Brytyjska drużyna One Pro Cycling, w składzie której ścigają się Polacy Marcin Białobłocki i Karol Domagalski, otrzymała licencję pro kontynentalną.

One Pro Cycling powstała zaledwie dziewięć miesięcy temu. Jej współzałożycielem jest były angielski krykiecista Matt Prior.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani faktem, iż dostaliśmy potwierdzenie, że w 2016 roku będziemy drużyną pro kontynentalną. Od momentu, kiedy postanowiliśmy stworzyć One Pro Cycling, to była niesamowita podróż. Jesteśmy ambitni i po dobrym sezonie w Wielkiej Brytanii, wiemy, gdzie chcemy być w przyszłym sezonie – deklaruje Prior.

Druga z ważnych postaci, które stoją za sukcesem One Pro Cycling, główny menedżer Becky Frewing, powiedział dziennikowi „The Telegraph”, że inspiracją dla nich jest afrykańska drużyna MTN-Qhubeka.

Myślę, że oni są świetnym przykładem dla wielu ekip, bez cienia wątpliwości. To drużyna, na którą spoglądamy i mówimy sobie: zobacz, tego można dokonać – mówi Frewing.

Pokonanie kolejnego szczebla kolarskiej drabiny, jakim jest uzyskanie licencji pro kontynentalnej, łączy się z niewątpliwe ważnym dla Brytyjczyków transferem, jakim jest podpisanie kontraktu ze zwycięzcą Mediolan-San Remo 2011, Mattem Gossem.

Potrzebujemy kolarzy, którzy będą jeździć na najwyższym poziomie i wygrywać ważne wyścigi. Poza tym istotne jest, aby mieli dobry wpływ na drużynę i służyli radą młodszym. Goss ma ogromne doświadczenie, jeździł w innych drużynach i zdecydowanie będziemy słuchać tego, co będzie miał do powiedzenia. Poza tym uważam, że znajduje się obecnie w bardzo dobrym momencie kariery – uważa Frewing.

Dalekosiężne plany One Pro Cycling sięgają startu w którymś z wielkich wyścigów. Prior przyznaje jednak, że najwcześniej mogłoby się to wydarzyć w 2017 roku. Tymczasem mówi, że  trzeba spuścić głowy w dół, ciężko pracować i krok po kroku osiągać coraz to wyższe cele.

Pełny skład drużyny One Pro Cycling na sezon 2016: Yanto Barker (GB), Tom Baylis (GB), Marcin Bialoblocki (Pol), Karol Domagalski (Pol), John Ebsen (Den), Matt Goss (Aus), Richard Handley (GB), George Harper (GB), Kristian House (GB), Josh Hunt (GB), Sebastian Lander (Den), Hayden McCormick (NZ), Martin Mortensen (Den), Chris Opie (GB), James Oram (NZ), Glenn O’Shea (Aus), Dion Smith (NZ), Steele Von Hoff (Aus), Pete Williams (GB), Sam Williams (GB)

@mwisniewska92

Foto: http://my.virginmoney.com/

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments