Fot. Graham Watson

Szwajcar z drużyny Trek, który ma już na koncie jedno zwycięstwo w tym sezonie (w Challenge Mallorca) utrzymuje najwyraźniej dobrą dyspozycję. Kraksę miał lider wyścigu Luis Leon Sanchez, który został odwieziony do szpitala. Nowym liderem został Tony Martin (Etixx-QuickStep).

Początek trudny technicznie, a potem raczej płasko, ale wietrznie – tak wyglądała trasa trzeciego etapu jazdy indywidualnej na czas.

profil

Czasówka zapowiadała się ciekawie. Po pierwsze, po królewskim odcinku z metą na podjeździe, kilku kolarzy miało coś do udowodnienia. Do tego grona należy zaliczyć przede wszystkim Gerainta Thomasa (Sky), który tracił tylko sekundę do lidera. Po drugie, na starcie portugalskiego wyścigu stanęło kilku dobrych “czasowców” – m.in. Martin (obecny mistrz Niemiec w TT i kilkukrotny mistrz świata), Cancellara, były rekordzista w jeździe godzinnej Matthias Brandle, a także mistrzowie swoich krajów w tej specjalności: Dowsett, Barta, Castroviejo, Oliveira oraz Terpstra.

Pierwszy przyzwoity czas, do którego można było odnosić pozostałe, uzyskał właśnie były rekordzista świata w jeździe godzinnej. Austriak przejechał 18 km w 21 minut i 54 sekundy.

Rezultat ten pobił Alex Dowsett, kolejny zawodnik, który ma na swoim koncie rekord świata w jeździe godzinnej. Mistrz Wielkiej Brytanii w jeździe indywidualnej na czas był lepszy od Brandle`a o 17 sekund.

Jako pierwszy, i jak się później okazało jako ostatni, poniżej 21 minut zszedł Fabian Cancellara, ustanawiając czas 20 minut i 57 sekund. Z tym rezultatem wygrał pojedynek wielkich mistrzów z Martinem, który na mecie był od niego wolniejszy o 5 sekund, mimo że na pomiarze czasu na 12. kilometrze miał czas o 8 sekund lepszy.

Z kolei z rywalizacji o koszulkę lidera zwycięsko wyszedł Tony Martin, ale przy nieszczęściu Sancheza, który miał kraksę.

Najlepszy z Polaków był Michał Gołaś (Sky), który zajął 57. miejsce z czasem 22’48”.

Wyniki 3. etapu:

1    CANCELLARA Fabian    TREK – SEGAFREDO (USA)    0:20:57.031
2    MARTIN Tony    ETIXX – QUICK STEP (BEL)    0:21:02.213
3    THOMAS Geraint    TEAM SKY (GBR)    0:21:25.927
4    IZAGUIRRE Ion    MOVISTAR TEAM (ESP)    0:21:34.287
5    OLIVEIRA Nelson    MOVISTAR TEAM (ESP)    0:21:34.410
6    CASTROVIEJO Jonathan    MOVISTAR TEAM (ESP)    0:21:34.918
7    DOWSETT Alex    MOVISTAR TEAM (ESP)    0:21:37.748
8    GALLOPIN Tony    LOTTO SOUDAL (BEL)    0:21:48.282
9    CAMPANAERTS Victor    TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)    0:21:48.713
10    NAVARDAUSKAS Ramunas    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)    0:21:52.209
11    BRÄNDLE Matthias    IAM CYCLING (SUI)    0:21:54.456
12    PINOT Thibaut    FDJ (FRA)    0:21:59.023
13    CONTADOR Alberto    TINKOFF (RUS)    0:22:00.831
14    VOROBYEV Anton    TEAM KATUSHA (RUS)    0:22:02.428
15    LE BON Johan    FDJ (FRA)    0:22:02.973
16    PUCCIO Salvatore    TEAM SKY (GBR)    0:22:03.755
17    VANMARCKE Sep    TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)    0:22:04.295
18    STANNARD Ian    TEAM SKY (GBR)    0:22:05.022
19    LAMPAERT Yves    ETIXX – QUICK STEP (BEL)    0:22:05.151
20    ZAKARIN Ilnur    TEAM KATUSHA (RUS)    0:22:06.378
21    PANTANO Jarlinson    IAM CYCLING (SUI)    0:22:07.470
22    VERMOTE Julien    ETIXX – QUICK STEP (BEL)    0:22:08.409
23    AMADOR Andrey    MOVISTAR TEAM (ESP)    0:22:09.751
24    ROGLIC Primoz    TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)    0:22:10.229
25    MACHADO Tiago    TEAM KATUSHA (RUS)    0:22:11.350
26    LANGEVELD Sebastian    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)    0:22:13.136
27    TERPSTRA Niki    ETIXX – QUICK STEP (BEL)    0:22:13.500
28    CATALDO Dario    ASTANA PRO TEAM (KAZ)    0:22:15.555
29    VALGREN Michael    TINKOFF (RUS)    0:22:16.020
30    STYBAR Zdenek    ETIXX – QUICK STEP (BEL)    0:22:18.111
31    BÁRTA Jan    BORA-ARGON 18 (GER)    0:22:19.610
32    TANKINK Bram    TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)    0:22:19.611
33    GESINK Robert    TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)    0:22:20.747
34    MAS Luis    CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)    0:22:23.938
35    REICHENBACH Sebastien    FDJ (FRA)    0:22:24.142
36    VAN BAARLE Dylan    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)    0:22:24.686
37    MORABITO Steve    FDJ (FRA)    0:22:26.586
38    ROSA Diego    ASTANA PRO TEAM (KAZ)    0:22:28.864
39    HERKOLTZ Silvio *    BORA-ARGON 18 (GER)    0:22:30.097
40    SEROV Alexander    GAZPROM-RUSVELO (RUS)    0:22:32.071
41    LOSADA Alberto    TEAM KATUSHA (RUS)    0:22:36.424
42    GREIPEL André    LOTTO SOUDAL (BEL)    0:22:37.913
43    KANGERT Tanel    ASTANA PRO TEAM (KAZ)    0:22:39.468
44    STUYVEN Jasper    TREK – SEGAFREDO (USA)    0:22:40.248
45    BROECKX Stig    LOTTO SOUDAL (BEL)    0:22:40.402
46    VENTOSO Francisco    MOVISTAR TEAM (ESP)    0:22:41.679
47    TAARAMAE Rein    TEAM KATUSHA (RUS)    0:22:42.449
48    DE BIE Sean    LOTTO SOUDAL (BEL)    0:22:44.488
49    ARU Fabio    ASTANA PRO TEAM (KAZ)    0:22:44.758
50    NYCH Artem *    GAZPROM-RUSVELO (RUS)    0:22:45.507
51    BENOOT Tiesj *    LOTTO SOUDAL (BEL)    0:22:46.084
52    BONNET William    FDJ (FRA)    0:22:46.187
53    ANTUNES Amaro    LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR)    0:22:46.373
54    RUBIO Diego    CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)    0:22:46.888
55    KITTEL Marcel    ETIXX – QUICK STEP (BEL)    0:22:46.954
56    KRIZEK Matthias    TEAM ROTH (SUI)    0:22:47.012
57    GOLAS Michal    TEAM SKY (GBR)    0:22:48.914
58    GRADEK Kamil    VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL)    0:22:49.526
59    ROJAS José Joaquín    MOVISTAR TEAM (ESP)    0:22:50.246
60    KOREN Kristijan    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)    0:22:51.531
61    SIMÓN Jordi    VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL)    0:22:52.032
62    ARCAS Jorge    MOVISTAR TEAM (ESP)    0:22:53.394
63    SCHLECK Fränk    TREK – SEGAFREDO (USA)    0:22:54.920
64    VILELA Ricardo    CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)    0:22:56.714
65    ROELANDTS Jürgen    LOTTO SOUDAL (BEL)    0:22:57.435
66    DEMPSTER Zakkari    BORA-ARGON 18 (GER)    0:22:58.344
67    MOSER Moreno    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)    0:22:59.286
68    TOSSATTO Matteo    TINKOFF (RUS)    0:23:00.367
69    HAUSSLER Heinrich    IAM CYCLING (SUI)    0:23:01.472
70    MESTRE Daniel    EFAPEL (POR)    0:23:02.500
71    STACHOWIAK Adam    VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL)    0:23:04.759
72    SAEZ Hector *    CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)    0:23:06.524
73    THEUNS Edward    TREK – SEGAFREDO (USA)    0:23:07.960
74    OFFREDO Yoann    FDJ (FRA)    0:23:08.893
75    VOSS Paul    BORA-ARGON 18 (GER)    0:23:08.952
76    EZQUERRA Jesús    SPORTING/TAVIRA (POR)    0:23:10.788
77    SABATINI Fabio    ETIXX – QUICK STEP (BEL)    0:23:12.343
78    NORDHAUG Lars Petters    TEAM SKY (GBR)    0:23:13.819
79    PAULINHO Sérgio    TINKOFF (RUS)    0:23:14.990
80    DEBUSSCHERE Jens    LOTTO SOUDAL (BEL)    0:23:16.473
81    ERSHOV Artur    GAZPROM-RUSVELO (RUS)    0:23:17.616
82    PRADES Eduard    CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)    0:23:18.361
83    NAESEN Oliver    IAM CYCLING (SUI)    0:23:22.234
84    SEGOVIA José de    LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR)    0:23:22.460
85    POPOVYCH Yaroslav    TREK – SEGAFREDO (USA)    0:23:22.957
86    MOLINA Antonio    CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)    0:23:23.191
87    PIRES Bruno    TEAM ROTH (SUI)    0:23:23.303
88    KOLOBNEV Alexandr    GAZPROM-RUSVELO (RUS)    0:23:25.278
89    MANAKOV Viktor    GAZPROM-RUSVELO (RUS)    0:23:27.724
90    TIRALONGO Paolo    ASTANA PRO TEAM (KAZ)    0:23:27.824
91    CIESLIK Pawel    VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL)    0:23:30.641
92    COURTEILLE Arnaud    FDJ (FRA)    0:23:32.135
93    GONÇALVES Domingos    CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)    0:23:32.412
94    URÁN Rigoberto    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)    0:23:33.300
95    JANORSCHKE Grischa    TEAM ROTH (SUI)    0:23:33.757
96    REYNES Vicente    IAM CYCLING (SUI)    0:23:33.842
97    HENAO GÓMEZ Sebastián *    TEAM SKY (GBR)    0:23:37.869
98    NOCENTINI Rinaldo    SPORTING/TAVIRA (POR)    0:23:39.128
99    BREA Óscar    SPORTING/TAVIRA (POR)    0:23:42.313
100    MEGÍAS Javier    TEAM NOVO NORDISK (USA)    0:23:44.221
101    BODNAR Lukasz    VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL)    0:23:47.051
102    LEEZER Thomas    TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)    0:23:47.252
103    GARCÍA DE MATEOS Vicente    LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR)    0:23:47.731
104    WIPPERT Wouter    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)    0:23:48.054
105    PLANET Charles *    TEAM NOVO NORDISK (USA)    0:23:48.581
106    PASQUALON Andrea    TEAM ROTH (SUI)    0:23:50.047
107    SAVITSKII Ivan    GAZPROM-RUSVELO (RUS)    0:23:51.419
108    LASTRA Jonatan *    CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)    0:23:52.040
109    BENEDETTI Cesare    BORA-ARGON 18 (GER)    0:23:53.230
110    FISCHER Murilo    FDJ (FRA)    0:23:53.966
111    VAN WINDEN Dennis    TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)    0:23:54.008
112    WALLAYS Jelle    LOTTO SOUDAL (BEL)    0:23:54.024
113    LOZANO David    TEAM NOVO NORDISK (USA)    0:23:54.758
114    SCHWARZMANN Michael    BORA-ARGON 18 (GER)    0:23:56.064
115    BENTA João    LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR)    0:23:57.683
116    CASIMIRO Henrique    EFAPEL (POR)    0:23:59.066
117    KOCH Jonas *    VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL)    0:24:00.329
118    BROCO Hernâni    LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR)    0:24:01.011
119    LAGUTIN Sergey    TEAM KATUSHA (RUS)    0:24:02.538
120    BOONEN Tom    ETIXX – QUICK STEP (BEL)    0:24:02.629
121    MAIKIN Roman    GAZPROM-RUSVELO (RUS)    0:24:03.260
122    CARDOSO André    CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)    0:24:04.127
123    KISERLOVSKI Robert    TINKOFF (RUS)    0:24:04.151
124    TRUEBA Álvaro *    EFAPEL (POR)    0:24:04.525
125    TROFIMOV Iurii    TINKOFF (RUS)    0:24:05.441
126    BAUHAUS Phil *    BORA-ARGON 18 (GER)    0:24:05.551
127    DEVOLDER Stijn    TREK – SEGAFREDO (USA)    0:24:06.595
128    RAST Gregory    TREK – SEGAFREDO (USA)    0:24:07.978
129    MATZKA Ralf    BORA-ARGON 18 (GER)    0:24:08.983
130    ROVNY Ivan    TINKOFF (RUS)    0:24:10.327
131    GROENEWEGEN Dylan *    TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)    0:24:13.729
132    GUERRERO Pablo    RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)    0:24:16.731
133    FONTE César    RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)    0:24:16.849
134    BRÜNGGER Nico    TEAM ROTH (SUI)    0:24:16.923
135    VAN GENECHTEN Jonas    IAM CYCLING (SUI)    0:24:19.275
136    PELLAUD Simon    IAM CYCLING (SUI)    0:24:19.472
137    FIGUEIREDO Frederico    RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)    0:24:20.208
138    REIS Rafael    W52/FC PORTO (POR)    0:24:23.036
139    KHOLER Martin    TEAM ROTH (SUI)    0:24:25.700
140    VERSCHOOR Martijn    TEAM NOVO NORDISK (USA)    0:24:26.185
141    CLANCY Stephen    TEAM NOVO NORDISK (USA)    0:24:26.680
142    DEVENYNS Dries    IAM CYCLING (SUI)    0:24:28.025
143    ETXEBARRIA Victor *    RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)    0:24:31.295
144    FRANCZAK Pawel    VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL)    0:24:33.200
145    CALDEIRA Samuel    W52/FC PORTO (POR)    0:24:34.827
146    ARREDONDO Julián    TREK – SEGAFREDO (USA)    0:24:36.327
147    CARDOSO Filipe    EFAPEL (POR)    0:24:37.871
148    PERON Andrea    TEAM NOVO NORDISK (USA)    0:24:41.206
149    HENTTALA Joonas    TEAM NOVO NORDISK (USA)    0:24:41.597
150    RODRIGUES Rui    LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR)    0:24:45.654
151    MAMYKIN Matvey *    TEAM KATUSHA (RUS)    0:24:46.310
152    SILVA Rafael    EFAPEL (POR)    0:24:47.850
153    BRANDÃO Joni    EFAPEL (POR)    0:24:49.832
154    JIMENEZ Carlos    RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)    0:24:52.933
155    MESTRE Ricardo    W52/FC PORTO (POR)    0:24:53.702
156    ALMEIDA Guillaume    RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)    0:24:54.448
157    SILVA Bruno    LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR)    0:24:56.265
158    AFONSO Luís    LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR)    0:24:58.931
159    SANCHO Hugo    LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR)    0:25:00.547
160    VINHAS Rui    W52/FC PORTO (POR)    0:25:00.763
161    PEREIRA Válter    SPORTING/TAVIRA (POR)    0:25:03.790
162    MEIRELES Nuno    LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR)    0:25:04.230
163    de la FUENTE David    SPORTING/TAVIRA (POR)    0:25:09.940
164    PINTO Sandro    LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR)    0:25:20.380
165    FERNANDES Luís    SPORTING/TAVIRA (POR)    0:25:21.348
166    RODRIGUES David    RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)    0:25:22.789
167    ALMEIDA Nuno    EFAPEL (POR)    0:25:26.004
168    RODRIGUES João *    W52/FC PORTO (POR)    0:25:38.716
169    CANTERO Francisco    LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR)    0:25:40.847
170    FERREIRA Hélder    EFAPEL (POR)    0:25:48.256
171    SILVA Joaquim    W52/FC PORTO (POR)    0:25:48.679
172    COUTINHO Leonel    LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR)    0:25:52.984
173    BELDA David    TEAM ROTH (SUI)    0:25:53.455
174    HERNÁNDEZ Jesús    TINKOFF (RUS)    0:25:57.728
175    CARRALERO Cristian    LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR)    0:26:10.373
176    HNIK Karel    VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL)    0:26:31.668
177    ALARCÓN Raul    W52/FC PORTO (POR)    0:26:39.659
178    LIVRAMENTO David    SPORTING/TAVIRA (POR)    0:27:31.611

