Kolejny raz opłaciła się piękna praca ekipy Southeast. Jakub Mareczko wygrywa swój piąty etap i powiększa przewagę we wszystkich klasyfikacjach!

W piątek kolarze mieli do pokonania 139.5km po płaskiej trasie. Faworytami kolejny raz byli sprinterzy, jednak wcześniej tradycyjnie oglądaliśmy ucieczkę. Soufiane Haddi (Skydive Dubai), Peter Schulting (Parkhotel Valkenburg CT) oraz Andriy Vasylyuk (Kolss-BDC) musieli jednak uznać większość peletonu 9km przed metą.

7km przed finiszem zaatakował Rafaa Chtioui (Skydive Dubai). Akcja zakończyła się jednak niecałe 3km przed “kreską”.

Ostatecznie doszło do sprintu z peletonu, a w nim po świetnym rozprowadzeniu Andrei Dal Col (Southeast) znakomicie zaatakował Jakub Mareczko i ze sporą przewagą wygrał etap. Drugi był Andrea Palini (Skydive Dubai), a trzeci Andriy Kulyk (Kolss-BDC).

Wyniki etapu:
1    Jakub MARECZKO    ITA    STH    2:58:29
2    Andrea PALINI    ITA    SKD    0
3    Andriy KULYK    UKR    KLS    0
4    Scott SUNDERLAND    AUS    BFL    0
5    Ahmet ORKEN    TUR    TRK    0
6    Martin LAAS    EST    M13    0
7    Tomas VAITKUS    LTU    RBD    0
8    Marco ZANOTTI    ITA    PVC    0
9    Patrick CLAUSEN    DEN    TBW    0
10    Boris SHPILEVSKIY    RUS    RTS    0
11    Anuar MANAN    MAS    TSG    0
12    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    0
13    Yoan VERARDO    FRA    M13    0
14    Vojtech HACECKY    CZE    ADP    0
15    Andrea DAL COL    ITA    STH    0
16    Ying Chuan GU    CHN    MSS    0
17    Tino THÖMEL    GER    RTS    0
18    Andreas Hyldgaard JEPPESEN    DEN    TBW    0
19    Mads Baadsgaard RAHBEK    DEN    TBW    0
20    Siu Wai KO    HKG    HKS    0
21    Jan MAAS    NED    RDT    0
22    Zolt DER    HUN    STF    0
23    Cees BOL    NED    RDT    0
24    Yikui NIU    CHN    YDL    0
25    Gerd DE KEIJZER    NED    TNN    0
26    Ulises Alfredo CASTILLO SOTO    MEX    STF    0
27    Burr HO    HKG    HKS    0
28    Jasper OCKELOEN    NED    PVC    0
29    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    0
30    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    0
31    Frantisek SISR    CZE    ADP    0
32    Ruslan KARIMOV    UZB    RTS    0
33    Rubén CASENY    ESP    STF    0
34    Meiyin WANG    CHN    HEN    0
35    Adil JELLOUL    MAR    SKD    0
36    Lars PRIA    ROU    RBD    0
37    Brian KAMSTRA    NED    TNN    0
38    Thomas RABOU    NED    ATG    0
39    Vitaliy BUTS    UKR    KLS    0
40    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    0
41    Denys KOSTYUK    UKR    KLS    0
42    Anders HARDAHL    DEN    TBW    0
43    Jeroen MEIJERS    NED    RDT    0
44    Ilya GORODNICHEV    RUS    RTS    0
45    Dennis BAKKER    NED    PVC    0
46    Kang ZHAO    CHN    YDL    0
47    Peter SCHULTING    NED    PVC    0
48    Zhang ZHENG    CHN    HEN    0
49    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    0
50    Gleb GORBACHEV    UZB    IAT    0
