Włoch z ekipy Parkhotel Valkenburg CT wygrał piąty etap chińskiego wyścigu. Liderem pozostał Jakub Mareczko (Southeast).

Środowy odcinek był dużo trudniejszy niż poprzednie. W końcówce czekały dość ciężkie podjazdy, które dzieliły stawkę.

taihu5

Początkowe kilometry przebiegały dość typowo – ucieczka starała się pokrzyżować szyki peletonowi. Wjazd na rundy zupełnie zdezorganizował taktykę najmocniejszych grup – kolejni kolarze atakowali i chcieli zmęczyć sprinterów przed finiszem.

Około 20km przed metą bardzo mocną akcję rozpoczął Francisco Mancebo (Skydive Dubai). Razem z nim odjechał m.in. wczorajszy zwycięzca Rafaa Chtioui (Skydive Dubai), ale Tunezyjczyk popełnił błąd na zjeździe i zaliczył kraksę. W grupie znajdowali się także Evaldas Siskevicius, Julien El Fares (Team Marseille 13 KTM), Thomas Rabou (Attaque Team Gusto), Vitaliy Buts (Kolss-BDC), Marco Zanotti (Parkhotel Valkenburg CT) oraz bardzo szybki Andrea Palini (Skydive Dubai).

Przewaga czołówki nad peletonem, w którym pracowała ekipa Southeast wynosiła około 30 sekund. Ostatnie 9km było jednak dość łatwe i dawało szansę ekipom sprinterów. Różnica nie malała jednak zbyt szybko. Zgodna współpraca uciekającej siódemki pozwoliła kolarzom utrzymać minimalną przewagę. Etap wygrał Marco Zanotti, który o centrymetry pokonał Andrea Paliniego. Trzecie miejsce zajął Thomas Rabou.

Liderem pozostał Jakub Mareczko (Southeast). Przewaga nad drugim Palinim wynosi zaledwie sekundę!

