Zawodnik Lampre był najlepszy w sprincie z peletonu. Ponownie najlepszym z Polaków był Eryk Latoń (CCC Sprandi), który finiszował na ósmej pozycji.

Trzeci odcinek wyścigu w Chinach miał długość 119.6km. Ponownie brakowało większych trudności.

hainan3

Scenariusz etapu był niemal identyczny jak w przypadku dwóch poprzedzających. Czteroosobowa ucieczka w składzie Vitaliy Buts (Ukraina), James Glasspool (Novo Nordisk), Krists Neilands (Rietumu) oraz Ma Guangtong (Hengxiang) nie zdołała uzyskać znaczącej przewagi i grupy sprinterskie doprowadziły do finiszu z peletonu. W nim najlepszy okazał się Sacha Modolo (Lampre-Merida), który pokonał Jakuba Mareczko (Southeast) i Michaela Eduarda Grosu (Nippo-Vini Fantini). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem ponownie był Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice).

Podobnie jak w poprzednich dniach wszystkie ekipy sprinterskie mocno pracowały na końcowych kilometrach, by pomóc swoim liderom. Koledzy z ekipy również wyszli na czoło grupy, ok. 2 kilometry przed metą i mocno naciągnęli peleton. Trzy ostatnie zmiany były bardzo mocne – Leszek Pluciński, Jarosław Marycz i Grzegorz Stępniak pomogli mi zacząć sprint z dobrego miejsca i umożliwili mi wywalczenia lokaty w pierwszej „10” – mówił Eryk Latoń.

Wyniki etapu:
1    Sacha MODOLO    ITA    LAM    3:05:02
2    Jakub MARECZKO    ITA    STH    +0
3    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +0
4    Martin LAAS    EST    M13    +0
5    Graeme BROWN    AUS    DPC    +0
6    Bakhtiyar KOZHATAYEV    KAZ    AST    +0
7    Mykhaylo KONONENKO    UKR    KLS    +0
8    Eryk LATON    POL    CCC    +0
9    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +0
10    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    +0
11    Daniele COLLI    ITA    NIP    +0
12    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +0
13    Tomas VAITKUS    LTU    RBD    +0
14    Benjamin GIRAUD    FRA    M13    +0
15    Brenton JONES    AUS    DPC    +0
16    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +0
17    Siu Wai KO    HKG    HKS    +0
18    Ruslan TLEUBAYEV    KAZ    AST    +0
19    Hariff SALLEH    MAS    TSG    +0
20    Yoan VERARDO    FRA    M13    +0
21    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    +0
22    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    +0
23    Emanuele Onesti    ITA    NIP    +0
24    Stepan ASTAFYEV    KAZ    V4E    +0
25    Boris SHPILEVSKIY    RUS    RTS    +0
26    Zhang ZHENG    CHN    HEN    +0
27    Julien EL FARES    FRA    M13    +0
28    Tino THÖMEL    GER    RTS    +0
29    Andrea PALINI    ITA    SKD    +0
30    Zhen WANG    CHN    IAT    +0
31    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +0
32    Andris SMIRNOVS    LAT    RBD    +0
33    Sergey VLASSENKO    KAZ    V4E    +0
34    Peeter PRUUS    EST    RBD    +0
35    Adam Phelan    AUS    DPC    +0
36    Lars PRIA    ROU    RBD    +0
37    Mario Jorge FARIA DA COSTA    POR    LAM    +0
38    Krists NEILANDS    LAT    RBD    +0
39    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    +0
40    Denys KOSTYUK    UKR    KLS    +0
41    Scott AMBROSE    NZL    TNN    +0
42    Szymon REKITA    POL    TFR    +0
43    Soufiane HADDI    MAR    SKD    +0
44    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    +0
45    Christopher WILLIAMS    AUS    TNN    +0
46    Josef CERNY    CZE    CCC    +0
47    Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI    MAS    TSG    +0
48    Taras VOROPAYEV    KAZ    V4E    +0
49    Norberto WILCHES    COL    TYD    +0
50    Adrian HONKISZ    POL    CCC    +0
51    Daniil FOMINYKH    KAZ    AST    +0
52    Ruud CREMERS    NED    TNN    +0
53    Nikita ABRAMOV    UZB    IAT    +0
54    Kang ZHAO    CHN    YDL    +0
55    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    +0
56    Joonas HENTTALA    FIN    TNN    +0
57    Andriy KHRIPTA    UKR    KCR    +0
58    Oleksandr POLIVODA    UKR    KLS    +0
59    Yikui NIU    CHN    YDL    +0
60    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    +0
61    Brad EVANS    NZL    DPC    +0
62    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    +0
63    Andriy VASYLYUK    UKR    KLS    +0
64    Vitaliy BUTS    UKR    KLS    +0
65    Iuri FILOSI    ITA    NIP    +0
66    Antonio VIOLA    ITA    NIP    +0
67    Hossein ALIZADEH    IRI    RTS    +0
68    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +0
69    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    +0
70    Alexey VOLOSHIN    KAZ    V4E    +0
71    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +0
72    Juan Pablo WILCHES RODRIGUEZ    COL    TYD    +0
73    Corentin CHERHAL    FRA    TNN    +0
74    Yusup ABREKOV    UZB    IAT    +0
75    Oleg ZEMLYAKOV    KAZ    V4E    +0
76    Alexandr SHUSHEMOIN    KAZ    V4E    +0
77    Leonardo BASSO    ITA    TFR    +0
78    Meiyin WANG    CHN    HEN    +0
79    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +0
80    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +0
81    Burr HO    HKG    HKS    +0
82    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    +0
83    Julien BERNARD    FRA    TFR    +0
84    Valerio AGNOLI    ITA    AST    +0
85    Travis MEYER    AUS    DPC    +0
86    Jianpeng LIU    CHN    HEN    +0
87    Valerio CONTI    ITA    LAM    +0
88    Xiaoyong DONG    CHN    TYD    +0
89    Choon Huat GOH    SIN    TSG    +0
90    Vladimir ZAGORODNIY    RUS    RTS    +0
91    Samuele CONTI    ITA    STH    +0
92    Akramjon SUNNATOV    UZB    IAT    +0
93    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +0
94    Edgar NOHALES NIETO    ESP    TYD    +0
95    Bo WANG    CHN    HEN    +0
96    Matthew BUSCHE    USA    TFR    +0
97    Zhandos BIZHIGITOV    KAZ    V4E    +0
98    Grzegorz STEPNIAK    POL    CCC    +0
99    Adil JELLOUL    MAR    SKD    +0
100    Muradjan HALMURATOV    UZB    IAT    +0
101    Sergiy LAGKUTI    UKR    KLS    +0
102    Bernard SULZBERGER    AUS    DPC    +0
103    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +0
104    Armands BECIS    LAT    RBD    +0
105    Ilya GORODNICHEV    RUS    RTS    +0
106    Jiankun LIU    CHN    YDL    +0
107    Rémy DI GREGORIO    FRA    M13    +0
108    Zhishan ZHANG    CHN    TYD    +0
109    Meng YAN    CHN    HEN    +0
110    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    +0
111    Gang XU    CHN    LAM    +0
112    Hassan Mohammed AL MURAWWI    UAE    SKD    +0
113    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    +0
114    Ho San CHIU    HKG    HKS    +0
115    An Ping SONG    CHN    YDL    +0
116    Ching Yin MOW    HKG    HKS    +0
117    Chun Hing CHAN    HKG    HKS    +0
118    Matteo BONO    ITA    LAM    +0
119    Gleb GORBACHEV    UZB    IAT    +0
120    Abdullojon AKPAROV    UZB    IAT    +0
121    Ruslan KARIMOV    UZB    RTS    +0
122    Wan Yau LAU    HKG    HKG    +0
123    Mohd Nor Umardi ROSDI    MAS    TSG    +16
124    Mohd Zamri SALEH    MAS    TSG    +27
125    Jiancai WANG    CHN    TYD    +46
126    Zhipeng YAN    CHN    YDL    +1:09
127    Guanghui LI    CHN    YDL    +1:09
128    Lok Chun WU    HKG    HKS    +1:40
129    Manabu ISHIBASHI    JPN    NIP    +1:49
130    Andrea DAL COL    ITA    STH    +0
131    Peter KONING    NED    DPC    +1:53
132    Emils LIEPINS    LAT    RBD    +2:19
133    Shi Jie YU    CHN    YDL    +2:19
134    Mattia CATTANEO    ITA    LAM    +2:19
135    James GLASSPOOL    AUS    TNN    +6:11
DNS    Hayden ROULSTON    NZL    TFR

