Kolarz Dimension Data był najszybszy na piątym odcinku wyścigu w Omanie. Liderem imprezy pozostał czujnie jadący Vincenzo Nibali (Astana).
Kolarze ścigający się w Tour of Oman mieli w sobotę do pokonania 119.5km pomiędzy Yiti i Ministerstwem Turystyki. Trasa obfitowała w „ścianki”, które w wysokich temperaturach sprawiały trudność nawet najlepszym góralom.
Bardzo szybko po starcie uformowała się prowadząca grupka. Pierwsze podjazdy podzieliły też peleton na mniejsze części. Na czele, z prawie trzema minutami przewagi po niecałych 20km jazdy, znaleźli się Jacques Jense van Rensburg (Team Dimension Data for Qhubeka), Hugo Houlle (AG2R) oraz Peter Weening (Roompot-Oranje Peloton). Maksymalnie różnica między harcownikami, a czubem peletonu wyniosła 6’15”.
Niestety mniej więcej w połowie etapu doszło do kraksy, w wyniku której musiał się wycofać lider klasyfikacji górskiej – Stijn Steels (Topsport – Vlaanderen Baloise). Drugi podjazd pod Bousher Al Amerat (3.2km długości, odcinki po 9% nachylenia) spowodował zmniejszenie się grupki prowadzącej – odpadł Houlle. W peletonie za to liderzy narzucali mocne tempo i pojawiły się różnice.
Na 20km przed finiszem różnica wciąż wynosiła ponad 3 minuty, ale na kolarzy czekał jeszcze trzeci podjazd pod Bousher Al Amerat. Na czele byli Weening i Jense van Rensburg, a Houlle dogonili Daniel Oss (BMC) i Bob Jungels (Etixx-Quickstep). Faworyci wciąż czekali z atakami.
Gdy wreszcie Vincenzo Nibali (Astana), Romain Bardet (AG2R) i Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) zdecydowali się na mocniejszą pracę, efekty były niemal natychmiastowe. Trójka Houlle, Oss i Jungels szybko została złapana, a przewaga prowadzącego duetu malała w oczach.
Na ostatnim podjeździe zaatakował Romain Bardet. Za nim ruszyli lider wyścigu Nibali i George Bennett (LottoNL-Jumbo). Różnica między peletonem, a uciekinierami spadła już do 30 sekund. Ataki górali wytrzymali jednak również szybcy kolarze i na metę wjechała grupka.
Najszybszy był Edvald Boasson Hagen, dla którego jest to drugi sukces etapowy w tegorocznym wyścigu.
Wyniki etapu:
1. BOASSON HAGEN Edvald DIMENSION DATA 03h 05′ 32”
2. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 00′ 00”
3. CANOLA Marco UNITEDHEALTHCARE + 00′ 00”
4. PONZI Simone CCC SPRANDI POLKOWICE + 00′ 00”
5. BRAMBILLA Gianluca ETIXX-QUICK STEP + 00′ 00”
6. CIOLEK Gerald STÖLTING SERVICE GROUP + 00′ 00”
7. BYSTRÖM Sven Erik TEAM KATUSHA + 00′ 00”
8. PHELAN Adam DRAPAC CYCLING + 00′ 00”
9. MARCATO Marco WANTY – GROUPE GOBERT + 00′ 00”
10. HAAS Nathan DIMENSION DATA + 00′ 00”
11. KONRAD Patrick BORA-ARGON 18 + 00′ 00”
12. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM + 00′ 00”
13. SPOKES Samuel DRAPAC CYCLING + 00′ 00”
14. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
15. SEPULVEDA Eduardo FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 00′ 00”
16. KUDUS Merhawi DIMENSION DATA + 00′ 00”
17. REBELLIN Davide CCC SPRANDI POLKOWICE + 00′ 00”
18. NERZ Dominik BORA-ARGON 18 + 00′ 00”
19. DECLERCQ Tim TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 00”
20. FARIA DA COSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA + 00′ 00”
21. TEKLEHAIMANOT Daniel DIMENSION DATA + 00′ 00”
22. KOCHETKOV Pavel TEAM KATUSHA + 00′ 00”
23. DE PLUS Laurens ETIXX-QUICK STEP + 00′ 00”
24. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 00′ 00”
25. POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
26. BENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 00”
27. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 00”
28. BUCHMANN Emanuel BORA-ARGON 18 + 00′ 00”
29. CANTY Brebdan DRAPAC CYCLING + 00′ 00”
30. BUSCHE Matthew UNITEDHEALTHCARE + 00′ 00”
31. BRAJKOVIC Janez UNITEDHEALTHCARE + 00′ 00”
32. DE TIER Floris TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 00′ 00”
33. VAN DEN BROECK Jurgen TEAM KATUSHA + 00′ 00”
34. SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 00′ 00”
35. MARTIN Daniel ETIXX-QUICK STEP + 00′ 07”
36. HONKISZ Adrian CCC SPRANDI POLKOWICE + 00′ 07”
37. JANSE VAN RENSBURG Jacques DIMENSION DATA + 00′ 07”
38. PAUWELS Serge DIMENSION DATA + 00′ 07”
39. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 00′ 18”
40. WEENING Pieter ROOMPOT ORANJE PELOTON + 00′ 20”
41. UGRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 01′ 18”
42. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 01′ 18”
43. GERDEMANN Linus STÖLTING SERVICE GROUP + 01′ 18”
44. THURAU Bjorn WANTY – GROUPE GOBERT + 01′ 18”
45. VAN ROOY Kenneth TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 01′ 46”
46. EATON Daniel UNITEDHEALTHCARE + 01′ 46”
47. JONES Christopher UNITEDHEALTHCARE + 01′ 46”
48. HALLER Marco TEAM KATUSHA + 01′ 46”
49. DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM + 01′ 46”
50. STAMSNIJDER Tom TEAM GIANT-ALPECIN + 01′ 46”
51. PORTE Richie BMC RACING TEAM + 01′ 46”
52. MAGER Christian STÖLTING SERVICE GROUP + 01′ 46”
53. AGNOLI Valerio ASTANA PRO TEAM + 03′ 48”
54. ZURLO Federico LAMPRE – MERIDA + 03′ 48”
55. PIBERNIK Luka LAMPRE – MERIDA + 03′ 48”
56. REGUIGUI Youcef DIMENSION DATA + 03′ 48”
57. ASSELMAN Jesper ROOMPOT ORANJE PELOTON + 03′ 48”
58. QUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM + 03′ 48”
59. BENNETT Sam BORA-ARGON 18 + 03′ 48”
60. WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO + 03′ 48”
61. CASTELIJNS Twan TEAM LOTTO NL – JUMBO + 03′ 48”
62. TEUNISSEN Mike TEAM LOTTO NL – JUMBO + 03′ 48”
63. ANDERSEN Søren Kragh TEAM GIANT-ALPECIN + 05′ 41”
64. FARIA DA COSTA Mario Jorge LAMPRE – MERIDA + 05′ 41”
65. MORKOV Michael TEAM KATUSHA + 05′ 41”
66. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 05′ 41”
67. EARLE Nathan DRAPAC CYCLING + 05′ 41”
68. MUHLBERGER Gregor BORA-ARGON 18 + 05′ 41”
69. ZABEL Rick BMC RACING TEAM + 06′ 34”
70. GERARD Arnaud FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 06′ 34”
71. VANDENBERGH Stijn ETIXX-QUICK STEP + 06′ 34”
72. JUNGELS Bob ETIXX-QUICK STEP + 06′ 34”
73. FRÖHLINGER Johannes TEAM GIANT-ALPECIN + 06′ 34”
74. WAEYTENS ZICO TEAM GIANT-ALPECIN + 06′ 34”
75. HOULE Hugo AG2R LA MONDIALE + 06′ 34”
76. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 06′ 34”
77. GULDHAMMER Rasmus STÖLTING SERVICE GROUP + 06′ 34”
78. WEGMANN Fabian STÖLTING SERVICE GROUP + 06′ 34”
79. GOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE + 06′ 34”
80. KUREK Adrian CCC SPRANDI POLKOWICE + 08′ 24”
81. PFINGSTEN Christoph BORA-ARGON 18 + 08′ 24”
82. STEPNIAK Grzegorz CCC SPRANDI POLKOWICE + 08′ 24”
83. MARYCZ Jaroslaw CCC SPRANDI POLKOWICE + 08′ 24”
84. BONO Matteo LAMPRE – MERIDA + 08′ 24”
85. KOZONTCHUK Dmitry TEAM KATUSHA + 08′ 24”
86. BREEN Vegard FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 08′ 24”
87. KERKHOF Tim ROOMPOT ORANJE PELOTON + 08′ 24”
