Włoch powtórzył swój wczorajszy sukces i umocnił się na pozycji lidera wyścigu. Eryk Latoń (CCC Sprandi) ponownie był najlepszym z Polaków, tym razem przyjechał na dziewiątej pozycji!

Drugi odcinek był sporo dłuższy niż pierwszy. Kolarze mieli do pokonania 188.3km, ale bez większych trudności.

hainan2

Scenariusz etapu był jednak podobny do poprzedzającego. Po około 50km od zasadniczej grupy oderwało się siedmiu kolarzy – Andriy Vasylyuk (Reprezentacja Ukrainy), Andrea Dal Col (Southeast), Scott Ambrose (Novo Nordisk), Alessandro Malaguti (Nippo – Vini Fantini), Sergey Vlassenko (Vino 4ever), Remy di Gregorio (Team Marseille 13 KTM) i Ma Guangtong (Hengxiang Cycling Team).

Ucieczka nie została odpuszczona zbyt daleko i w końcówce musiała uznać wyższość rozpędzonego peletonu. Podobnie jak we wtorek najszybszy okazał się Andrea Palini ze Skydive Dubai. Drugi przyjechał Sacha Modolo (Lampre-Merida), a trzeci Ruslan Tleubayev (Astana). W końcówce niestety doszło do kraksy, w której ucierpiało kilku zawodników CCC Sprandi, ale na szczęście obyło się bez kontuzji. Najwyżej z reprezentantów “Pomarańczowych” ponownie przyjechał Eryk Latoń, tym razem dziewiąty! Oto jak swój wynik skomentował młody sprinter:

Poza ostatnimi 30 kilometrami, etap był stosunkowo spokojny. W końcówce wiele ekip przesuwało się na czoło grupy, by ustawić swoich sprinterów. My również mieliśmy większość ekipy z przodu. Na ostatni kilometr wjechałem w towarzystwie Jarosława Marycza i Grzegorza Stępniaka. Pomogli oni mi się ustawić i finiszować w czołowej dziesiątce. Z każdym dniem samopoczucie jest coraz lepsze, więc wszystko idzie w dobrym kierunku.

