Zawodnik Southeast powtórzył wczorajszy sukces i był najszybszy w końcowym sprincie.

Drugi z dziewięciu etapów chińskiego wyścigu miał 120.9km długości, brakowało na nim trudności. Od początku spodziewany był sprint z peletonu.

Zaskakująco zasadnicza grupa pozwoliła na odjazd aż 17 kolarzom, jednak ich przewaga nie była zbyt duża. Z ucieczki odpadali kolejni kolarze, a ostatnim, który dzielnie się bronił był Uzbek Muradjan Halmuratov (Beijing Innova), ale i on uznał wyższość peletonu 8km przed metą.

Walka o finisz rozstrzygnęła się między najszybszymi kolarzami wyścigu. Swój drugi etap wygrał Jakub Mareczko (Southeast)! Polak jeżdżący z włoską licencją pokonał Scotta Sunderlanda (Team Budget Forklifts) oraz Ahmeta Orkena (Torku Sekerspor).

Druga wygrana oznacza dla Mareczki powiększenie przewagi w klasyfikacjach generalnej, punktowej i młodzieżowej.

Wyniki drugiego etapu:
1 1 MARECZKO Jakub STH 2:31:54 -10
2 161 SUNDERLAND Scott BFL  -6 m.t.
3 212 ORKEN Ahmet TRK -4 m.t.
4 101 ZANOTTI Marco PVC m.t.
5 86 KULYK Andriy KLS m.t.
6 181 VERARDO Yoan M13 m.t.
7 195 JEPPESEN Andreas Hyldgaard TBW m.t.
8 142 ANDREA Palini SKD m.t.
9 91 Qiao Feng NFC m.t.
10 194 CLAUSEN Patrick TBW m.t.
11 214 REIS Rasim TRK m.t.
12 115 BOL Cees RDT m.t.
13 182 SISKEVICIUS Evaldas M13 -3 m.t.
14 172 SISR Frantisek ADP m.t.
15 122 VAITKUS Tomas RBD m.t.
16 206 AHMAD Mohd Azri TSG m.t.
17 54 Sun Xiaolong MSS m.t.
18 51 Zhang Wenlong MSS m.t.
19 65 Zhang Zheng HEN m.t.
20 12 VERSCHOOR Martijn TNN m.t.
21 171 HOCHMANN Jiri ADP m.t.
22 52 Gu Yingchuan MSS m.t.
23 201 MANAN Anuar TSG m.t.
24 73 HO Burr HKS m.t.
25 5 DAL COL Andrea STH m.t.
26 143 SCHTIOUI Rafaa SKD m.t.
27 76 LEUNG Ka Yu HKS m.t.
28 72 LAW Kwun Wa HKS m.t.
29 131 SHPILEVSKIY Boris RTS m.t.
30 124 KANEPEJS Deins RBD m.t.
31 154 CASENY CATALA Ruben STF m.t.
32 162 WITMITZ Sam BFL m.t.
33 62 Zhao Jingbiao HEN -5 m.t.
34 123 VOSEKALNS Andris RBD -1 m.t.
35 56 Hou Yake MSS m.t.
36 16 KAMSTRA Brian TNN m.t.
37 116 VAN TRIJP Maarten RDT m.t.
38 15 DE KEIJZER Gerd TNN m.t.
39 53 Bai Lijun MSS m.t.
40 111 KOREVAAR Merijn RDT -1 m.t.
41 185 LAAS Martin M13 m.t.
42 106 BAKKER Dennis PVC m.t.
43 152 CASTILLO SOTO Ulises Alfredo STF m.t.
44 121 PRIA Lars RBD m.t.
45 113 MAAS Jan RDT m.t.
46 151 DER Zsolt STF m.t.
47 112 MEIJERS Jeroen RDT m.t.
48 94 Deng Kai NFC m.t.
49 213 KELES Fatih TRK m.t.
50 93 Zhang Chunlong NFC m.t.