88. MEERSMAN Gianni ETIXX-QUICK STEP + 08′ 24”
89. PERICHON Pierre-Luc FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 08′ 24”
90. MCNALLY Mark WANTY – GROUPE GOBERT + 08′ 24”
91. ARCHBOLD Shane BORA-ARGON 18 + 08′ 51”
92. KIENDYS Tomasz CCC SPRANDI POLKOWICE + 08′ 55”
93. ROSSKOPF Joseph BMC RACING TEAM + 08′ 55”
94. ROOSEN Timo TEAM LOTTO NL – JUMBO + 08′ 55”
95. VAN KEIRSBULCK Guillaume ETIXX-QUICK STEP + 08′ 55”
96. MATYSIAK Bartlomiej CCC SPRANDI POLKOWICE + 08′ 55”
97. TURGOT Sébastien AG2R LA MONDIALE + 08′ 55”
98. LEMARCHAND Romain STÖLTING SERVICE GROUP + 08′ 55”
99. ANTONINI Simone WANTY – GROUPE GOBERT + 08′ 55”
100. VANSPEYBROUCK Pieter TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 08′ 55”
101. KREDER Wesley ROOMPOT ORANJE PELOTON + 11′ 59”
102. WHITE Bradley UNITEDHEALTHCARE + 11′ 59”
103. LOOIJ André ROOMPOT ORANJE PELOTON + 11′ 59”
104. REIHS Michael STÖLTING SERVICE GROUP + 11′ 59”
105. ALZATE Carlos UNITEDHEALTHCARE + 11′ 59”
106. VAN GOETHEM Brian ROOMPOT ORANJE PELOTON + 11′ 59”
107. VALLEE Boris FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 11′ 59”
108. JANS Roy WANTY – GROUPE GOBERT + 11′ 59”
109. KAMP Alexander STÖLTING SERVICE GROUP + 11′ 59”
110. DE VRIES Berden ROOMPOT ORANJE PELOTON + 11′ 59”
111. CAPIOT Amaury TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 11′ 59”
112. STENUIT Robin WANTY – GROUPE GOBERT + 11′ 59”
113. MENZIES Karl UNITEDHEALTHCARE + 11′ 59”
114. SELIG Rüdiger BORA-ARGON 18 + 11′ 59”
115. HOFLAND Moreno TEAM LOTTO NL – JUMBO + 11′ 59”
116. WAGNER Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO + 11′ 59”
117. VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO + 11′ 59”
118. KEISSE Iljo ETIXX-QUICK STEP + 11′ 59”
119. DE HAES Kenny WANTY – GROUPE GOBERT + 11′ 59”
120. HUTAROVICH Yauheni FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 11′ 59”
121. TRONET Steven FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 11′ 59”
122. VAN HECKE Preben TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 11′ 59”
123. JI Cheng TEAM GIANT-ALPECIN + 11′ 59”
124. KERBY Jordan DRAPAC CYCLING + 11′ 59”
125. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 11′ 59”
126. GASPAROTTO Enrico WANTY – GROUPE GOBERT + 11′ 59”
127. KUMP Marko LAMPRE – MERIDA + 11′ 59”
128. KONING Peter DRAPAC CYCLING + 11′ 59”
129. JARRIER Benoit FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 11′ 59”
130. ZAKHAROV Artyom ASTANA PRO TEAM + 11′ 59”
131. OMIRZAKOV Dias ASTANA PRO TEAM + 11′ 59”
132. FARRAR Tyler DIMENSION DATA + 11′ 59”
133. MEYER Travis DRAPAC CYCLING + 11′ 59”
134. GAUDIN Damien AG2R LA MONDIALE + 11′ 59”
135. GUARNIERI Jacopo TEAM KATUSHA + 11′ 59”
136. SLIK Ivar ROOMPOT ORANJE PELOTON + 11′ 59”
Klasyfikacja generalna:
1. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM 19h 24′ 07”
2. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 00′ 15”
3. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 00′ 24”
4. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 40”
5. FARIA DA COSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA + 00′ 54”
6. BOASSON HAGEN Edvald DIMENSION DATA + 01′ 06”
7. CANTY Brebdan DRAPAC CYCLING + 01′ 31”
8. POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE + 01′ 38”
9. KUDUS Merhawi DIMENSION DATA + 01′ 41”
10. BRAMBILLA Gianluca ETIXX-QUICK STEP + 01′ 59”
11. SEPULVEDA Eduardo FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 02′ 04”
12. BUCHMANN Emanuel BORA-ARGON 18 + 02′ 15”
13. VAN DEN BROECK Jurgen TEAM KATUSHA + 02′ 34”
14. REBELLIN Davide CCC SPRANDI POLKOWICE + 02′ 39”
15. KONRAD Patrick BORA-ARGON 18 + 02′ 45”
16. DE TIER Floris TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 03′ 05”
17. BENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO + 03′ 13”
18. BRAJKOVIC Janez UNITEDHEALTHCARE + 03′ 18”
19. NERZ Dominik BORA-ARGON 18 + 04′ 18”
20. PAUWELS Serge DIMENSION DATA + 04′ 21”
21. HAAS Nathan DIMENSION DATA + 04′ 45”
22. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 04′ 51”
23. DE PLUS Laurens ETIXX-QUICK STEP + 05′ 06”
24. JANSE VAN RENSBURG Jacques DIMENSION DATA + 05′ 20”
25. KOCHETKOV Pavel TEAM KATUSHA + 06′ 00”
26. SPOKES Samuel DRAPAC CYCLING + 06′ 29”
27. MARTIN Daniel ETIXX-QUICK STEP + 06′ 38”
28. DECLERCQ Tim TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 07′ 42”
29. WEENING Pieter ROOMPOT ORANJE PELOTON + 08′ 00”
30. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 08′ 08”
31. BUSCHE Matthew UNITEDHEALTHCARE + 08′ 36”
32. MARCATO Marco WANTY – GROUPE GOBERT + 09′ 01”
33. SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 10′ 08”
34. JUNGELS Bob ETIXX-QUICK STEP + 10′ 18”
35. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 10′ 32”
36. HONKISZ Adrian CCC SPRANDI POLKOWICE + 11′ 32”
37. JONES Christopher UNITEDHEALTHCARE + 12′ 18”
38. STAMSNIJDER Tom TEAM GIANT-ALPECIN + 12′ 30”
39. CIOLEK Gerald STÖLTING SERVICE GROUP + 13′ 06”
40. PIBERNIK Luka LAMPRE – MERIDA + 13′ 08”
41. MAGER Christian STÖLTING SERVICE GROUP + 13′ 12”
42. PHELAN Adam DRAPAC CYCLING + 13′ 16”
43. WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO + 13′ 52”
44. REGUIGUI Youcef DIMENSION DATA + 14′ 00”
45. PONZI Simone CCC SPRANDI POLKOWICE + 14′ 27”
46. TEUNISSEN Mike TEAM LOTTO NL – JUMBO + 14′ 44”
47. PORTE Richie BMC RACING TEAM + 14′ 44”
48. DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM + 15′ 14”
49. EEKLEHAIMANOT Daniel DIMENSION DATA + 15′ 16”
50. CASTELIJNS Twan TEAM LOTTO NL – JUMBO + 15′ 33”
51. WEGMANN Fabian STÖLTING SERVICE GROUP + 16′ 14”
52. AGNOLI Valerio ASTANA PRO TEAM + 16′ 15”
53. VAN ROOY Kenneth TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 17′ 22”
54. ASSELMAN Jesper ROOMPOT ORANJE PELOTON + 17′ 32”
55. GULDHAMMER Rasmus STÖLTING SERVICE GROUP + 19′ 30”
56. BYSTRÖM Sven Erik TEAM KATUSHA + 19′ 53”
57. MEERSMAN Gianni ETIXX-QUICK STEP + 19′ 55”
58. CANOLA Marco UNITEDHEALTHCARE + 20′ 08”
59. EARLE Nathan DRAPAC CYCLING + 20′ 19”
60. FARIA DA COSTA Mario Jorge LAMPRE – MERIDA + 20′ 19”
61. GERDEMANN Linus STÖLTING SERVICE GROUP + 20′ 25”
62. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 20′ 50”
63. MARYCZ Jaroslaw CCC SPRANDI POLKOWICE + 20′ 57”
64. GASPAROTTO Enrico WANTY – GROUPE GOBERT + 21′ 01”
65. FRÖHLINGER Johannes TEAM GIANT-ALPECIN + 21′ 30”
66. GOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE + 21′ 33”
67. KIENDYS Tomasz CCC SPRANDI POLKOWICE + 21′ 52”
68. THURAU Bjorn WANTY – GROUPE GOBERT + 22′ 02”
69. HOULE Hugo AG2R LA MONDIALE + 22′ 15”
70. WAEYTENS ZICO TEAM GIANT-ALPECIN + 22′ 21”
71. ROOSEN Timo TEAM LOTTO NL – JUMBO + 22′ 25”
72. ZURLO Federico LAMPRE – MERIDA + 22′ 30”
73. QUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM + 23′ 33”
74. ZABEL Rick BMC RACING TEAM + 23′ 35”
75. KERKHOF Tim ROOMPOT ORANJE PELOTON + 25′ 04”
