christian Knees, Gianni Moscon oraz Salvatore Puccio.

Dla Michała Kwiatkowskiego będzie to trzeci start w Ronde van Vlaanderen. Drugi występ z 2013 roku spotkał się z ogromnym uznaniem – “Kwiato” uciekał cały dzień, a pod koniec długo starał się utrzymać tempo faworytów – Petera Sagana i Fabiana Cancellary. Teraz to Michał staje się jednym z głównych aktorów tego widowiska i możemy liczyć na piękną sztukę.

Skład Team Sky na Ronde van Vlaanderen:

Michał Kwiatkowski, Geraint Thomas, Ian Stannard, Luke Rowe, Michał Gołaś, Gianni Moscon, Salvatore Puccio, Christian Knees.