51    Yusup ABREKOV    UZB    IAT    0
52    Vladimir ZAGORODNIY    RUS    RTS    0
53    Eric SHEPPARD    AUS    ATG    0
54    Deins KANEPEJS    LAT    RBD    0
55    Bekir Baki AKIRSAN    TUR    TRK    0
56    Merijn KOREVAAR    NED    RDT    0
57    Mitchell CORNELISSE    NED    RDT    0
58    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    0
59    Ying Hon YEUNG    HKG    ATG    0
60    Mykhaylo KONONENKO    UKR    KLS    0
61    Soufiane HADDI    MAR    SKD    8
62    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    8
63    Daniel BARRY    NZL    BFL    8
64    Martin BLAHA    CZE    ADP    11
65    Sam WITMITZ    AUS    BFL    12
66    Eugert ZHUPA    ALB    STH    15
67    Anwar Azis MUHD SHAIFUL    MAS    TSG    15
68    Mark Sehested PEDERSEN    DEN    TBW    15
69    Andris VOSEKALNS    LAT    RBD    18
70    Roman FURST    CZE    ADP    18
71    Ka Yu LEUNG    HKG    HKS    18
72    Julien EL FARES    FRA    M13    18
73    Samuele CONTI    ITA    STH    40
74    Oleksandr POLIVODA    UKR    KLS    41
75    Andriy VASYLYUK    UKR    KLS    41
76    Jacob KAUFFMANN    AUS    BFL    41
77    Tommy NANKERVIS    AUS    BFL    41
78    Massimo GRAZIATO    ITA    PVC    44
79    Mohd Nor Umardi ROSDI    MAS    TSG    +1:02
80    Jiri HOCHMANN    CZE    ADP    +1:02
81    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    +1:02
82    Wenlong ZHANG    CHN    MSS    +1:02
83    Samuel HORGAN    NZL    BFL    +1:06
84    Wenqiang BAO    CHN    NFC    +1:30
85    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +1:30
86    Fuwen XUE    CHN    MSS    +2:01
87    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    0
88    Daniel FODER    DEN    TBW    +2:10
89    Muhammet ATALAY    TUR    TRK    +3:09
90    Feritcan SAMLI    TUR    TRK    +3:09
91    Rasim REIS    TUR    TRK    +3:09
92    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +3:12
93    Rick VAN BREDA    NED    PVC    +7:02
94    Lok Chun WU    HKG    HKS    +7:02
95    Jiankun LIU    CHN    YDL    +7:02
96    Shu Ming LIU    TPE    ATG    +7:02
97    Marc VILANOVA MARSA    ESP    STF    +7:02
98    Andreas KEUSER    GER    STF    +7:02
99    Axel COSTA SORIA    ESP    STF    +7:02
100    Ya Ke HOU    CHN    MSS    +7:02
101    Fatih KELES    TUR    TRK    +7:02
102    Lijun BAI    CHN    MSS    +7:02
103    Nicolas PIETRULA    CZE    ADP    +7:02
104    Chunlong ZHANG    CHN    NFC    +7:02
105    Meng YAN    CHN    HEN    +7:02
106    Heng ZHANG    CHN    NFC    +7:02
107    An Ping SONG    CHN    YDL    +7:02
108    Bo WANG    CHN    HEN    +7:02
109    Guanghui LI    CHN    YDL    +7:02
110    Muradjan HALMURATOV    UZB    IAT    +7:02
111    Abdullojon AKPAROV    UZB    IAT    +7:02
112    Ching Yin MOW    HKG    HKS    +7:02
DNF    Mohd Azri AHMAD    MAS    TSG
DNF    Uldis ALITIS    LAT    RBD
DNF    Xiaolong SUN    CHN    MSS
DNF    Akramjon SUNNATOV    UZB    IAT

