W Toruniu odbyła się uroczysta prezentacja Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich – projektu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. W imprezie wziął udział Wacław Skarul prezes PZKol.

W hali widowisko-sportowej Arena Toruń odbyła się oficjalna prezentacja Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich z udziałem władz wojewódzkich, samorządów lokalnych i sponsorów. Gościem specjalnym uroczystości był Wacław Skarul – prezes Polskiego Związku Kolarskiego.

Koordynatorzy projektu na Kujawach i Pomorzu – Leszek Szyszkowski i Adam Sieczkowski – zaprezentowali 27 szkółek, które powstały w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Budżet projektu w Kujawsko-Pomorskiem wynosi 615 tys. złotych i składają się na niego: dotacja Ministerstwa Sportu i Turystyki przekazywana za pośrednictwem PZKol; dotacja Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz wkład własny gmin i sponsorów.

Cieszę się z wizyty w Kujawsko-Pomorskiem, regionu który wychował takich kolarskich mistrzów jak Michał Kwiatkowski czy Michał Gołaś – mówi Wacław Skarul. – Patrząc na was młodzi adepci kolarstwa zgromadzeni w dwudziestu siedmiu szkółkach kolarskich, jestem spokojny o przyszłość naszej ukochanej dyscypliny. Wśród was z pewnością są następcy „Kwiatka”. Ważne, jest również to, że na kolarskiej mapie pojawiają się kolejne ośrodki, gdzie dotąd nie było tradycji ścigania się na dwóch kółkach. Pragnę podziękować samorządowi województwa oraz samorządom gminnym za to, że dostrzegają potrzebę rozwijania fundamentów naszej dyscypliny.

– Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego od lat priorytetowo traktuje kolarstwo – mówi radny Jacek Gajewski, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa. – W imieniu marszałka Piotra Całbeckiego pragnę zapewnić, że w roku 2016 będziemy dalej wspierać projekt „Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie”.

Po prezentacji młodzi adepci mogli popisać się umiejętnościami jazdy na rolkach i trenażerach kolarskich. Instruktorzy szkółek otrzymali promocyjne plakaty i bannery. Uczestnicy spotkania na koniec zrobili sobie pamiątkową fotografię.

Fot. Andrzej Goiński Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Informacja prasowa