Chcesz pojeździć na rowerze trasami, którymi ścigają się zawodowcy w wielkich tourach? Możesz zgłosić się do Davida Millara, zapłacić półtora tysiąca funtów brytyjskich i to marzenie się spełni. Taką oto inicjatywę podjął były zawodowy kolarz, który ścigał się m.in. w ekipie Garmin-Sharp.

Millar połączył siły z firmą Velocamps i w 2016 roku wspólnie zorganizują trzy wyprawy nazwane „tourami z Davidem Millarem”. W kwietniu odwiedzą Riwierę Francuską (Côte d’Azur), w maju pojeżdżą po przełęczach znanych z Giro d`Italia (Tour of Lombardy), a we wrześniu zawitają do francuskich i hiszpańskich Pirenejów (Tour of Catalonia).

Jestem podekscytowany współpracą z Velocamps, która pozwoliła stworzyć coś nowego dla tych, którzy dzielą ze mną pasję do kolarstwa – napisał Millar na specjalnie powstałej w tym celu stronie internetowej davidmillartours.com.

A James Pybus z Velocamps dodaje: David jest znany każdemu sympatykowi kolarstwa, ma za sobą udaną karierę, napisał dobrze sprzedającą się książkę, a teraz współpracuje z telewizją. Jeżdżenie z nim po legendarnych trasach wielkich wyścigów oraz spędzanie z nim czasu poza tym, z pewnością dla każdego fana kolarstwa będzie czymś niesamowitym.

Na sam koniec należy dodać, że w wyżej wspomnianą opłatę nie wliczają się koszty za przelot, obiady, ubezpieczenia i napoje.

Fot. Simon Wilkinson