Dla Alejandro Valverde sezon 2016 może być jednym z najbardziej intensywnych w karierze. Zawodnik Movistaru w szczególności nastawia się na Igrzyska Olimpijskie w Rio.

Doświadczony Hiszpan pierwsze kilometry wyścigowe nabija już w Challange Mallorca. W następnych dniach być może pojedzie w Volta a la Comunitat Valenciana (3-7 luty), a jeśli nie, to zobaczymy go na trasie Vuelta a Andalucía (17-21 luty). Pewniakami są za to jednodniówki: Clásica de Almería (13 lutego), Vuelta a Murcia (14 lutego).

Marzec w kalendarzu startowym triumfatora rankingu WorldTour, przedstawia się następująco: Strade Bianche (5), Tirreno-Adriático (9-15), Milán-San Remo (19), E3 Harelbeke (23), Dwars door Vlaanderen (25). W kolejnym miesiącu czekają same klasyki z kalendarza WorldTour, czyli: Tour of Flandres (3 kwietnia), Amstel Gold Race (17 kwietnia), Fleche-Wallone (20 kwietnia), Liege-Bastogne-Liege (24 kwietnia).

W maju przyjdzie czas na Giro d’Italia. Valverde chce wziąć także udział w Tour de France, które poprzedzi startem w mistrzostwach kraju. Po Wielkiej Pętli kapitan Movistaru nastawia się na docelową imprezę sezonu – Igrzyska Olimpijskie. Jeśli noga pozwoli, 35-letni Valverde pojedzie w hiszpańskiej Vuelcie, co byłoby dla niego trzecim wielkim tourem w ciągu jednego sezonu!

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek

To jest wszechstronny gość. Nie zawsze widać zapinanie sie na pudło ale woli walki nie można mu oddać. Mam nadzieje że to jest wzór dla Kwiato. Coś tam w wielkich tourach , coś tam w klasykach- wszędzie mnie pełno.