Alberto Contador (Tinkoff) rozpoczyna ostatni sezon w karierze, w którym celem numer jeden jest zwycięstwo w Tour de France. Hiszpan będzie liderem drużyny w etapowym wyścigu w Portugalii, gdzie będzie mógł sprawdzić nogę w całkiem niezłych jak na początek sezonu górach. 

Kilka dni temu “El Pistolero” udzielił wywiadu, w którym zapewnił, że jest zmotywowany jak nigdy dotąd. Występ w Portugalii raczej nie będzie niczego przesądzał, ale ważne jest, by wyjechać stamtąd z dobrym morale, zwłaszcza, że największy rywal Contadora o pierwsze miejsce na podium na Polach Elizejskich Chris Froome, ma już na koncie wygrany wyścig w Australii.

Alberto jest w dobrej formie po zimowych treningach. Traktujemy ten wyścig jako solidne przygotowanie do kolejnych startów, ale jako profesjonalna drużyna kolarska, musimy też starać się osiągnąć jak najlepszy rezultat. Celem w Volta ao Algarve będzie możliwie najwyższe miejsce Alberto w klasyfikacji generalnej. Ale oczywiście, nie nakładamy na niego dużej presji, chodzi przede wszystkim o to, by dobrze zacząć sezon – powiedział Steven de Jongh, dyrektor sportowy Tinkoff.

Pełny skład Tinkoff na 42. edycję wyścigu Volta ao Algarve: Alberto Contador, Robert Kiserlovski, Jesús Hernández, Sergio Paulinho, Ivan Rovny, Yuri Trofimov, Matteo Tosatto oraz Michael Valgren.

Fot. Tinkoff