Debiutujący w barwach Team Sky Hiszpan do Wielkiego Touru będzie się przygotowywał na wyścigach w Hiszpanii i Włoszech.

Teraz kolarze brytyjskiej drużyny znajdują się na obozie na Majorce. Tam Landa ustalił swój kalendarz na pierwszą część sezonu 2016. Ekipa wierzy, że nowego zawodnika stać przynajmniej na powtórzenie wyniku z poprzedniego roku, kiedy to w barwach Astany Hiszpan musiał uznać wyższość jedynie Alberto Contadora i Fabio Aru.

Sezon Mikela Landy zacznie się w lutym, od wyścigu w Walencji (3-7 lutego). Następnie czeka Tirreno-Adriatico (9-15 marca), Kraj Basków (4-9 kwietnia) oraz Giro del Trentino (19-22 kwietnia). Zależnie od wyników jazdy w ostatnim z tych wyścigów, możliwy jest start w Liege-Bastogne-Liege (24 kwietnia). W Tirreno i Trentino Landa spotka się z Vincenzo Nibalim, jednym z głównych faworytów La Corsa Rosa.

Również Igrzyska Olimpijskie, których trasa będzie pasowała znakomitym góralom, są ważne dla Landy. Trener reprezentacji Hiszpanii Javier Minguez stawia na Alberto Contadora, Alejandro Valverde i Joaquima Rodrigueza.

Początkowo nie planowałem startu w Tour de France, ale mam zamiar być w wysokiej formie na Igrzyskach. Zobaczymy jak będę się czuł po Giro i wtedy podejmiemy decyzję.

Plany Mikela Landy na pierwszą część sezonu:

Volta a la Comunitat Valenciana (3-7 lutego), Tirreno-Adriatico (9-15 marca), Vuelta al País Vasco (4-9 kwietnia), Giro del Trentino (19-22 kwietnia), Liege-Bastogne-Liege [niepewne] (24 kwietnia), Giro d’Italia (6-29 maja)

źródło: Biciciclismo