Wyniki etapu

1    Andrea PALINI    ITA    SKD    4:32:22
2    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +0
3    Ruslan TLEUBAYEV    KAZ    AST    +0
4    Tomas VAITKUS    LTU    RBD    +0
5    Brenton JONES    AUS    DPC    +0
6    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +0
7    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +0
8    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    +0
9    Eryk LATON    POL    CCC    +0
10    Daniele COLLI    ITA    NIP    +0
11    Benjamin GIRAUD    FRA    M13    +0
12    Andrea DAL COL    ITA    STH    +0
13    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +0
14    Mykhaylo KONONENKO    UKR    KLS    +0
15    Vitaliy BUTS    UKR    KLS    +0
16    Yoan VERARDO    FRA    M13    +0
17    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    +0
18    Denys KOSTYUK    UKR    KLS    +0
19    Stepan ASTAFYEV    KAZ    V4E    +0
20    Bakhtiyar KOZHATAYEV    KAZ    AST    +0
21    Tino THÖMEL    GER    RTS    +0
22    Boris SHPILEVSKIY    RUS    RTS    +0
23    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    +0
24    Peeter PRUUS    EST    RBD    +0
25    Travis MEYER    AUS    DPC    +0
26    Daniil FOMINYKH    KAZ    AST    +0
27    Soufiane HADDI    MAR    SKD    +0
28    Adam Phelan    AUS    DPC    +0
29    Mattia CATTANEO    ITA    LAM    +0
30    Grzegorz STEPNIAK    POL    CCC    +0
31    Szymon REKITA    POL    TFR    +0
32    Mario Jorge FARIA DA COSTA    POR    LAM    +0
33    Brad EVANS    NZL    DPC    +0
34    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    +0
35    Graeme BROWN    AUS    DPC    +0
36    Zhandos BIZHIGITOV    KAZ    V4E    +0
37    Armands BECIS    LAT    RBD    +0
38    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +0
39    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    +0
40    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +0
41    Adrian HONKISZ    POL    CCC    +0
42    Yusup ABREKOV    UZB    IAT    +0
43    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    +0
44    Andriy KHRIPTA    UKR    KCR    +0
45    Sergey VLASSENKO    KAZ    V4E    +0
46    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    +0
47    Meiyin WANG    CHN    HEN    +0
48    Jiankun LIU    CHN    YDL    +0
49    Abdullojon AKPAROV    UZB    IAT    +0
50    Norberto WILCHES    COL    TYD    +0
51    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    +0
52    Andriy VASYLYUK    UKR    KLS    +0
53    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    +0
54    Samuele CONTI    ITA    STH    +0
55    Sergiy LAGKUTI    UKR    KLS    +0
56    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    +0
57    Hassan Mohammed AL MURAWWI    UAE    SKD    +0
58    Alexandr SHUSHEMOIN    KAZ    V4E    +0
59    Vladimir ZAGORODNIY    RUS    RTS    +0
60    Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI    MAS    TSG    +0
61    Ilya GORODNICHEV    RUS    RTS    +0
62    Xiaoyong DONG    CHN    TYD    +0
63    Choon Huat GOH    SIN    TSG    +0
64    Nikita ABRAMOV    UZB    IAT    +0
65    Hossein ALIZADEH    IRI    RTS    +0
66    Iuri FILOSI    ITA    NIP    +0
67    Bo WANG    CHN    HEN    +0
68    Bernard SULZBERGER    AUS    DPC    +0
69    Wan Yau LAU    HKG    HKG    +0
70    Manabu ISHIBASHI    JPN    NIP    +0
71    Taras VOROPAYEV    KAZ    V4E    +0
72    Akramjon SUNNATOV    UZB    IAT    +0
73    Ruud CREMERS    NED    TNN    +0
74    Oleg ZEMLYAKOV    KAZ    V4E    +0
75    Muradjan HALMURATOV    UZB    IAT    +0
76    Edgar NOHALES NIETO    ESP    TYD    +0
77    Jiancai WANG    CHN    TYD    +0
78    Juan Pablo WILCHES RODRIGUEZ    COL    TYD    +0
79    Zhen WANG    CHN    IAT    +0
80    Burr HO    HKG    HKS    +0
81    Matthew BUSCHE    USA    TFR    +0
82    Hayden ROULSTON    NZL    TFR    +0
83    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +0
84    Jianpeng LIU    CHN    HEN    +0
85    Zhang ZHENG    CHN    HEN    +0
86    Meng YAN    CHN    HEN    +0
87    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    +0
88    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +0
89    Valerio AGNOLI    ITA    AST    +0
90    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +0
91    Peter KONING    NED    DPC    +0
92    Jakub MARECZKO    ITA    STH    +0
93    Mohd Zamri SALEH    MAS    TSG    +0
94    Alexey VOLOSHIN    KAZ    V4E    +0
95    Hariff SALLEH    MAS    TSG    +0
96    Mohd Nor Umardi ROSDI    MAS    TSG    +0
97    Matteo BONO    ITA    LAM    +0
98    James GLASSPOOL    AUS    TNN    +0
99    Christopher WILLIAMS    AUS    TNN    +0
100    Joonas HENTTALA    FIN    TNN    +0
101    Scott AMBROSE    NZL    TNN    +4:01
102    Oleksandr POLIVODA    UKR    KLS    +0
103    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +0
104    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +0
105    Leonardo BASSO    ITA    TFR    +0
106    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    +0
107    Julien BERNARD    FRA    TFR    +0
108    Josef CERNY    CZE    CCC    +0
109    Rémy DI GREGORIO    FRA    M13    +0
110    Julien EL FARES    FRA    M13    +0
111    Zhipeng YAN    CHN    YDL    +0
112    Shi Jie YU    CHN    YDL    +0
113    An Ping SONG    CHN    YDL    +0
114    Martin LAAS    EST    M13    +0
115    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +0
116    Ruslan KARIMOV    UZB    RTS    +0
117    Gleb GORBACHEV    UZB    IAT    +0
118    Corentin CHERHAL    FRA    TNN    +0
119    Antonio VIOLA    ITA    NIP    +0
120    Emanuele Onesti    ITA    NIP    +0
121    Kang ZHAO    CHN    YDL    +0
122    Gang XU    CHN    LAM    +0
123    Chun Hing CHAN    HKG    HKS    +0
124    Yikui NIU    CHN    YDL    +0
125    Guanghui LI    CHN    YDL    +0
126    Valerio CONTI    ITA    LAM    +0
127    Zhishan ZHANG    CHN    TYD    +0
128    Lok Chun WU    HKG    HKS    +0
129    Ching Yin MOW    HKG    HKS    +0
130    Ho San CHIU    HKG    HKS    +0
131    Emils LIEPINS    LAT    RBD    +0
132    Andris SMIRNOVS    LAT    RBD    +0
133    Lars PRIA    ROU    RBD    +0
134    Krists NEILANDS    LAT    RBD    +0
135    Siu Wai KO    HKG    HKS    +0
136    Adil JELLOUL    MAR    SKD    +0