51 43 Niu Yikui YDL m.t.
52 211 BAKI Akrsan TRK m.t.
53 71 KO Siu Wai HKS m.t.
54 84 VASYLYUK Andriy KLS m.t.
55 82 KOSTYUK Denys KLS m.t.
56 203 MAT AMIN Mohd Shahrul TSG m.t.
57 193 RAHBEK Mads Baadsgaard TBW 2:32:00 +6
58 61 Wang Meiyin HEN -2 m.t.
59 31 GORBACHEV Gleb IAT m.t.
60 41 Zhao Kang YDL m.t.
61 174 BLAHA Martin ADP m.t.
62 13 CREMERS Ruud TNN m.t.
63 96 Bao Wenqiang NFC m.t.
64 66 Yan Meng HEN m.t.
65 125 ALITIS Uldis RBD m.t.
66 102 OCKELOEN Jasper PVC m.t.
67 141 ADIL Jelloul SKD m.t.
68 196 HARDAHL Anders TBW m.t.
69 105 SCHULTING Peter PVC m.t.
70 173 HACECKY Vojtech ADP -5 m.t.
71 103 GRAZIATO Massimo PVC m.t.
72 216 ATALAY Muhammet TRK m.t.
73 145 HADDI Soufiane SKD m.t.
74 81 BUTS Vitaliy KLS m.t.
75 75 MOW Ching Yin HKS m.t.
76 192 PEDERSEN Mark Sehested TBW m.t.
77 25 RABOU Thomas ATG m.t.
78 164 BARRY Daniel BFL m.t.
79 114 CORNELISSE Mitchell RDT m.t.
80 156 VILANOVA MARSA Marc STF m.t.
81 11 AMBROSE Scott TNN m.t.
82 14 DILLEY Benjamin TNN m.t.
83 85 KONONENKO Mykhaylo KLS m.t.
84 176 FURST Roman ADP m.t.
85 133 THOMEL Tino RTS m.t.
86 134 GORODNICHEV Ilya RTS m.t.
87 135 KARIMOV Ruslan RTS m.t.
88 63 Ma Guangtong HEN m.t.
89 132 ZAGORODNII Vladimir RTS m.t.
90 144 HASNAOUI Meher SKD m.t.
91 22 YEUNG Ying Hon ATG -1 m.t.
92 183 EL FARES Julien M13 m.t.
93 215 FERITCAN Samli TRK m.t.
94 146 MANCEBO Perez SKD m.t.
95 166 HORGAN Samuel BFL m.t.
96 35 SUNNATOV Akramjon IAT m.t.
97 74 WU Lok Chun HKS m.t.
98 191 FODER Daniel TBW m.t.
99 34 ABREKOV Yusup IAT m.t.
100 83 POLIVODA Oleksandr KLS m.t.
101 165 NANKERVIS Tommy BFL m.t.
102 55 Xue Fuwen MSS m.t.
103 95 Zhang Heng NFC m.t.
104 36 ABRAMOV Nikita IAT m.t.
105 64 WANG Bo HEN m.t.
106 153 KEUSER Andreas STF m.t.
107 2 ZHUPA Eugert STH m.t.
108 163 KAUFFMANN Jacob BFL m.t.
109 175 PIETRULA Nicolas ADP m.t.
110 6 TEDESCHI Mirko STH m.t.
111 42 Liu Jiankun YDL m.t.
112 32 HALMURATOV Muradjan IAT m.t.
113 33 AKPAROV Abdullojon IAT m.t.
114 104 VAN BREDA Rick PVC m.t.
115 202 OTHMAN Muhamad Adiq Husainie TSG m.t.
116 3 FONZI Giuseppe STH m.t.
117 184 DI GREGORIO Remy M13 m.t.
118 46 Song Anping YDL m.t.
119 4 CONTI Samuele STH m.t.
120 204 ROSDI Mohd Nor Umardi TSG m.t.
121 24 SHEPPARD Eric ATG m.t.
122 44 Li Guanghui YDL 2:33:48 +1:54
123 45 YAN Zhipeng YDL m.t.
124 155 COSTA SORIA Axel STF 2:34:17 +2:23
125 205 MOHD SAIFUL ANUAR Aziz TSG 2:34:36 +2:42
126 21 LIU Shu Ming ATG 2:34:51 +2:57