Klasyfikacja generalna:

1º 34 MARTIN Tony ETIXX – QUICK STEP (BEL) 9:22:17
2º 1 THOMAS Geraint TEAM SKY (GBR) a 3
3º 75 IZAGUIRRE Ion MOVISTAR TEAM (ESP) a 20
4º 64 GALLOPIN Tony LOTTO SOUDAL (BEL) a 46
5º 41 FRA19900529 PINOT Thibaut FDJ (FRA) a 47
6º 96 ROGLIC Primoz TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 52
7º 81 MACHADO Tiago TEAM KATUSHA (RUS) a 59
8º 88 ZAKARIN Ilnur TEAM KATUSHA (RUS) a 1:04
9º 56 PANTANO Jarlinson IAM CYCLING (SUI) a 1:05
10º 101 CONTADOR Alberto TINKOFF (RUS) a 1:07
11º 76 OLIVEIRA Nelson MOVISTAR TEAM (ESP) a 1:09
12º 47 REICHENBACH Sebastien FDJ (FRA) a 1:22
13º 36 STYBAR Zdenek ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 1:23
14º 92 GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 1:36
15º 192 ANTUNES Amaro LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 1:38
16º 61 BENOOT Tiesj LOTTO SOUDAL (BEL) a 1:42
17º 11 ARU Fabio ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
18º 116 SCHLECK Fränk TREK – SEGAFREDO (USA) a 1:52
19º 131 VILELA Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 2:01
20º 136 SAEZ Hector CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 2:02
21º 27 VAN BAARLE Dylan CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 2:15
22º 13 CATALDO Dario ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 2:46
23º 133 PRADES Eduard CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 2:57
24º 21 CARDOSO André CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 3:07
25º 178 SIMÓN Jordi VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 3:12 03 139 0
26º 84  LOSADA Alberto TEAM KATUSHA (RUS) a 3:24
27º 18  TIRALONGO Paolo ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 3:31
28º 161  PIRES Bruno TEAM ROTH (SUI) a 3:48
29º 185  MESTRE Daniel EFAPEL (POR) a 3:50
30º 203  BENTA João LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 4:22
31º 221  NOCENTINI Rinaldo SPORTING/TAVIRA (POR) a 4:27
32º 237  VINHAS Rui W52/FC PORTO (POR) a 5:25
33º 128  VOSS Paul BORA-ARGON 18 (GER) a 5:33
34º 154  MEGÍAS Javier TEAM NOVO NORDISK (USA) a 7:10
35º 24  MOSER Moreno CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 7:41
36º 26  URÁN Rigoberto CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 8:17
37º 112  CANCELLARA Fabian TREK – SEGAFREDO (USA) a 8:19
38º 7  PUCCIO Salvatore TEAM SKY (GBR) a 8:35
39º 73  CASTROVIEJO Jonathan MOVISTAR TEAM (ESP) a 8:43
40º 122  HERKOLTZ Silvio BORA-ARGON 18 (GER) a 8:57
41º 91  CAMPANAERTS Victor TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
42º 17  ROSA Diego ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 9:00
43º 117  STUYVEN Jasper TREK – SEGAFREDO (USA) a 9:08
44º 71  AMADOR Andrey MOVISTAR TEAM (ESP) a 9:18
45º 23  LANGEVELD Sebastian CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 9:22
46º 45  MORABITO Steve FDJ (FRA) a 9:35
47º 14  KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 9:48
48º 86  TAARAMAE Rein TEAM KATUSHA (RUS) a 9:51
49º 8  STANNARD Ian TEAM SKY (GBR) a 9:55
50º 137  RUBIO Diego CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
51º 77  ROJAS José Joaquín MOVISTAR TEAM (ESP) a 9:59
52º 72  ARCAS Jorge MOVISTAR TEAM (ESP) a 10:02
53º 66  ROELANDTS Jürgen LOTTO SOUDAL (BEL) a 10:06
54º 225  EZQUERRA Jesús SPORTING/TAVIRA (POR) a 10:19
55º 6  NORDHAUG Lars Petters TEAM SKY (GBR) a 10:22
56º 135  MOLINA Antonio CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 10:32
57º 167  KRIZEK Matthias TEAM ROTH (SUI) a 10:37
58º 175  CIESLIK Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 10:39
59º 2  GOLAS Michal TEAM SKY (GBR) a 10:40
60º 104  PAULINHO Sérgio TINKOFF (RUS) a 10:41