Klasyfikacja generalna
1    Andrea PALINI    ITA    SKD    6:11:18
2    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +11
3    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +14
4    Brad EVANS    NZL    DPC    +15
5    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +16
6    Ruslan TLEUBAYEV    KAZ    AST    +16
7    Andrea DAL COL    ITA    STH    +17
8    Hossein ALIZADEH    IRI    RTS    +18
9    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    +18
10    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    +19
11    Christopher WILLIAMS    AUS    TNN    +19
12    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +20
13    Benjamin GIRAUD    FRA    M13    +20
14    Tomas VAITKUS    LTU    RBD    +20
15    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    +20
16    Vitaliy BUTS    UKR    KLS    +20
17    Eryk LATON    POL    CCC    +20
18    Yoan VERARDO    FRA    M13    +20
19    Soufiane HADDI    MAR    SKD    +20
20    Stepan ASTAFYEV    KAZ    V4E    +20
21    Peeter PRUUS    EST    RBD    +20
22    Denys KOSTYUK    UKR    KLS    +20
23    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    +20
24    Travis MEYER    AUS    DPC    +20
25    Mario Jorge FARIA DA COSTA    POR    LAM    +20
26    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +20
27    Bakhtiyar KOZHATAYEV    KAZ    AST    +20
28    Boris SHPILEVSKIY    RUS    RTS    +20
29    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    +20
30    Adam Phelan    AUS    DPC    +20
31    Szymon REKITA    POL    TFR    +20
32    Daniil FOMINYKH    KAZ    AST    +20
33    Daniele COLLI    ITA    NIP    +20
34    Grzegorz STEPNIAK    POL    CCC    +20
35    Tino THÖMEL    GER    RTS    +20
36    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    +20
37    Mattia CATTANEO    ITA    LAM    +20
38    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    +20
39    Zhandos BIZHIGITOV    KAZ    V4E    +20
40    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +20
41    Armands BECIS    LAT    RBD    +20
42    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    +20
43    Yusup ABREKOV    UZB    IAT    +20
44    Burr HO    HKG    HKS    +20
45    Valerio AGNOLI    ITA    AST    +20
46    Andriy VASYLYUK    UKR    KLS    +20
47    Meiyin WANG    CHN    HEN    +20
48    Hariff SALLEH    MAS    TSG    +20
49    Alexey VOLOSHIN    KAZ    V4E    +20
50    Adrian HONKISZ    POL    CCC    +20
51    Andriy KHRIPTA    UKR    KCR    +20
52    Graeme BROWN    AUS    DPC    +20
53    Martin LAAS    EST    M13    +20
54    Mohd Zamri SALEH    MAS    TSG    +20
55    Alexandr SHUSHEMOIN    KAZ    V4E    +20
56    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    +20
57    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    +20
58    Julien EL FARES    FRA    M13    +20
59    Oleg ZEMLYAKOV    KAZ    V4E    +20
60    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +20
61    Brenton JONES    AUS    DPC    +20
62    Iuri FILOSI    ITA    NIP    +20
63    Ilya GORODNICHEV    RUS    RTS    +20
64    Leonardo BASSO    ITA    TFR    +20
65    Antonio VIOLA    ITA    NIP    +20
66    Valerio CONTI    ITA    LAM    +20