Klasyfikacja generalna:
1 1 MARECZKO Jakub STH 5:35:33
2 212 ORKEN Ahmet TRK 5:35:45 +12
3 86 KULYK Andriy KLS 5:35:47 +14
4 161 SUNDERLAND Scott BFL m.t.
5 62 Zhao Jingbiao HEN 5:35:48 +15
6 172 SISR Frantisek ADP 5:35:49 +16
7 182 SISKEVICIUS Evaldas M13 5:35:50 +17
8 162 WITMITZ Sam BFL m.t.
9 52 Gu Yingchuan MSS 5:35:52 +19
10 123 VOSEKALNS Andris RBD m.t.
11 181 VERARDO Yoan M13 m.t.
12 111 KOREVAAR Merijn RDT m.t.
13 173 HACECKY Vojtech ADP m.t.
14 101 ZANOTTI Marco PVC 5:35:53 +20
15 142 ANDREA Palini SKD m.t.
16 214 REIS Rasim TRK m.t.
17 122 VAITKUS Tomas RBD m.t.
18 12 VERSCHOOR Martijn TNN m.t.
19 65 Zhang Zheng HEN m.t.
20 131 SHPILEVSKIY Boris RTS m.t.
21 195 JEPPESEN Andreas Hyldgaard TBW m.t.
22 206 AHMAD Mohd Azri TSG m.t.
23 171 HOCHMANN Jiri ADP m.t.
24 115 BOL Cees RDT m.t.
25 201 MANAN Anuar TSG m.t.
26 194 CLAUSEN Patrick TBW m.t.
27 116 VAN TRIJP Maarten RDT m.t.
28 185 LAAS Martin M13 m.t.
29 151 DER Zsolt STF m.t.
30 124 KANEPEJS Deins RBD m.t.
31 5 DAL COL Andrea STH m.t.
32 15 DE KEIJZER Gerd TNN m.t.
33 71 KO Siu Wai HKS m.t.
34 152 CASTILLO SOTO Ulises Alfredo STF m.t.
35 54 Sun Xiaolong MSS m.t.
36 203 MAT AMIN Mohd Shahrul TSG m.t.
37 154 CASENY CATALA Ruben STF m.t.
38 93 Zhang Chunlong NFC m.t.
39 121 PRIA Lars RBD m.t.
40 213 KELES Fatih TRK m.t.
41 43 Niu Yikui YDL m.t.
42 106 BAKKER Dennis PVC m.t.
43 112 MEIJERS Jeroen RDT m.t.
44 113 MAAS Jan RDT m.t.
45 82 KOSTYUK Denys KLS m.t.
46 56 Hou Yake MSS m.t.
47 84 VASYLYUK Andriy KLS m.t.
48 61 Wang Meiyin HEN 5:35:54 +21
49 145 HADDI Soufiane SKD 5:35:56 +23
50 25 RABOU Thomas ATG 5:35:58 +25
51 31 GORBACHEV Gleb IAT 5:35:59 +26
52 133 THOMEL Tino RTS m.t.
53 196 HARDAHL Anders TBW m.t.
54 105 SCHULTING Peter PVC m.t.
55 11 AMBROSE Scott TNN m.t.
56 125 ALITIS Uldis RBD m.t.
57 216 ATALAY Muhammet TRK m.t.
58 141 ADIL Jelloul SKD m.t.
59 81 BUTS Vitaliy KLS m.t.
60 174 BLAHA Martin ADP m.t.
61 102 OCKELOEN Jasper PVC m.t.
62 75 MOW Ching Yin HKS m.t.
63 192 PEDERSEN Mark Sehested TBW m.t.
64 35 SUNNATOV Akramjon IAT m.t.
65 135 KARIMOV Ruslan RTS m.t.
66 165 NANKERVIS Tommy BFL m.t.
67 34 ABREKOV Yusup IAT m.t.
68 144 HASNAOUI Meher SKD m.t.
69 83 POLIVODA Oleksandr KLS m.t.
70 146 MANCEBO Perez SKD m.t.
71 63 Ma Guangtong HEN m.t.
72 183 EL FARES Julien M13 m.t.
73 153 KEUSER Andreas STF m.t.
74 6 TEDESCHI Mirko STH m.t.
75 191 FODER Daniel TBW m.t.
76 163 KAUFFMANN Jacob BFL m.t.
77 3 FONZI Giuseppe STH m.t.
78 32 HALMURATOV Muradjan IAT m.t.
79 184 DI GREGORIO Remy M13 m.t.
80 4 CONTI Samuele STH m.t.
81 94 Deng Kai NFC 5:36:03 +30
82 33 AKPAROV Abdullojon IAT 5:36:09 +36
83 204 ROSDI Mohd Nor Umardi TSG 5:36:10 +37
84 211 BAKI Akrsan TRK 5:36:21 +48
85 66 Yan Meng HEN 5:36:27 +54
86 134 GORODNICHEV Ilya RTS m.t.
87 85 KONONENKO Mykhaylo KLS 5:36:29 +56
88 51 Zhang Wenlong MSS 5:36:34 +1:01
89 143 SCHTIOUI Rafaa SKD — —
90 53 Bai Lijun MSS m.t.
91 24 SHEPPARD Eric ATG 5:36:35 +1:02
92 132 ZAGORODNII Vladimir RTS 5:36:37 +1:04
93 55 Xue Fuwen MSS 5:36:39 +1:06
94 64 WANG Bo HEN 5:36:40 +1:07
95 2 ZHUPA Eugert STH m.t.
96 202 OTHMAN Muhamad Adiq Husainie TSG 5:36:44 +1:11
97 41 Zhao Kang YDL 5:36:46 +1:13
98 42 Liu Jiankun YDL 5:36:49 +1:16
99 176 FURST Roman ADP 5:37:00 +1:27
100 91 Qiao Feng NFC 5:37:02 +1:29
101 73 HO Burr HKS m.t.
102 76 LEUNG Ka Yu HKS m.t.
103 193 RAHBEK Mads Baadsgaard TBW 5:37:08 +1:35
104 13 CREMERS Ruud TNN m.t.
105 156 VILANOVA MARSA Marc STF m.t.
106 14 DILLEY Benjamin TNN m.t.
107 74 WU Lok Chun HKS m.t.
108 36 ABRAMOV Nikita IAT m.t.
109 95 Zhang Heng NFC m.t.
110 175 PIETRULA Nicolas ADP m.t.
111 104 VAN BREDA Rick PVC m.t.
112 46 Song Anping YDL m.t.
113 16 KAMSTRA Brian TNN 5:37:11 +1:38
114 103 GRAZIATO Massimo PVC 5:37:15 +1:42
115 114 CORNELISSE Mitchell RDT m.t.
116 215 FERITCAN Samli TRK 5:37:20 +1:47
117 96 Bao Wenqiang NFC 5:37:24 +1:51
118 44 Li Guanghui YDL 5:37:47 +2:14
119 155 COSTA SORIA Axel STF 5:38:28 +2:55
120 205 MOHD SAIFUL ANUAR Aziz TSG 5:38:45 +3:12
121 45 YAN Zhipeng YDL 5:38:56 +3:23
122 21 LIU Shu Ming ATG 5:39:18 +3:45
123 22 YEUNG Ying Hon ATG 5:39:37 +4:04
124 72 LAW Kwun Wa HKS 5:40:45 +5:12
125 164 BARRY Daniel BFL 5:41:37 +6:04
126 166 HORGAN Samuel BFL m.t.

fot. taihucycling.com