61º 54  REYNES Vicente IAM CYCLING (SUI) a 10:42
62º 212  FIGUEIREDO Frederico RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 10:52
63º 62  BROECKX Stig LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
64º 46  OFFREDO Yoann FDJ (FRA) a 10:58
65º 168  PASQUALON Andrea TEAM ROTH (SUI) a 10:59
66º 52  DEVENYNS Dries IAM CYCLING (SUI) a 11:00
67º 124  BENEDETTI Cesare BORA-ARGON 18 (GER) a 11:02
68º 153  LOZANO David TEAM NOVO NORDISK (USA) a 11:03
69º 107  KISERLOVSKI Robert TINKOFF (RUS) a 11:13
70º 217  FONTE César RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 11:25
71º 44  COURTEILLE Arnaud FDJ (FRA) a 11:31
72º 163  BRÜNGGER Nico TEAM ROTH (SUI) a 11:42
73º 141  KOLOBNEV Alexandr GAZPROM-RUSVELO (RUS) a 11:49
74º 215  ETXEBARRIA Victor RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 12:08
75º 186  CASIMIRO Henrique EFAPEL (POR) a 12:23
76º 226  FERNANDES Luís SPORTING/TAVIRA (POR) a 12:30
77º 162  BELDA David TEAM ROTH (SUI) a 13:02
78º 222  de la FUENTE David SPORTING/TAVIRA (POR) m.t.
79º 53  HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING (SUI) a 13:08
80º 3  HENAO GÓMEZ Sebastián TEAM SKY (GBR) a 13:25
81º 191  AFONSO Luís LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 13:40
82º 197  SANCHO Hugo LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 13:56
83º 83  LAGUTIN Sergey TEAM KATUSHA (RUS) a 14:10
84º 187  ALMEIDA Nuno EFAPEL (POR) a 14:30
85º 87  VOROBYEV Anton TEAM KATUSHA (RUS) a 14:36
86º 85  MAMYKIN Matvey TEAM KATUSHA (RUS) a 15:12
87º 65  GREIPEL André LOTTO SOUDAL (BEL) a 17:48
88º 134  MAS Luis CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 17:58
89º 235  RODRIGUES João W52/FC PORTO (POR) a 18:07
90º 132  GONÇALVES Domingos CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 19:02
91º 31  BOONEN Tom ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 19:32
92º 174  STACHOWIAK Adam VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 19:54
93º 25  NAVARDAUSKAS Ramunas CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 20:13
94º 28  WIPPERT Wouter CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 20:38
95º 74  DOWSETT Alex MOVISTAR TEAM (ESP) a 20:57
96º 37  TERPSTRA Niki ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 21:27
97º 121  BÁRTA Jan BORA-ARGON 18 (GER) a 21:39
98º 38  VERMOTE Julien ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 21:46
99º 118  THEUNS Edward TREK – SEGAFREDO (USA) a 21:48
100º 32  KITTEL Marcel ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 21:56
101º 123  DEMPSTER Zakkari BORA-ARGON 18 (GER) a 22:18
102º 42  BONNET William FDJ (FRA) a 22:24
103º 22  KOREN Kristijan CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 22:29
104º 63  DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL (BEL) a 22:36
105º 114  POPOVYCH Yaroslav TREK – SEGAFREDO (USA) a 22:38
106º 205  SEGOVIA José de LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 22:42
107º 78  VENTOSO Francisco MOVISTAR TEAM (ESP) a 22:47
108º 198  SILVA Bruno LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 22:51
109º 165  JANORSCHKE Grischa TEAM ROTH (SUI) a 22:53
110º 111  ARREDONDO Julián TREK – SEGAFREDO (USA) a 22:57
111º 204  GARCÍA DE MATEOS Vicente LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 23:07
112º 97  VANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 23:12
113º 98  VAN WINDEN Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 23:14
114º 127  SCHWARZMANN Michael BORA-ARGON 18 (GER) a 23:16
115º 105  TOSSATTO Matteo TINKOFF (RUS) a 23:18
116º 173  GRADEK Kamil VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 23:21
