Po podsumowaniu zeszłego sezonu, w Polsce było 3628 licencjonowanych kolarzy, z czego 2912 stanowili mężczyźni, a 716 kobiety. Najwięcej zawodników zarejestrowanych było w województwie wielkopolskim.

Polski Związek Kolarski, przy współpracy z okręgowymi związkami, stworzył zestawienie uwzględniające wszystkich licencjonowanych zawodników. Wynik ten jest lepszy, niż w roku poprzednim o 18 kolarzy. Zwiększyła się również ilość ścigających się kobiet (więcej o 27 zawodniczek).

Najliczniej reprezentowaną kategorią wiekową byli mastersi. Łącznie było ich 1040. Następne „miejsca” w tym zestawieniu zajęli młodzicy (469), juniorzy młodsi (404) i juniorzy (289). U kobiet, najwięcej licencji wydano młodziczkom (236).

W elicie, w Polsce ścigało się 186 zawodników i 93 zawodniczki. Są to jedyne kategorie, które otrzymuję licencję wyłącznie od PZKol, nie od okręgowych związków.

Najwięcej kolarzy ścigało się w województwie wielkopolskim – 424. Nieco mniej, bo 408 zawodników zarejestrowanych było na Dolnym Śląsku. Ostatnim województwem w czołówce było Kujawsko-Pomorskie (317).

Pełne zestawienie w pliku .pdf

źródło: PZKol