Klasyfikacja generalna:
1    Jakub MARECZKO    Italy    STH    19:57:19
2    Andrea PALINI    Italy    SKD    18
3    Marco ZANOTTI    Italy    PVC    24
4    Ma GUANGTONG    China    HEN    27
5    Evaldas SISKEVICIUS    Lithuania    M13    28
6    Vitaliy BUTS    Ukraine    KLS    36
7    Thomas RABOU    Netherlands    ATG    36
8    Ahmet ORKEN    Turkey    TRK    41
9    Zhao JINGBIAO    China    HEN    41
10    Francisco MANCEBO PEREZ    Spain    SKD    43
11    Frantisek SISR    Czech Republic    ADP    49
12    Jeroen MEIJERS    Netherlands    RDT    50
13    Ying Chuan GU    China    MSS    52
14    Tomas VAITKUS    Lithuania    RBD    53
15    Martijn VERSCHOOR    Netherlands    TNN    53
16    Yikui NIU    China    YDL    53
17    Denys KOSTYUK    Ukraine    KLS    53
18    Meiyin WANG    China    HEN    58
19    Jasper OCKELOEN    Netherlands    PVC    59
20    Anders HARDAHL    Denmark    TBW    59
21    Adil JELLOUL    Morocco    SKD    59
22    Meher HASNAOUI    Tunisia    SKD    59
23    Yusup ABREKOV    Uzbekistan    IAT    59
24    Peter SCHULTING    Netherlands    PVC    59
25    Bekir Baki AKIRSAN    Turkey    TRK    +1:21
26    Mykhaylo KONONENKO    Ukraine    KLS    +1:27
27    Eric SHEPPARD    Australia    ATG    +1:46
28    Merijn KOREVAAR    Netherlands    RDT    +1:54
29    Mads Baadsgaard RAHBEK    Denmark    TBW    +2:18
30    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    Malaysia    TSG    +2:46
31    Julien EL FARES    France    M13    +3:47
32    Andriy KULYK    Ukraine    KLS    +4:46
33    Cees BOL    Netherlands    RDT    +4:57
34    Zolt DER    Hungary    STF    +4:58
35    Andreas Hyldgaard JEPPESEN    Denmark    TBW    +4:58
36    Jan MAAS    Netherlands    RDT    +4:58
37    Ulises Alfredo CASTILLO SOTO    Mexico    STF    +4:58
38    Martin BLAHA    Czech Republic    ADP    +5:15
39    Giuseppe FONZI    Italy    STH    +5:24
40    Ilya GORODNICHEV    Russia    RTS    +5:32
41    Ying Hon YEUNG    Hong Kong, China    ATG    +5:37
42    Kang ZHAO    China    YDL    +5:51
43    Samuele CONTI    Italy    STH    +5:57
44    Zhang ZHENG    China    HEN    +6:00
45    Burr HO    Hong Kong, China    HKS    +6:07
46    Eugert ZHUPA    Albania    STH    +6:18
47    Oleksandr POLIVODA    Ukraine    KLS    +6:34
48    Siu Wai KO    Hong Kong, China    HKS    +6:37
49    Tommy NANKERVIS    Australia    BFL    +6:44
50    Martin LAAS    Estonia    M13    +7:45
51    Fatih KELES    Turkey    TRK    +7:55
52    Mitchell CORNELISSE    Netherlands    RDT    +8:46
53    Daniel FODER    Denmark    TBW    +8:46
54    Yoan VERARDO    France    M13    +9:17
55    Scott SUNDERLAND    Australia    BFL    +10:53
56    Andrea DAL COL    Italy    STH    +11:04
57    Boris SHPILEVSKIY    Russia    RTS    +11:09
58    Lars PRIA    Romania    RBD    +11:09
59    Deins KANEPEJS    Latvia    RBD    +11:09
60    Rafaa CHTIOUI    Tunisia    SKD    +11:15
61    Gleb GORBACHEV    Uzbekistan    IAT    +11:15
62    Sam WITMITZ    Australia    BFL    +11:18
63    Soufiane HADDI    Morocco    SKD    +11:20
64    Andris VOSEKALNS    Latvia    RBD    +11:23
65    Daniel BARRY    New Zealand    BFL    +11:24
66    Andriy VASYLYUK    Ukraine    KLS    +11:31
67    Anwar Azis MUHD SHAIFUL    Malaysia    TSG    +11:34
68    Vojtech HACECKY    Czech Republic    ADP    +12:04
69    Mohd Shahrul MAT AMIN    Malaysia    TSG    +12:11
70    Tino THÖMEL    Germany    RTS    +12:17
71    Rasim REIS    Turkey    TRK    +12:35
72    Mirko TEDESCHI    Italy    STH    +12:46
73    Brian KAMSTRA    Netherlands    TNN    +13:29
74    Lijun BAI    China    MSS    +13:37
75    Massimo GRAZIATO    Italy    PVC    +13:58
76    Axel COSTA SORIA    Spain    STF    +15:37
77    Muhammet ATALAY    Turkey    TRK    +15:48
78    Jiri HOCHMANN    Czech Republic    ADP    +15:51
79    Patrick CLAUSEN    Denmark    TBW    +16:17
80    Anuar MANAN    Malaysia    TSG    +16:17
81    Gerd DE KEIJZER    Netherlands    TNN    +16:17
82    Ruslan KARIMOV    Uzbekistan    RTS    +16:19
83    Feritcan SAMLI    Turkey    TRK    +17:00
84    Vladimir ZAGORODNIY    Russia    RTS    +17:01
85    Wenlong ZHANG    China    MSS    +18:00
86    Jacob KAUFFMANN    Australia    BFL    +18:44
87    Roman FURST    Czech Republic    ADP    +19:04
88    Chunlong ZHANG    China    NFC    +19:13
89    Andreas KEUSER    Germany    STF    +19:32
90    Dennis BAKKER    Netherlands    PVC    +19:48
91    Fuwen XUE    China    MSS    +20:06
92    Jiankun LIU    China    YDL    +20:22
93    Bo WANG    China    HEN    +21:08
94    Wenqiang BAO    China    NFC    +22:04
95    Mohd Nor Umardi ROSDI    Malaysia    TSG    +22:52
96    Ya Ke HOU    China    MSS    +23:19
97    Rubén CASENY    Spain    STF    +23:41
98    Muradjan HALMURATOV    Uzbekistan    IAT    +23:59
99    Abdullojon AKPAROV    Uzbekistan    IAT    +24:01
100    Meng YAN    China    HEN    +24:20
101    Marc VILANOVA MARSA    Spain    STF    +24:34
102    Samuel HORGAN    New Zealand    BFL    +24:50
103    Nicolas PIETRULA    Czech Republic    ADP    +25:36
104    Rick VAN BREDA    Netherlands    PVC    +25:59
105    An Ping SONG    China    YDL    +26:06
106    Ka Yu LEUNG    Hong Kong, China    HKS    +26:18
107    Lok Chun WU    Hong Kong, China    HKS    +26:42
108    Heng ZHANG    China    NFC    +27:20
109    Mark Sehested PEDERSEN    Denmark    TBW    +27:30
110    Shu Ming LIU    Chinese Taipei    ATG    +27:46
111    Ching Yin MOW    Hong Kong, China    HKS    +28:07
112    Guanghui LI    China    YDL    +28:30

fot. Tour of Taihu Lake