67    Bernard SULZBERGER    AUS    DPC    +20
68    Mykhaylo KONONENKO    UKR    KLS    +20
69    Zhang ZHENG    CHN    HEN    +20
70    Josef CERNY    CZE    CCC    +20
71    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +20
72    Emils LIEPINS    LAT    RBD    +20
73    Andris SMIRNOVS    LAT    RBD    +20
74    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +20
75    Jianpeng LIU    CHN    HEN    +20
76    Joonas HENTTALA    FIN    TNN    +20
77    Julien BERNARD    FRA    TFR    +20
78    Adil JELLOUL    MAR    SKD    +20
79    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +20
80    Oleksandr POLIVODA    UKR    KLS    +20
81    Krists NEILANDS    LAT    RBD    +20
82    Yikui NIU    CHN    YDL    +20
83    Emanuele Onesti    ITA    NIP    +20
84    Rémy DI GREGORIO    FRA    M13    +20
85    Siu Wai KO    HKG    HKS    +20
86    Gang XU    CHN    LAM    +20
87    Jakub MARECZKO    ITA    STH    +20
88    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    +33
89    Vladimir ZAGORODNIY    RUS    RTS    +33
90    Sergey VLASSENKO    KAZ    V4E    +34
91    Norberto WILCHES    COL    TYD    +35
92    Abdullojon AKPAROV    UZB    IAT    +35
93    Hassan Mohammed AL MURAWWI    UAE    SKD    +35
94    Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI    MAS    TSG    +35
95    Jiankun LIU    CHN    YDL    +35
96    Muradjan HALMURATOV    UZB    IAT    +35
97    Sergiy LAGKUTI    UKR    KLS    +35
98    Juan Pablo WILCHES RODRIGUEZ    COL    TYD    +35
99    Bo WANG    CHN    HEN    +35
100    Zhen WANG    CHN    IAT    +35
101    Taras VOROPAYEV    KAZ    V4E    +35
102    Choon Huat GOH    SIN    TSG    +35
103    Edgar NOHALES NIETO    ESP    TYD    +35
104    Matthew BUSCHE    USA    TFR    +35
105    Hayden ROULSTON    NZL    TFR    +35
106    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +35
107    Mohd Nor Umardi ROSDI    MAS    TSG    +35
108    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +35
109    Corentin CHERHAL    FRA    TNN    +35
110    Gleb GORBACHEV    UZB    IAT    +35
111    Chun Hing CHAN    HKG    HKS    +35
112    Lok Chun WU    HKG    HKS    +35
113    Ruslan KARIMOV    UZB    RTS    +35
114    Ho San CHIU    HKG    HKS    +35
115    Ching Yin MOW    HKG    HKS    +35
116    Meng YAN    CHN    HEN    +41
117    James GLASSPOOL    AUS    TNN    +45
118    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    +54
119    Samuele CONTI    ITA    STH    +54
120    Wan Yau LAU    HKG    HKG    +54
121    Akramjon SUNNATOV    UZB    IAT    +54
122    Matteo BONO    ITA    LAM    +54
123    Zhishan ZHANG    CHN    TYD    +54
124    Lars PRIA    ROU    RBD    +54
125    Kang ZHAO    CHN    YDL    +56
126    Ruud CREMERS    NED    TNN    +1:10
127    An Ping SONG    CHN    YDL    +1:10
128    Guanghui LI    CHN    YDL    +1:10
129    Xiaoyong DONG    CHN    TYD    +1:12
130    Peter KONING    NED    DPC    +1:12
131    Nikita ABRAMOV    UZB    IAT    +1:28
132    Zhipeng YAN    CHN    YDL    +1:50
133    Jiancai WANG    CHN    TYD    +1:59
134    Shi Jie YU    CHN    YDL    +1:59
135    Manabu ISHIBASHI    JPN    NIP    +2:50
136    Scott AMBROSE    NZL    TNN    +4:55

źródło: cccsport.eu, thncycling.com