Wyniki etapu:
1    Marco ZANOTTI    ITA    PVC    2:55:46
2    Andrea PALINI    ITA    SKD    +0
3    Thomas RABOU    NED    ATG    +0
4    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    +0
5    Vitaliy BUTS    UKR    KLS    +0
6    Julien EL FARES    FRA    M13    +0
7    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    +2
8    Jeroen MEIJERS    NED    RDT    +17
9    Mykhaylo KONONENKO    UKR    KLS    +17
10    Yoan VERARDO    FRA    M13    +17
11    Frantisek SISR    CZE    ADP    +17
12    Ahmet ORKEN    TUR    TRK    +17
13    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    +17
14    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    +17
15    Tomas VAITKUS    LTU    RBD    +17
16    Denys KOSTYUK    UKR    KLS    +17
17    Bekir Baki AKIRSAN    TUR    TRK    +17
18    Anders HARDAHL    DEN    TBW    +17
19    Mads Baadsgaard RAHBEK    DEN    TBW    +17
20    Ying Chuan GU    CHN    MSS    +17
21    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    +17
22    Merijn KOREVAAR    NED    RDT    +17
23    Ying Hon YEUNG    HKG    ATG    +17
24    Yikui NIU    CHN    YDL    +17
25    Yusup ABREKOV    UZB    IAT    +17
26    Jakub MARECZKO    ITA    STH    +17
27    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    +17
28    Fatih KELES    TUR    TRK    +17
29    Adil JELLOUL    MAR    SKD    +17
30    Peter SCHULTING    NED    PVC    +17
31    Meiyin WANG    CHN    HEN    +17
32    Jasper OCKELOEN    NED    PVC    +17
33    Eric SHEPPARD    AUS    ATG    +17
34    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    +17
35    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +49
36    Daniel BARRY    NZL    BFL    +4:22
37    Andreas Hyldgaard JEPPESEN    DEN    TBW    +4:22
38    Mitchell CORNELISSE    NED    RDT    +4:22
39    Cees BOL    NED    RDT    +4:22
40    Jan MAAS    NED    RDT    +4:22
41    Axel COSTA SORIA    ESP    STF    +4:22
42    Samuele CONTI    ITA    STH    +4:22
43    Kang ZHAO    CHN    YDL    +4:22
44    Xiaolong SUN    CHN    MSS    +4:22
45    Zhang ZHENG    CHN    HEN    +4:22
46    Andriy KULYK    UKR    KLS    +4:22
47    Lijun BAI    CHN    MSS    +4:22
48    Tommy NANKERVIS    AUS    BFL    +4:22
49    Zolt DER    HUN    STF    +4:22
50    Ulises Alfredo CASTILLO SOTO    MEX    STF    +4:22
51    Martin BLAHA    CZE    ADP    +4:22
52    Akramjon SUNNATOV    UZB    IAT    +4:22
53    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +4:22
54    Martin LAAS    EST    M13    +4:22
55    Daniel FODER    DEN    TBW    +4:22
56    Oleksandr POLIVODA    UKR    KLS    +4:22
57    Ilya GORODNICHEV    RUS    RTS    +4:22
58    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +4:22
59    Burr HO    HKG    HKS    +4:22
60    Siu Wai KO    HKG    HKS    +6:01
61    Andriy VASYLYUK    UKR    KLS    +6:01
62    Rasim REIS    TUR    TRK    +8:51
63    Vojtech HACECKY    CZE    ADP    +10:33
64    Soufiane HADDI    MAR    SKD    +10:33
65    Roman FURST    CZE    ADP    +10:33
66    Massimo GRAZIATO    ITA    PVC    +10:33
67    Brian KAMSTRA    NED    TNN    +10:33
68    Uldis ALITIS    LAT    RBD    +10:33
69    Andreas KEUSER    GER    STF    +10:33
70    Feritcan SAMLI    TUR    TRK    +10:33
71    Deins KANEPEJS    LAT    RBD    +10:33
72    Muhammet ATALAY    TUR    TRK    +10:33
73    Jiankun LIU    CHN    YDL    +10:33
74    Scott SUNDERLAND    AUS    BFL    +10:33
75    Lars PRIA    ROU    RBD    +10:33
76    Andris VOSEKALNS    LAT    RBD    +10:33
77    Bo WANG    CHN    HEN    +10:33
78    Sam WITMITZ    AUS    BFL    +10:33
79    Meng YAN    CHN    HEN    +10:33
80    Jiri HOCHMANN    CZE    ADP    +10:33
81    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    +10:33
82    Gleb GORBACHEV    UZB    IAT    +10:33
83    Tino THÖMEL    GER    RTS    +10:33
84    Boris SHPILEVSKIY    RUS    RTS    +10:33
85    Chunlong ZHANG    CHN    NFC    +10:33
86    Anwar Azis MUHD SHAIFUL    MAS    TSG    +10:33
87    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    +10:33
88    Andrea DAL COL    ITA    STH    +10:33
89    Abdullojon AKPAROV    UZB    IAT    +14:35
90    Ruslan KARIMOV    UZB    RTS    +14:35
91    Rick VAN BREDA    NED    PVC    +15:41
92    Dennis BAKKER    NED    PVC    +15:41
93    Vladimir ZAGORODNIY    RUS    RTS    +15:41
94    Shu Ming LIU    TPE    ATG    +15:41
95    Fuwen XUE    CHN    MSS    +15:41
96    Lok Chun WU    HKG    HKS    +15:41
97    Wenlong ZHANG    CHN    MSS    +15:41
98    Ya Ke HOU    CHN    MSS    +15:41
99    Rubén CASENY    ESP    STF    +15:41
100    Marc VILANOVA MARSA    ESP    STF    +15:41
101    Heng ZHANG    CHN    NFC    +15:41
102    An Ping SONG    CHN    YDL    +15:41
103    Nicolas PIETRULA    CZE    ADP    +15:41
104    Jacob KAUFFMANN    AUS    BFL    +15:41
105    Muradjan HALMURATOV    UZB    IAT    +15:41
106    Patrick CLAUSEN    DEN    TBW    +15:41
107    Gerd DE KEIJZER    NED    TNN    +15:41
108    Wenqiang BAO    CHN    NFC    +15:41
109    Ka Yu LEUNG    HKG    HKS    +15:41
110    Anuar MANAN    MAS    TSG    +15:41
111    Mohd Nor Umardi ROSDI    MAS    TSG    +15:41
112    Mohd Azri AHMAD    MAS    TSG    +15:41
113    Mark Sehested PEDERSEN    DEN    TBW    +15:41
114    Guanghui LI    CHN    YDL    +15:41
115    Ching Yin MOW    HKG    HKS    +15:41
DNF    Kai DENG    CHN    NFC
DNF    Benjamin DILLEY    USA    TNN
DNF    Samuel HORGAN    NZL    BFL
DNF    Feng QIAO    CHN    NFC
DNF    Maarten VAN TRIJP    NED    RDT

Klasyfikacja generalna
1    Jakub MARECZKO    Italy    STH    14:03:56
2    Andrea PALINI    Italy    SKD    +1
3    Marco ZANOTTI    Italy    PVC    +3
4    Evaldas SISKEVICIUS    Lithuania    M13    +5
5    Ma GUANGTONG    China    HEN    +6
6    Thomas RABOU    Netherlands    ATG    +13
7    Vitaliy BUTS    Ukraine    KLS    +16
8    Zhao JINGBIAO    China    HEN    +18
9    Francisco MANCEBO PEREZ    Spain    SKD    +21
10    Ahmet ORKEN    Turkey    TRK    +22
11    Frantisek SISR    Czech Republic    ADP    +26
12    Ying Chuan GU    China    MSS    +29
13    Martijn VERSCHOOR    Netherlands    TNN    +30
14    Tomas VAITKUS    Lithuania    RBD    +30
15    Jeroen MEIJERS    Netherlands    RDT    +30
16    Yikui NIU    China    YDL    +30
17    Fatih KELES    Turkey    TRK    +30
18    Denys KOSTYUK    Ukraine    KLS    +30
19    Meiyin WANG    China    HEN    +35
20    Jasper OCKELOEN    Netherlands    PVC    +36
21    Anders HARDAHL    Denmark    TBW    +36
22    Meher HASNAOUI    Tunisia    SKD    +36
23    Adil JELLOUL    Morocco    SKD    +36
24    Yusup ABREKOV    Uzbekistan    IAT    +36
25    Peter SCHULTING    Netherlands    PVC    +36
26    Bekir Baki AKIRSAN    Turkey    TRK    +58
27    Mykhaylo KONONENKO    Ukraine    KLS    +1:06
28    Eric SHEPPARD    Australia    ATG    +1:23
29    Merijn KOREVAAR    Netherlands    RDT    +1:31
30    Mads Baadsgaard RAHBEK    Denmark    TBW    +1:45
31    Giuseppe FONZI    Italy    STH    +2:07
32    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    Malaysia    TSG    +2:23
33    Julien EL FARES    France    M13    +3:06
34    Andriy KULYK    Ukraine    KLS    +4:29
35    Cees BOL    Netherlands    RDT    +4:34
36    Xiaolong SUN    China    MSS    +4:34
37    Zolt DER    Hungary    STF    +4:35
38    Andreas Hyldgaard JEPPESEN    Denmark    TBW    +4:35
39    Jan MAAS    Netherlands    RDT    +4:35
40    Ulises Alfredo CASTILLO SOTO    Mexico    STF    +4:35
41    Oleksandr POLIVODA    Ukraine    KLS    +4:37
42    Martin BLAHA    Czech Republic    ADP    +4:41
43    Akramjon SUNNATOV    Uzbekistan    IAT    +4:41
44    Samuele CONTI    Italy    STH    +4:41
45    Ilya GORODNICHEV    Russia    RTS    +5:09
46    Ying Hon YEUNG    Hong Kong, China    ATG    +5:16
47    Kang ZHAO    China    YDL    +5:28
48    Zhang ZHENG    China    HEN    +5:37
49    Tommy NANKERVIS    Australia    BFL    +5:40
50    Eugert ZHUPA    Albania    STH    +5:40
51    Burr HO    Hong Kong, China    HKS    +5:44
52    Lijun BAI    China    MSS    +6:12
53    Daniel FODER    Denmark    TBW    +6:13
54    Siu Wai KO    Hong Kong, China    HKS    +6:14
55    Mitchell CORNELISSE    Netherlands    RDT    +6:59
56    Martin LAAS    Estonia    M13    +7:22
57    Mirko TEDESCHI    Italy    STH    +7:37
58    Axel COSTA SORIA    Spain    STF    +8:12
59    Yoan VERARDO    France    M13    +8:54