117º 108  TROFIMOV Iurii TINKOFF (RUS) a 23:25
118º 93  GROENEWEGEN Dylan TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 23:33
119º 58  VAN GENECHTEN Jonas IAM CYCLING (SUI) a 23:39
120º 188  TRUEBA Álvaro EFAPEL (POR) a 23:42
121º 231  CALDEIRA Samuel W52/FC PORTO (POR) a 23:54
122º 48  LE BON Johan FDJ (FRA) a 23:55
123º 115  RAST Gregory TREK – SEGAFREDO (USA) a 23:56
124º 57  PELLAUD Simon IAM CYCLING (SUI) a 23:57
125º 182  CARDOSO Filipe EFAPEL (POR) m.t.
126º 172  FRANCZAK Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 24:03
127º 43  FISCHER Murilo FDJ (FRA) m.t.
128º 181  BRANDÃO Joni EFAPEL (POR) a 24:09
129º 238  MESTRE Ricardo W52/FC PORTO (POR) a 24:10
130º 113  DEVOLDER Stijn TREK – SEGAFREDO (USA) a 24:16
131º 35  SABATINI Fabio ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 24:38
132º 195  MEIRELES Nuno LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 24:42
133º 95  LEEZER Thomas TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 24:55
134º 218  RODRIGUES David RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 25:00
135º 234  REIS Rafael W52/FC PORTO (POR) a 25:35
136º 183  SILVA Rafael EFAPEL (POR) a 25:41
137º 156  PLANET Charles TEAM NOVO NORDISK (USA) a 25:43
138º 103  VALGREN Michael TINKOFF (RUS) a 25:48
139º 67  DE BIE Sean LOTTO SOUDAL (BEL) a 26:16
140º 125  BAUHAUS Phil BORA-ARGON 18 (GER) a 26:21
141º 51  BRÄNDLE Matthias IAM CYCLING (SUI) a 26:25
142º 145  NYCH Artem GAZPROM-RUSVELO (RUS) a 26:35
143º 55  NAESEN Oliver IAM CYCLING (SUI) a 27:09
144º 144  SAVITSKII Ivan GAZPROM-RUSVELO (RUS) a 27:23
145º 227  BREA Óscar SPORTING/TAVIRA (POR) a 27:37
146º 106  ROVNY Ivan TINKOFF (RUS) a 27:42
147º 211  GUERRERO Pablo RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 27:48
148º 193  BROCO Hernâni LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 27:51
149º 94  TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 27:58
150º 155  PERON Andrea TEAM NOVO NORDISK (USA) a 28:13
151º 151  CLANCY Stephen TEAM NOVO NORDISK (USA) a 28:16
152º 171  BODNAR Lukasz VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 28:17
153º 216  JIMENEZ Carlos RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 28:24
154º 68  WALLAYS Jelle LOTTO SOUDAL (BEL) a 28:25
155º 157  HENTTALA Joonas TEAM NOVO NORDISK (USA) a 28:31
156º 208  RODRIGUES Rui LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 28:35
157º 223  PEREIRA Válter SPORTING/TAVIRA (POR) m.t.
158º 214  ALMEIDA Guillaume RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 28:44
159º 166  KHOLER Martin TEAM ROTH (SUI) a 28:47
160º 201  PINTO Sandro LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 29:10
161º 184  FERREIRA Hélder EFAPEL (POR) a 29:58
162º 147  ERSHOV Artur GAZPROM-RUSVELO (RUS) a 30:31
163º 202  CARRALERO Cristian LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 30:32
164º 102  HERNÁNDEZ Jesús TINKOFF (RUS) a 30:54
165º 126  MATZKA Ralf BORA-ARGON 18 (GER) a 32:16
166º 138  LASTRA Jonatan CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 32:30
167º 33  LAMPAERT Yves ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 33:17
168º 177  KOCH Jonas VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 34:00
169º 146  SEROV Alexander GAZPROM-RUSVELO (RUS) a 35:04
170º 158  VERSCHOOR Martijn TEAM NOVO NORDISK (USA) a 35:19
171º 206  CANTERO Francisco LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 36:24
172º 142  MAIKIN Roman GAZPROM-RUSVELO (RUS) a 36:35
173º 148  MANAKOV Viktor GAZPROM-RUSVELO (RUS) a 36:49
174º 236  SILVA Joaquim W52/FC PORTO (POR) a 39:10
175º 194  COUTINHO Leonel LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 42:22