Andrea Fedi (Southeast – Venezuela) był najszybszy na trasie 53. edycji Trofeo Laigueglia. To zdecydowanie największy sukces włoskiego kolarza w karierze.

Wymagający włoski klasyk liczył dziś ponad 192 kilometry. Na wyścig dotarło 18. drużyn, a wśród nich był Przemysław Niemiec (Lampre – Merida), który w 2009 roku zajął tutaj 16. miejsce.

LaiguegliaWe wczesną ucieczkę zabrali się: Nicola Gaffurini (Norda MGkVis), Genki Yamamoto (Nippo Fantini De Rosa) i Danilo Celano (Amore&Vita Selle SMP). Trójka w pewnym momencie miała prawie 10 minut przewagi nad peletonem.

Czołową grupę prowadzili przede wszystkim kolarzem Androni, FDJ i Lampre – Merida. Najdłużej z tej trójki na czele kręcił Gaffurini, ale jego ucieczka zakończyła się na 30 kilometrów przed metą.

Kolejne ataki przeprowadzili kolejno Edoardo Zardini (Bardiani – CSF) i Pierre Latour (AG2R La Mondiale), ale nie zdały się one na wiele.

Najwięcej sił na końcowe kilometry zachował Andrea Fedi (Southeast – Venezuela) i to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Drugi finiszował Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF), a trzeci Grega Bole (Nippo – Vini Fantini).

Przemek Niemiec nie ukończył rywalizacji.

Wyniki:

1 FEDI Andrea SOUTHEAST-VENEZUELA 05:00:55
2 COLBRELLI Sonny BARDIANI CSF a 2”
3 BOLE Grega NIPPO – VINI FANTINI st
4 FELLINE Fabio NAZIONALE ITALIANA st
5 GAVAZZI Francesco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC st
6 ULISSI Diego LAMPRE st
7 VICHOT Arthur FDJ st
8 BUSATO Matteo SOUTHEAST-VENEZUELA st
9 MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE st
10 LATOUR Pierre AG2R LA MONDIALE a 8″
11 CUNEGO Damiano NIPPO – VINI FANTINI a 58″
12 CICCONE Giulio BARDIANI CSF a 59″
13 POLANC Jan LAMPRE a 1’06”
14 CHIRICO Luca BARDIANI CSF st
15 HALILAJ Redi AMORE & VITA – SELLE SMP st
16 ROUX Anthony FDJ st
17 BARBIN Enrico BARDIANI CSF st
18 VIGANO Davide ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC st
19 FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC st
20 PACHER Quentin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM st
21 SANZ Enrique SOUTHEAST-VENEZUELA st
22 FILOSI Iuri NIPPO – VINI FANTINI st
23 FINETTO Mauro UNIEURO WILIER st
24 LOZANO RIBA David TEAM NOVO NORDISK st
25 BIDARD François AG2R LA MONDIALE st
26 GAZZARA Michele NORDA MG VIS st
27 PETILLI Simone LAMPRE st
28 PARRINELLO Antonino Casimiro D’AMICO BOTTECCHIA st
29 NYCH Artem GAZPROM RUSVELO a 1’21”
30 ZARDINI Edoardo BARDIANI CSF a 2’03”
31 TECCHIO Marco UNIEURO WILIER a 2’28”
32 ROTA Lorenzo BARDIANI CSF st
33 SCHUMACHER Stefan TEAM CHRISTINA JEWELRY a 4’39”
34 BALYKIN Ivan GM EUROPA OVINI st
35 PLANET Charles TEAM NOVO NORDISK st
36 FICARA Pierpaolo AMORE & VITA – SELLE SMP st
37 BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE st
38 CONTI Valerio LAMPRE st
39 RATTO Daniele ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC st
40 SAVITSKIY Ivan GAZPROM RUSVELO a 5’03”
41 DENZ Nico AG2R LA MONDIALE a 6’32”
42 LECUISINIER Pierre-Henri FDJ st
43 DE NEGRI Pier Paolo NIPPO – VINI FANTINI st
44 POZZATO Filippo SOUTHEAST-VENEZUELA st
45 TALIANI Alessio ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC st
46 SELVAGGI Mirko ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC st
47 GIRAUD Benjamin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM st
48 DUQUE Leonardo Fabio DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM st
49 CIAVATTA Paolo D’AMICO BOTTECCHIA st
50 PASQUALON Andrea TEAM ROTH st
51 TROIA Oliviero NAZIONALE ITALIANA st
52 GAFFURINI Nicola NORDA MG VIS st
53 CARBONI Giovanni UNIEURO WILIER st
54 TURRIN Alex UNIEURO WILIER st
55 THALMANN Roland TEAM ROTH st
56 SISKEVICIUS Evaldas DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM st
57 MEGIAS LEAL Javier TEAM NOVO NORDISK st