60    Rasim REIS    Turkey    TRK    +9:03
61    Andriy VASYLYUK    Ukraine    KLS    +10:27
62    Scott SUNDERLAND    Australia    BFL    +10:36
63    Daniel BARRY    New Zealand    BFL    +10:37
64    Andris VOSEKALNS    Latvia    RBD    +10:42
65    Sam WITMITZ    Australia    BFL    +10:43
66    Rafaa CHTIOUI    Tunisia    SKD    +10:44
67    Boris SHPILEVSKIY    Russia    RTS    +10:46
68    Andrea DAL COL    Italy    STH    +10:46
69    Lars PRIA    Romania    RBD    +10:46
70    Mohd Shahrul MAT AMIN    Malaysia    TSG    +10:46
71    Deins KANEPEJS    Latvia    RBD    +10:46
72    Soufiane HADDI    Morocco    SKD    +10:49
73    Muhammet ATALAY    Turkey    TRK    +10:52
74    Gleb GORBACHEV    Uzbekistan    IAT    +10:52
75    Anwar Azis MUHD SHAIFUL    Malaysia    TSG    +10:56
76    Vojtech HACECKY    Czech Republic    ADP    +11:47
77    Chunlong ZHANG    China    NFC    +11:48
78    Tino THÖMEL    Germany    RTS    +11:54
79    Uldis ALITIS    Latvia    RBD    +11:54
80    Andreas KEUSER    Germany    STF    +11:54
81    Massimo GRAZIATO    Italy    PVC    +12:24
82    Jiankun LIU    China    YDL    +12:44
83    Meng YAN    China    HEN    +12:46
84    Bo WANG    China    HEN    +13:05
85    Brian KAMSTRA    Netherlands    TNN    +13:06
86    Feritcan SAMLI    Turkey    TRK    +13:15
87    Jiri HOCHMANN    Czech Republic    ADP    +13:33
88    Anuar MANAN    Malaysia    TSG    +15:54
89    Patrick CLAUSEN    Denmark    TBW    +15:54
90    Gerd DE KEIJZER    Netherlands    TNN    +15:54
91    Ya Ke HOU    China    MSS    +15:54
92    Ruslan KARIMOV    Uzbekistan    RTS    +15:56
93    Muradjan HALMURATOV    Uzbekistan    IAT    +16:00
94    Abdullojon AKPAROV    Uzbekistan    IAT    +16:06
95    Wenlong ZHANG    China    MSS    +16:35
96    Vladimir ZAGORODNIY    Russia    RTS    +16:38
97    Jacob KAUFFMANN    Australia    BFL    +16:59
98    Marc VILANOVA MARSA    Spain    STF    +17:09
99    Mohd Nor Umardi ROSDI    Malaysia    TSG    +17:18
100    Mohd Azri AHMAD    Malaysia    TSG    +17:37
101    Fuwen XUE    China    MSS    +17:42
102    Dennis BAKKER    Netherlands    PVC    +17:59
103    Nicolas PIETRULA    Czech Republic    ADP    +18:11
104    An Ping SONG    China    YDL    +18:11
105    Rick VAN BREDA    Netherlands    PVC    +18:11
106    Roman FURST    Czech Republic    ADP    +18:23
107    Lok Chun WU    Hong Kong, China    HKS    +18:59
108    Heng ZHANG    China    NFC    +19:25
109    Wenqiang BAO    China    NFC    +19:41
110    Ching Yin MOW    Hong Kong, China    HKS    +20:12
111    Shu Ming LIU    Chinese Taipei    ATG    +20:21
112    Guanghui LI    China    YDL    +20:35
113    Rubén CASENY    Spain    STF    +23:18
114    Ka Yu LEUNG    Hong Kong, China    HKS    +25:37
115    Mark Sehested PEDERSEN    Denmark    TBW    +26:22

fot. parkohotelvalkenburgct.nl
profil taihucycling.com