Katusha

Norweg w sezonie 2015 odniósł aż 20 zwycięstw, w tym osiągając sukcesy w Ronde van Vlaanderen czy Scheldeprijs.

By ułatwić zadanie znakomitemu kolarzowi, drużyna pozyskała bardzo mocnego pomocnika – Michaela Morkova z Tinkoff-Saxo. Do spółki z Duńczykiem w „pociągu” Kristoffa znajdą się Jacopo Guarnieri i Marco Haller.

Pracowaliśmy nad pociągiem sprinerskim na obozie i szukaliśmy najlepszej pozycji dla każdego z kolarzy. Haller wykonuje świetną pracę jako ostatni rozprowadzający, Morkov to kolejna z opcji. – powiedział VeloNews Jose Azevedo, dyrektor sportowy Katushy.

Lider drużyny potrzebuje wsparcia, by do finiszu dojechać z jak największą ilością sił.

Ci trzej kolarze (Morkov, Guarnieri i Haller) będą z Alexem cały sezon. Wsparcie dla lidera jest niezmiernie ważne. Alex na to zasługuje. Każdy kolarz, który wygrywa 20 wyścigów w sezonie zasługuje na ogromne wsparcie.

Dyrektor sportowy Katushy wie, że rozgrywki sprinterów stają się coraz bardziej zażarte. Uważa jednak, że rekord Kristoffa mówi sam za siebie.
Poziom sprinterów jest obecnie bardzo wysoki, ale wciąż jesteśmy pewni Alexa. Jest wśród najlepszych na świecie. Drużyna będzie dla niego pracowała jeszcze więcej i będziemy silniejsi. To nasz lider. Zasługuje na to.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments