Kolumbijski kolarz chce powtórzyć tegoroczny wyczyn i walczyć na trasach dwóch Wielkich Tourów. W międzyczasie spróbuje zdobyć medal Igrzysk Olimpijskich w Rio.

W sezonie 2015 zawodnik Movistaru zajął drugie miejsce w Tour de France i czwarte w Vuelta a Espana. Kolejny rok ma być podobny, jednak pomiędzy dwoma wyścigami etapowymi Quintana będzie miał dodatkowe zadanie:

Obiecuję pojechać po złoto w Rio 2016. – powiedział podczas oficjalnej prezentacji swoich planów w Bogocie.

Pomiędzy ostatnim etapem Tour de France (24 lipca), a wyścigiem na Igrzyskach Olimpijskich (6 sierpnia) są jedynie dwa tygodnie. Kolumbijczyk uważa jednak, że nawet mocne pojechanie Wielkiej Pętli posłuży za dobre przygotowanie.

Nie uważam, żeby było to jakoś mocno skomplikowane. Te dwa tygodnie pozwolą mi utrzymać rytm i formę z Tour de France. Dodatkowe przygotowania nie będą potrzebne. Główne treningi wykonam mając na celu zwycięstwo we Francji, później zaangażuję się w jazdę dla reprezentacji Kolumbii w Rio. Nie czuję presji, to zaszczyt. Będziemy w dobrej formie po Tourze i pojedziemy po wygraną.

Tour de France będzie głównym celem, ale jak się okazuje – niejedynym.

Pierwsza część sezonu będzie spokojniejsza. Moim zadaniem będzie wykonanie rekonesansu różnych etapów Tour de France. To oznacza, że na Tour i Igrzyska pojadę z niższą liczbą dni wyścigowych. Zostanie mi coś na dobrą Vueltę.

Pojechanie dwóch Wielkich Tourów w jednym roku nie jest trudne. Trzeba tylko wiedzieć jak planować. W tym roku byłem drugi w Tour de France po pechu. Na drugim etapie przegraliśmy wyścig. Po chorobie zdołałem jeszcze wywalczyć czwartą lokatę w Vuelta a Espana, wiedząc, że nie jestem w normalnej dyspozycji.

Niebezpodstawne są myśli, że w ciągu kilku lat można wygrać oba te Wielkie Toury, ale na razie skupiam się na Wielkiej Pętli.

Drugim liderem Movistaru jest Alejandro Valverde. W tym roku doświadczony Hiszpan pomagał Quintanie w zdobyciu drugiego miejsca w Tour de France i czwartego w Vuelta a Espana. W przyszłym sezonie ich drogi znowu się skrzyżują.

Alejandro prawdopodobnie pojedzie w Giro, a potem dołączy do mnie w Tour de France. Radziliśmy sobie z różnymi sytuacjami i mamy nadzieję znaleźć sposób na zdobycie żółtej koszulki.

źródło: cyclingquotes