Contador i Thomas szczegółowo opowiadali o przebiegu dzisiejszej rywalizacji, a zwycięzca etapu był dość oszczędny w słowach. Oto wypowiedzi bohaterów szóstego etapu Paryż – Nicea.

Alberto Contador

Od samego początku utrudnialiśmy rywalom ten etap jak tylko się dało. Nie chcieliśmy dać innym choćby minuty odpoczynku i dzięki temu przeciwnicy byli maksymalnie zmęczeni. Czułem się nieźle na ostatnim podjeździe, ale nie był on tak ciężki jak bym chciał. Spodziewałem się mniejszych różnic czasowych pomiędzy nami na etapie, ale ciężko byłoby je jeszcze powiększyć. Jestem zadowolony ze swojej formy, ale nie z rezultatu. Chciałbym być w lepszej pozycji w generalce, ale jutro też jest dzień i będziemy próbować dalej.”

Geraint Thomas

To niewiarygodne jak wielką pracę wykonali moi koledzy, Całe szczęście, że miałem dobrą nogę i byłem w stanie odpowiadać na ataki Contadora. Sergio [Henao] był dziś fenomenalny i chcę mu bardzo podziękować za to, że tak bardzo mi pomagał. Jestem odrobinę zawiedziony, że nie udało się wygrać etapu, ale zyskanie niewielkiej przewagi nad Porte i Contadorem jest dobrą sprawą. Znaliśmy te drogi bardzo dobrze i staraliśmy dojechać do ostatniego podjazdu bez problemów, a wtedy tylko czekać na ataki Contadora i Porte, odeprzeć je i zachować jak najwięcej sił na końcówkę. Jutrzejszy etap znam doskonale. Contador, Porte i Zakarin wygrywali wielkie wyścigi, a przed nami jeszcze sporo jazdy jutrzejszego dnia. Mam nadzieję, że uda się obronić pozycję lidera. Dziś będę spać tyle ile się da by zaoszczędzić jak najwięcej sił na jutro.

Ilnur Zakarin

Przygotowywałem się do tego wyścigu na obozie wysokościowym. Dziś drużyna pojechała świetnie, pilnowali mnie cały dzień, a ja dałem z siebie wszystko na ostatnim etapie. Dzięki temu wszystko zadziałało jak należy.

Źródło: tinkoff.com/ASO

Foto: ASO