76. MATYSIAK Bartlomiej CCC SPRANDI POLKOWICE + 25′ 30”
77. BREEN Vegard FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 25′ 44”
78. HALLER Marco TEAM KATUSHA + 25′ 56”
79. KUREK Adrian CCC SPRANDI POLKOWICE + 26′ 05”
80. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 26′ 13”
81. VANDENBERGH Stijn ETIXX-QUICK STEP + 26′ 14”
82. LEMARCHAND Romain STÖLTING SERVICE GROUP + 26′ 23”
83. EATON Daniel UNITEDHEALTHCARE + 26′ 59”
84. STEPNIAK Grzegorz CCC SPRANDI POLKOWICE + 27′ 21”
85. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 27′ 43”
86. VANSPEYBROUCK Pieter TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 28′ 51”
87. CAPIOT Amaury TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 28′ 56”
88. BONO Matteo LAMPRE – MERIDA + 29′ 21”
89. HOFLAND Moreno TEAM LOTTO NL – JUMBO + 30′ 10”
90. JANS Roy WANTY – GROUPE GOBERT + 30′ 10”
91. MUHLBERGER Gregor BORA-ARGON 18 + 30′ 11”
92. GERARD Arnaud FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 30′ 19”
93. MCNALLY Mark WANTY – GROUPE GOBERT + 31′ 10”
94. VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO + 31′ 31”
95. GAUDIN Damien AG2R LA MONDIALE + 31′ 47”
96. BENNETT Sam BORA-ARGON 18 + 31′ 51”
97. TURGOT Sébastien AG2R LA MONDIALE + 32′ 00”
98. JI Cheng TEAM GIANT-ALPECIN + 32′ 04”
99. MORKOV Michael TEAM KATUSHA + 32′ 16”
100. ROSSKOPF Joseph BMC RACING TEAM + 32′ 21”
101. ANDERSEN Søren Kragh TEAM GIANT-ALPECIN + 33′ 01”
102. WAGNER Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO + 33′ 03”
103. ANTONINI Simone WANTY – GROUPE GOBERT + 33′ 16”
104. TRONET Steven FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 33′ 45”
105. KOZONTCHUK Dmitry TEAM KATUSHA + 33′ 51”
106. PERICHON Pierre-Luc FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 34′ 08”
107. REIHS Michael STÖLTING SERVICE GROUP + 34′ 18”
108. ZAKHAROV Artyom ASTANA PRO TEAM + 34′ 30”
109. ARCHBOLD Shane BORA-ARGON 18 + 35′ 44”
110. PFINGSTEN Christoph BORA-ARGON 18 + 35′ 51”
111. KREDER Wesley ROOMPOT ORANJE PELOTON + 36′ 20”
112. VAN GOETHEM Brian ROOMPOT ORANJE PELOTON + 36′ 29”
113. DE VRIES Berden ROOMPOT ORANJE PELOTON + 36′ 41”
114. KUMP Marko LAMPRE – MERIDA + 37′ 55”
115. KAMP Alexander STÖLTING SERVICE GROUP + 37′ 57”
116. JARRIER Benoit FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 38′ 33”
117. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 39′ 25”
118. MENZIES Karl UNITEDHEALTHCARE + 39′ 35”
119. WHITE Bradley UNITEDHEALTHCARE + 40′ 16”
120. SELIG Rüdiger BORA-ARGON 18 + 40′ 26”
121. STENUIT Robin WANTY – GROUPE GOBERT + 41′ 38”
122. HUTAROVICH Yauheni FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 41′ 45”
123. ALZATE Carlos UNITEDHEALTHCARE + 42′ 05”
124. VAN HECKE Preben TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 42′ 26”
125. SLIK Ivar ROOMPOT ORANJE PELOTON + 42′ 57”
126. FARRAR Tyler DIMENSION DATA + 43′ 55”
127. LOOIJ André ROOMPOT ORANJE PELOTON + 44′ 13”
128. VAN KEIRSBULCK Guillaume ETIXX-QUICK STEP + 44′ 51”
129. VALLEE Boris FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 45′ 02”
130. MEYER Travis DRAPAC CYCLING + 45′ 15”
131. OMIRZAKOV Dias ASTANA PRO TEAM + 45′ 26”
132. GUARNIERI Jacopo TEAM KATUSHA + 46′ 35”
133. KONING Peter DRAPAC CYCLING + 46′ 41”
134. KERBY Jordan DRAPAC CYCLING + 47′ 49”
135. KEISSE Iljo ETIXX-QUICK STEP + 50′ 53”
136. DE HAES Kenny WANTY – GROUPE GOBERT + 54′ 16”