Transferowej ofensywy zespołu ActiveJet nie widać końca. W sobotni poranek stało się jasne, że drużynę Piotra Kosmali zasili młody torowiec Daniel Staniszewski.

Mistrz Europy i wicemistrz Świata w wyścigu na dochodzenie juniorów związał się ze swoją pierwszą zawodową drużyną dwuletnim kontraktem. Jako, że Staniszewski jest już 16 kolarze w składzie ActiveJet, druga siła polskiego peletonu spełnia już warunki kadrowe ekipy prokontynentalnej.

Przygodę z kolarstwem rozpocząłem i kontynuuję w małym klubie KKS Cichanów, w którym spotkałem człowieka, który robił wszystko, abym rozwijał się w sposób prawidłowy. Mowa tu o Stanisławie Grabowskim, któremu dziękuję za wszystko co dla mnie zrobił. Duży wkład w mój rozwój miał także trener Jerzy Świnoga. Teraz czas na nowe wyzwanie. Byłem pozytywnie zaskoczony zainteresowaniem ze strony ActiveJet Team. Możliwość rozwoju i zdobywania doświadczenia u boku takich kolarzy jak Łukasz Bodnar czy Kamil Gradek, to coś fantastycznego. Pierwsze kroki w zawodowym peletonie na pewno nie będą łatwe, ale jestem zmotywowany i gotowy do działania – powiedział Staniszewski.

O 18-letnim kolarzu w samych superlatywach wypowiada się szef wszystkich szefów, który z ogromną chęcią zobaczy go w swoich barwach w sezonie 2016.

Ten chłopak ma wielkie możliwości. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok takiego talentu. Rywalizuje na poziomie światowym, w konkurencji, która jest bardzo miarodajna, gdzie nie ma przypadku. Wielu świetnych szosowców wywodzi się z toru i Daniel również ma na to szanse. Będziemy go wprowadzać w dorosłe ścianie bardzo spokojnie, nie rezygnując oczywiście z toru.  – powiedział Piotr Kosmala.

W składzie ActiveJet Team znajduje się obecnie 16 zawodników na sezon 2016. Są to: Kamil Gradek, Łukasz Bodnar, Paweł Bernas, Michał Podlaski, Paweł Franczak, Adrian Banaszek, Karel Hnik, Jiri Polnicky, Adam Stachowiak, Norbert Banaszek, Jonas Koch, Stanisław Aniołkowski, Paweł Cieślik, Jordi Simon i Paweł Charucki.

 

fot: activejet-team.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments