Kolarz BMC wyprzedził Simona Gerransa dzięki trzeciej lokacie w Paryż-Nicea.

Dotychczasowym liderem rankingu był zwycięzca jedynego rozegranego wyścigu World Tour – Simon Gerrans (Orica-Greenedge). Australijczyk, dzięki dwóm wygranym etapom i klasyfikacji generalnej uzyskał 112 punktów. Drugi w tej rywalizacji był Richie Porte (BMC) z 86 punktami.

Teraz Tasmańczyk był trzecim zawodnikiem Paryż-Nicea i uzyskał kolejne 73 punkty. W sumie 159 “oczek” daje mu pozycję lidera w zestawieniu UCI World Tour. Co ciekawe, na drugie miejsce awansował szósty w tym wyścigu Sergio Luis Henao Montoya (Team Sky). Kolumbijczyk wcześniej miał 74 punkty za Tour Down Under, teraz dołożył 41 i w sumie ma już 115.

Trzeci jest były lider, Simon Gerrans (Orica-Greenedge), który w ostatnim czasie odpoczywa od rywalizacji. Na czwartą lokatę awansował Geraint Thomas (Team Sky), zwycięzca Paryż-Nicea, który za ten wynik uzyskał 104 punkty. Alberto Contador (Tinkoff), który do ostatnich metrów walczył z Walijczykiem o wygraną jest piąty z 86 punktami.

W zestawieniu niestety brak nazwisk Polaków. Michał Kwiatkowski (Team Sky) jest właśnie w trakcie walki o pierwsze punkty WorldTour sezonu w Tirreno-Adriatico, a Rafał Majka (Tinkoff) nie miał możliwości zdobycia jakichkolwiek “oczek”, ponieważ był pomocnikiem Contadora we Francji.

Pełny ranking – tutaj