Klasyfikacja generalna
1    Andrea PALINI    ITA    SKD    9:16:20
2    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +1
3    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +14
4    Vitaliy BUTS    UKR    KLS    +14
5    Jakub MARECZKO    ITA    STH    +14
6    Brad EVANS    NZL    DPC    +15
7    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    +15
8    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +16
9    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +16
10    Ruslan TLEUBAYEV    KAZ    AST    +16
11    Hossein ALIZADEH    IRI    RTS    +18
12    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    +19
13    Krists NEILANDS    LAT    RBD    +19
14    Christopher WILLIAMS    AUS    TNN    +19
15    Tomas VAITKUS    LTU    RBD    +20
16    Benjamin GIRAUD    FRA    M13    +20
17    Eryk LATON    POL    CCC    +20
18    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    +20
19    Yoan VERARDO    FRA    M13    +20
20    Stepan ASTAFYEV    KAZ    V4E    +20
21    Bakhtiyar KOZHATAYEV    KAZ    AST    +20
22    Soufiane HADDI    MAR    SKD    +20
23    Peeter PRUUS    EST    RBD    +20
24    Daniele COLLI    ITA    NIP    +20
25    Denys KOSTYUK    UKR    KLS    +20
26    Boris SHPILEVSKIY    RUS    RTS    +20
27    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +20
28    Mario Jorge FARIA DA COSTA    POR    LAM    +20
29    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +20
30    Adam Phelan    AUS    DPC    +20
31    Tino THÖMEL    GER    RTS    +20
32    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    +20
33    Szymon REKITA    POL    TFR    +20
34    Martin LAAS    EST    M13    +20
35    Graeme BROWN    AUS    DPC    +20
36    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    +20
37    Daniil FOMINYKH    KAZ    AST    +20
38    Hariff SALLEH    MAS    TSG    +20
39    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    +20
40    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    +20
41    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    +20
42    Travis MEYER    AUS    DPC    +20
43    Mykhaylo KONONENKO    UKR    KLS    +20
44    Brenton JONES    AUS    DPC    +20
45    Julien EL FARES    FRA    M13    +20
46    Adrian HONKISZ    POL    CCC    +20
47    Andriy VASYLYUK    UKR    KLS    +20
48    Andriy KHRIPTA    UKR    KCR    +20
49    Zhang ZHENG    CHN    HEN    +20
50    Yusup ABREKOV    UZB    IAT    +20
51    Grzegorz STEPNIAK    POL    CCC    +20
52    Alexey VOLOSHIN    KAZ    V4E    +20
53    Burr HO    HKG    HKS    +20
54    Zhandos BIZHIGITOV    KAZ    V4E    +20
55    Andris SMIRNOVS    LAT    RBD    +20
56    Meiyin WANG    CHN    HEN    +20
57    Valerio AGNOLI    ITA    AST    +20
58    Josef CERNY    CZE    CCC    +20
59    Armands BECIS    LAT    RBD    +20
60    Alexandr SHUSHEMOIN    KAZ    V4E    +20
61    Iuri FILOSI    ITA    NIP    +20
62    Antonio VIOLA    ITA    NIP    +20
63    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +20
64    Oleg ZEMLYAKOV    KAZ    V4E    +20
65    Emanuele Onesti    ITA    NIP    +20
66    Siu Wai KO    HKG    HKS    +20
67    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +20
68    Leonardo BASSO    ITA    TFR    +20
69    Joonas HENTTALA    FIN    TNN    +20
70    Oleksandr POLIVODA    UKR    KLS    +20
71    Valerio CONTI    ITA    LAM    +20
72    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +20
73    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    +20
74    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    +20
75    Jianpeng LIU    CHN    HEN    +20
76    Ilya GORODNICHEV    RUS    RTS    +20
77    Bernard SULZBERGER    AUS    DPC    +20
78    Yikui NIU    CHN    YDL    +20
79    Julien BERNARD    FRA    TFR    +20
80    Adil JELLOUL    MAR    SKD    +20
81    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +20
82    Rémy DI GREGORIO    FRA    M13    +20
83    Gang XU    CHN    LAM    +20
84    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    +33
85    Vladimir ZAGORODNIY    RUS    RTS    +33
86    Sergey VLASSENKO    KAZ    V4E    +34
87    Norberto WILCHES    COL    TYD    +35
88    Zhen WANG    CHN    IAT    +35
89    Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI    MAS    TSG    +35
90    Taras VOROPAYEV    KAZ    V4E    +35
91    Juan Pablo WILCHES RODRIGUEZ    COL    TYD    +35
92    Bo WANG    CHN    HEN    +35
93    Muradjan HALMURATOV    UZB    IAT    +35
94    Hassan Mohammed AL MURAWWI    UAE    SKD    +35
95    Choon Huat GOH    SIN    TSG    +35
96    Sergiy LAGKUTI    UKR    KLS    +35
97    Jiankun LIU    CHN    YDL    +35
98    Abdullojon AKPAROV    UZB    IAT    +35
99    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +35
100    Edgar NOHALES NIETO    ESP    TYD    +35
101    Matthew BUSCHE    USA    TFR    +35
102    Corentin CHERHAL    FRA    TNN    +35
103    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +35
104    Chun Hing CHAN    HKG    HKS    +35
105    Gleb GORBACHEV    UZB    IAT    +35
106    Ho San CHIU    HKG    HKS    +35
107    Ching Yin MOW    HKG    HKS    +35
108    Ruslan KARIMOV    UZB    RTS    +35
109    Meng YAN    CHN    HEN    +41
110    Mohd Zamri SALEH    MAS    TSG    +47
111    Mohd Nor Umardi ROSDI    MAS    TSG    +51
112    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    +54
113    Samuele CONTI    ITA    STH    +54
114    Akramjon SUNNATOV    UZB    IAT    +54
115    Lars PRIA    ROU    RBD    +54
116    Wan Yau LAU    HKG    HKG    +54
117    Matteo BONO    ITA    LAM    +54
118    Zhishan ZHANG    CHN    TYD    +54
119    Kang ZHAO    CHN    YDL    +56
120    Ruud CREMERS    NED    TNN    +1:10
121    An Ping SONG    CHN    YDL    +1:10
122    Xiaoyong DONG    CHN    TYD    +1:12
123    Nikita ABRAMOV    UZB    IAT    +1:28
124    Andrea DAL COL    ITA    STH    +2:10
125    Lok Chun WU    HKG    HKS    +2:15
126    Guanghui LI    CHN    YDL    +2:19
127    Mattia CATTANEO    ITA    LAM    +2:39
128    Emils LIEPINS    LAT    RBD    +2:39
129    Jiancai WANG    CHN    TYD    +2:45
130    Zhipeng YAN    CHN    YDL    +2:59
131    Peter KONING    NED    DPC    +3:05
132    Shi Jie YU    CHN    YDL    +4:18
133    Manabu ISHIBASHI    JPN    NIP    +4:39
134    Scott AMBROSE    NZL    TNN    +4:55
135    James GLASSPOOL    AUS    TNN    +6:54

źródło – thncycling.com, cccsport.eu