Pierwszy europejski wyścig w tym sezonie – Trofeo Felanitx-Ses Salines-Campos-Porreres – wygrał Andre Greipel (Lotto-Soudal). Wyścigowy debiut w barwach Sky zaliczył Michał Gołaś, który zebrał pochwały od swojego dyrektora sportowego. Oto kilka wypowiedzi. 

Andre Greipel (Lotto-Soudal)

Cała nasza drużyna jest bardzo mocno zmotywowana, zarówno kolarze, jak i obsługa. Zrobiliśmy wczoraj rekonesans trasy, więc dobrze wiedzieliśmy jak mamy jechać. Nie chcieliśmy by odjechała zbyt duża grupa, ostatecznie uciekło trzech zawodników. Przez cały wyścig pełną kontrolę trzymał Frederik Frison, który wspaniale się dziś zaprezentował. Złapaliśmy uciekinierów w odpowiednim momencie, a moi koledzy świetnie mnie rozprowadzili. Rozpocząłem finisz 200 metrów przed metą i wygrałem. Bardzo miło jest zacząć sezon od zwycięstwa. Mamy silną drużynę i będziemy celować w kolejne zwycięstwa. 

Servais Knaven (dyrektor sportowy Sky)

Michał Gołaś wykonał dziś świetną pracę w końcówce na rzecz Andy Fenna, którego wyprowadził na bardzo dobrą pozycję. Fenn był w dobrej formie, ale na finiszu został trochę zablokowany. Szkoda, bo pod nieobecność Vivianiego i van Poppela miał szansę uzyskać dobry wynik. Jutro będzie trudniej, trzeba będzie przetrwać sporo pagórków i nie ulega wątpliwości, że jednym z faworytów jest Michał Kwiatkowski. 

Edvald Boasson Hagen (Dimension Data)

To był dobry wyścig, niezbyt szalony, ucieczka została wchłonięta dość wcześnie, więc był czas na regenerację przed finiszem. Gdy rozpocząłem ostatni kilometr znajdowałem się na idealnej pozycji, ale kolarz przede mną nagle zwolnił, więc  i ja musiałem zahamować, no i straciłem prędkość. Mimo to jestem zadowolony i zmotywowany przed kolejnymi wyścigami.

Jutro odbędzie się Trofeo Pollenca-Port de Andratx (162,6 km), drugi z czterech wyścigów Challenge Mallorca. Liderem Teamu Sky w tym wyścigu będzie Michał Kwiatkowski.

Foto: Bettini

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments