Kolejny raz opłaciła się piękna praca ekipy Southeast. Jakub Mareczko wygrywa swój piąty etap i powiększa przewagę we wszystkich klasyfikacjach!
W piątek kolarze mieli do pokonania 139.5km po płaskiej trasie. Faworytami kolejny raz byli sprinterzy, jednak wcześniej tradycyjnie oglądaliśmy ucieczkę. Soufiane Haddi (Skydive Dubai), Peter Schulting (Parkhotel Valkenburg CT) oraz Andriy Vasylyuk (Kolss-BDC) musieli jednak uznać większość peletonu 9km przed metą.
7km przed finiszem zaatakował Rafaa Chtioui (Skydive Dubai). Akcja zakończyła się jednak niecałe 3km przed „kreską”.
Ostatecznie doszło do sprintu z peletonu, a w nim po świetnym rozprowadzeniu Andrei Dal Col (Southeast) znakomicie zaatakował Jakub Mareczko i ze sporą przewagą wygrał etap. Drugi był Andrea Palini (Skydive Dubai), a trzeci Andriy Kulyk (Kolss-BDC).
Wyniki etapu:
1 Jakub MARECZKO ITA STH 2:58:29
2 Andrea PALINI ITA SKD 0
3 Andriy KULYK UKR KLS 0
4 Scott SUNDERLAND AUS BFL 0
5 Ahmet ORKEN TUR TRK 0
6 Martin LAAS EST M13 0
7 Tomas VAITKUS LTU RBD 0
8 Marco ZANOTTI ITA PVC 0
9 Patrick CLAUSEN DEN TBW 0
10 Boris SHPILEVSKIY RUS RTS 0
11 Anuar MANAN MAS TSG 0
12 Martijn VERSCHOOR NED TNN 0
13 Yoan VERARDO FRA M13 0
14 Vojtech HACECKY CZE ADP 0
15 Andrea DAL COL ITA STH 0
16 Ying Chuan GU CHN MSS 0
17 Tino THÖMEL GER RTS 0
18 Andreas Hyldgaard JEPPESEN DEN TBW 0
19 Mads Baadsgaard RAHBEK DEN TBW 0
20 Siu Wai KO HKG HKS 0
21 Jan MAAS NED RDT 0
22 Zolt DER HUN STF 0
23 Cees BOL NED RDT 0
24 Yikui NIU CHN YDL 0
25 Gerd DE KEIJZER NED TNN 0
26 Ulises Alfredo CASTILLO SOTO MEX STF 0
27 Burr HO HKG HKS 0
28 Jasper OCKELOEN NED PVC 0
29 Ma GUANGTONG CHN HEN 0
30 Evaldas SISKEVICIUS LTU M13 0
31 Frantisek SISR CZE ADP 0
32 Ruslan KARIMOV UZB RTS 0
33 Rubén CASENY ESP STF 0
34 Meiyin WANG CHN HEN 0
35 Adil JELLOUL MAR SKD 0
36 Lars PRIA ROU RBD 0
37 Brian KAMSTRA NED TNN 0
38 Thomas RABOU NED ATG 0
39 Vitaliy BUTS UKR KLS 0
40 Meher HASNAOUI TUN SKD 0
41 Denys KOSTYUK UKR KLS 0
42 Anders HARDAHL DEN TBW 0
43 Jeroen MEIJERS NED RDT 0
44 Ilya GORODNICHEV RUS RTS 0
45 Dennis BAKKER NED PVC 0
46 Kang ZHAO CHN YDL 0
47 Peter SCHULTING NED PVC 0
48 Zhang ZHENG CHN HEN 0
49 Francisco MANCEBO PEREZ ESP SKD 0
50 Gleb GORBACHEV UZB IAT 0
51 Yusup ABREKOV UZB IAT 0
52 Vladimir ZAGORODNIY RUS RTS 0
53 Eric SHEPPARD AUS ATG 0
54 Deins KANEPEJS LAT RBD 0
55 Bekir Baki AKIRSAN TUR TRK 0
56 Merijn KOREVAAR NED RDT 0
57 Mitchell CORNELISSE NED RDT 0
58 Muhamad Adiq Husainie OTHMAN MAS TSG 0
59 Ying Hon YEUNG HKG ATG 0
60 Mykhaylo KONONENKO UKR KLS 0
61 Soufiane HADDI MAR SKD 8
62 Rafaa CHTIOUI TUN SKD 8
63 Daniel BARRY NZL BFL 8
64 Martin BLAHA CZE ADP 11
65 Sam WITMITZ AUS BFL 12
66 Eugert ZHUPA ALB STH 15
67 Anwar Azis MUHD SHAIFUL MAS TSG 15
68 Mark Sehested PEDERSEN DEN TBW 15
69 Andris VOSEKALNS LAT RBD 18
70 Roman FURST CZE ADP 18
71 Ka Yu LEUNG HKG HKS 18
72 Julien EL FARES FRA M13 18
73 Samuele CONTI ITA STH 40
74 Oleksandr POLIVODA UKR KLS 41
75 Andriy VASYLYUK UKR KLS 41
76 Jacob KAUFFMANN AUS BFL 41
77 Tommy NANKERVIS AUS BFL 41
78 Massimo GRAZIATO ITA PVC 44
79 Mohd Nor Umardi ROSDI MAS TSG +1:02
80 Jiri HOCHMANN CZE ADP +1:02
81 Mohd Shahrul MAT AMIN MAS TSG +1:02
82 Wenlong ZHANG CHN MSS +1:02
83 Samuel HORGAN NZL BFL +1:06
84 Wenqiang BAO CHN NFC +1:30
85 Giuseppe FONZI ITA STH +1:30
86 Fuwen XUE CHN MSS +2:01
87 Zhao JINGBIAO CHN HEN 0
88 Daniel FODER DEN TBW +2:10
89 Muhammet ATALAY TUR TRK +3:09
90 Feritcan SAMLI TUR TRK +3:09
91 Rasim REIS TUR TRK +3:09
92 Mirko TEDESCHI ITA STH +3:12
93 Rick VAN BREDA NED PVC +7:02
94 Lok Chun WU HKG HKS +7:02
95 Jiankun LIU CHN YDL +7:02
96 Shu Ming LIU TPE ATG +7:02
97 Marc VILANOVA MARSA ESP STF +7:02
98 Andreas KEUSER GER STF +7:02
99 Axel COSTA SORIA ESP STF +7:02
100 Ya Ke HOU CHN MSS +7:02
101 Fatih KELES TUR TRK +7:02
102 Lijun BAI CHN MSS +7:02
103 Nicolas PIETRULA CZE ADP +7:02
104 Chunlong ZHANG CHN NFC +7:02
105 Meng YAN CHN HEN +7:02
106 Heng ZHANG CHN NFC +7:02
107 An Ping SONG CHN YDL +7:02
108 Bo WANG CHN HEN +7:02
109 Guanghui LI CHN YDL +7:02
110 Muradjan HALMURATOV UZB IAT +7:02
111 Abdullojon AKPAROV UZB IAT +7:02
112 Ching Yin MOW HKG HKS +7:02
DNF Mohd Azri AHMAD MAS TSG
DNF Uldis ALITIS LAT RBD
DNF Xiaolong SUN CHN MSS
DNF Akramjon SUNNATOV UZB IAT
Klasyfikacja generalna:
1 Jakub MARECZKO Italy STH 19:57:19
2 Andrea PALINI Italy SKD 18
3 Marco ZANOTTI Italy PVC 24
4 Ma GUANGTONG China HEN 27
5 Evaldas SISKEVICIUS Lithuania M13 28
6 Vitaliy BUTS Ukraine KLS 36
7 Thomas RABOU Netherlands ATG 36
8 Ahmet ORKEN Turkey TRK 41
9 Zhao JINGBIAO China HEN 41
10 Francisco MANCEBO PEREZ Spain SKD 43
11 Frantisek SISR Czech Republic ADP 49
12 Jeroen MEIJERS Netherlands RDT 50
13 Ying Chuan GU China MSS 52
14 Tomas VAITKUS Lithuania RBD 53
15 Martijn VERSCHOOR Netherlands TNN 53
16 Yikui NIU China YDL 53
17 Denys KOSTYUK Ukraine KLS 53
18 Meiyin WANG China HEN 58
19 Jasper OCKELOEN Netherlands PVC 59
20 Anders HARDAHL Denmark TBW 59
21 Adil JELLOUL Morocco SKD 59
22 Meher HASNAOUI Tunisia SKD 59
23 Yusup ABREKOV Uzbekistan IAT 59
24 Peter SCHULTING Netherlands PVC 59
25 Bekir Baki AKIRSAN Turkey TRK +1:21
26 Mykhaylo KONONENKO Ukraine KLS +1:27
27 Eric SHEPPARD Australia ATG +1:46
28 Merijn KOREVAAR Netherlands RDT +1:54
29 Mads Baadsgaard RAHBEK Denmark TBW +2:18
30 Muhamad Adiq Husainie OTHMAN Malaysia TSG +2:46
31 Julien EL FARES France M13 +3:47
32 Andriy KULYK Ukraine KLS +4:46
33 Cees BOL Netherlands RDT +4:57
34 Zolt DER Hungary STF +4:58
35 Andreas Hyldgaard JEPPESEN Denmark TBW +4:58
36 Jan MAAS Netherlands RDT +4:58
37 Ulises Alfredo CASTILLO SOTO Mexico STF +4:58
38 Martin BLAHA Czech Republic ADP +5:15
39 Giuseppe FONZI Italy STH +5:24
40 Ilya GORODNICHEV Russia RTS +5:32
41 Ying Hon YEUNG Hong Kong, China ATG +5:37
42 Kang ZHAO China YDL +5:51
43 Samuele CONTI Italy STH +5:57
44 Zhang ZHENG China HEN +6:00
45 Burr HO Hong Kong, China HKS +6:07
46 Eugert ZHUPA Albania STH +6:18
47 Oleksandr POLIVODA Ukraine KLS +6:34
48 Siu Wai KO Hong Kong, China HKS +6:37
49 Tommy NANKERVIS Australia BFL +6:44
50 Martin LAAS Estonia M13 +7:45
51 Fatih KELES Turkey TRK +7:55
52 Mitchell CORNELISSE Netherlands RDT +8:46
53 Daniel FODER Denmark TBW +8:46
54 Yoan VERARDO France M13 +9:17
55 Scott SUNDERLAND Australia BFL +10:53
56 Andrea DAL COL Italy STH +11:04
57 Boris SHPILEVSKIY Russia RTS +11:09
58 Lars PRIA Romania RBD +11:09
59 Deins KANEPEJS Latvia RBD +11:09
60 Rafaa CHTIOUI Tunisia SKD +11:15
61 Gleb GORBACHEV Uzbekistan IAT +11:15
62 Sam WITMITZ Australia BFL +11:18
63 Soufiane HADDI Morocco SKD +11:20
64 Andris VOSEKALNS Latvia RBD +11:23
65 Daniel BARRY New Zealand BFL +11:24
66 Andriy VASYLYUK Ukraine KLS +11:31
67 Anwar Azis MUHD SHAIFUL Malaysia TSG +11:34
68 Vojtech HACECKY Czech Republic ADP +12:04
69 Mohd Shahrul MAT AMIN Malaysia TSG +12:11
70 Tino THÖMEL Germany RTS +12:17
71 Rasim REIS Turkey TRK +12:35
72 Mirko TEDESCHI Italy STH +12:46
73 Brian KAMSTRA Netherlands TNN +13:29
74 Lijun BAI China MSS +13:37
75 Massimo GRAZIATO Italy PVC +13:58
76 Axel COSTA SORIA Spain STF +15:37
77 Muhammet ATALAY Turkey TRK +15:48
78 Jiri HOCHMANN Czech Republic ADP +15:51
79 Patrick CLAUSEN Denmark TBW +16:17
80 Anuar MANAN Malaysia TSG +16:17
81 Gerd DE KEIJZER Netherlands TNN +16:17
82 Ruslan KARIMOV Uzbekistan RTS +16:19
83 Feritcan SAMLI Turkey TRK +17:00
84 Vladimir ZAGORODNIY Russia RTS +17:01
85 Wenlong ZHANG China MSS +18:00
86 Jacob KAUFFMANN Australia BFL +18:44
87 Roman FURST Czech Republic ADP +19:04
88 Chunlong ZHANG China NFC +19:13
89 Andreas KEUSER Germany STF +19:32
90 Dennis BAKKER Netherlands PVC +19:48
91 Fuwen XUE China MSS +20:06
92 Jiankun LIU China YDL +20:22
93 Bo WANG China HEN +21:08
94 Wenqiang BAO China NFC +22:04
95 Mohd Nor Umardi ROSDI Malaysia TSG +22:52
96 Ya Ke HOU China MSS +23:19
97 Rubén CASENY Spain STF +23:41
98 Muradjan HALMURATOV Uzbekistan IAT +23:59
99 Abdullojon AKPAROV Uzbekistan IAT +24:01
100 Meng YAN China HEN +24:20
101 Marc VILANOVA MARSA Spain STF +24:34
102 Samuel HORGAN New Zealand BFL +24:50
103 Nicolas PIETRULA Czech Republic ADP +25:36
104 Rick VAN BREDA Netherlands PVC +25:59
105 An Ping SONG China YDL +26:06
106 Ka Yu LEUNG Hong Kong, China HKS +26:18
107 Lok Chun WU Hong Kong, China HKS +26:42
108 Heng ZHANG China NFC +27:20
109 Mark Sehested PEDERSEN Denmark TBW +27:30
110 Shu Ming LIU Chinese Taipei ATG +27:46
111 Ching Yin MOW Hong Kong, China HKS +28:07
112 Guanghui LI China YDL +28:30
fot. Tour of Taihu Lake