Włoch z ekipy Skydive Dubai był najlepszy w sprincie z peletonu. Najlepszy z Polaków, Eryk Latoń (CCC Sprandi) był 15.

Pierwszy etap był krótki (76km) i płaski.

hainan

W związku z niewielkim dystansem peleton nie odpuścił ucieczki zbyt daleko – jej przewaga osiągnęła maksymalnie 1:50. Harcownicy zostali złapani około 10km przed metą i o wygranej zdecydował sprint z peletonu. Najszybszy był Andrea Palini (Skydive Dubai), który wyprzedził Roberto Ferrari (Lampre) oraz Fabio Silvestre (Trek Factory Racing). Najlepszym z Polaków był Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice), który przyjechał 15:

Mogłem dzisiaj liczyć na duże wsparcie kolegów z ekipy. W samej końcówce Grzegorz Stępniak przeciągnął mnie na czoło stawki, ale na ostatnim zakręcie zostaliśmy przyblokowani i musieliśmy mocno hamować. Później zostałem sam, w okolicach 20-25 pozycji i ostatecznie na metę wjechałem w pierwszej „15”. Jak na pierwszy etap, długą podróż i zmianę czasu to dobry wynik.

Wyniki:

1    Andrea PALINI    ITA    SKD    1:39:16
2    Roberto FERRARI    ITA    LAM    0
3    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    0
4    Benjamin GIRAUD    FRA    M13    0
5    Martin LAAS    EST    M13    0
6    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    0
7    Vitaliy BUTS    UKR    KLS    0
8    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    0
9    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    0
10    Andrea DAL COL    ITA    STH    0
11    Evaldas SISKEVICIUS    LTU    M13    0
12    Tomas VAITKUS    LTU    RBD    0
13    Soufiane HADDI    MAR    SKD    0
14    Hariff SALLEH    MAS    TSG    0
15    Eryk LATON    POL    CCC    0
16    Valerio AGNOLI    ITA    AST    0
17    Yoan VERARDO    FRA    M13    0
18    Alexey VOLOSHIN    KAZ    V4E    0
19    Valerio CONTI    ITA    LAM    0
20    Emils LIEPINS    LAT    RBD    0
21    Julien EL FARES    FRA    M13    0
22    Andris SMIRNOVS    LAT    RBD    0
23    Antonio VIOLA    ITA    NIP    0
24    Burr HO    HKG    HKS    0
25    Sacha MODOLO    ITA    LAM    0
26    Peeter PRUUS    EST    RBD    0
27    Mohd Zamri SALEH    MAS    TSG    0
28    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    0
29    Andrey ZEITS    KAZ    AST    0
30    Stepan ASTAFYEV    KAZ    V4E    0
31    Adil JELLOUL    MAR    SKD    0
32    Ruslan TLEUBAYEV    KAZ    AST    0
33    Mario Jorge FARIA DA COSTA    POR    LAM    0
34    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    0
35    Denys KOSTYUK    UKR    KLS    0
36    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    0
37    Leonardo BASSO    ITA    TFR    0
38    Travis MEYER    AUS    DPC    0
39    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    0
40    Zhao JINGBIAO    CHN    HEN    0
41    Josef CERNY    CZE    CCC    0
42    Krists NEILANDS    LAT    RBD    0
43    Szymon REKITA    POL    TFR    0
44    Adam Phelan    AUS    DPC    0
45    Hossein ALIZADEH    IRI    RTS    0
46    Brad EVANS    NZL    DPC    0
47    Boris SHPILEVSKIY    RUS    RTS    0
48    Bakhtiyar KOZHATAYEV    KAZ    AST    0
49    Daniil FOMINYKH    KAZ    AST    0
50    Grzegorz STEPNIAK    POL    CCC    0
51    Eugert ZHUPA    ALB    STH    0
52    Zhandos BIZHIGITOV    KAZ    V4E    0
53    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    0
54    Ma GUANGTONG    CHN    HEN    0
55    Andriy VASYLYUK    UKR    KLS    0
56    Armands BECIS    LAT    RBD    0
57    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    0
58    Mattia CATTANEO    ITA    LAM    0
59    Yusup ABREKOV    UZB    IAT    0
60    Julien BERNARD    FRA    TFR    0
61    Meiyin WANG    CHN    HEN    0
62    Tino THÖMEL    GER    RTS    0
63    Zhang ZHENG    CHN    HEN    0
64    Oleg ZEMLYAKOV    KAZ    V4E    0
65    Siu Wai KO    HKG    HKS    0
66    Yikui NIU    CHN    YDL    0
67    Joonas HENTTALA    FIN    TNN    0
68    Alexandr SHUSHEMOIN    KAZ    V4E    0
69    Oleksandr POLIVODA    UKR    KLS    0
70    Daniele COLLI    ITA    NIP    0
71    Emanuele Onesti    ITA    NIP    0
72    Andriy KHRIPTA    UKR    KCR    0
73    Adrian HONKISZ    POL    CCC    0
74    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    0
75    Iuri FILOSI    ITA    NIP    0
76    Jianpeng LIU    CHN    HEN    0
77    Christopher WILLIAMS    AUS    TNN    0
78    Bernard SULZBERGER    AUS    DPC    0
79    Giuseppe FONZI    ITA    STH    0
80    Meher HASNAOUI    TUN    SKD    0
81    Ilya GORODNICHEV    RUS    RTS    0
82    Gang XU    CHN    LAM    0
83    Graeme BROWN    AUS    DPC    0
84    Mohd Shahrul MAT AMIN    MAS    TSG    13
85    Vladimir ZAGORODNIY    RUS    RTS    13
86    Juan Pablo WILCHES RODRIGUEZ    COL    TYD    15
87    Muradjan HALMURATOV    UZB    IAT    15
88    Sergey VLASSENKO    KAZ    V4E    15
89    Norberto WILCHES    COL    TYD    15
90    Zhen WANG    CHN    IAT    15
91    Rémy DI GREGORIO    FRA    M13    15
92    Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI    MAS    TSG    15
93    Lok Chun WU    HKG    HKS    15
94    Hassan Mohammed AL MURAWWI    UAE    SKD    15
95    Abdullojon AKPAROV    UZB    IAT    15
96    Corentin CHERHAL    FRA    TNN    15
97    Ho San CHIU    HKG    HKS    15
98    Chun Hing CHAN    HKG    HKS    15
99    Taras VOROPAYEV    KAZ    V4E    15
100    Bo WANG    CHN    HEN    15
101    Ching Yin MOW    HKG    HKS    15
102    Mohd Nor Umardi ROSDI    MAS    TSG    15
103    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    15
104    Gleb GORBACHEV    UZB    IAT    15
105    Matthew BUSCHE    USA    TFR    15
106    Hayden ROULSTON    NZL    TFR    15
107    Edgar NOHALES NIETO    ESP    TYD    15
108    Sergiy LAGKUTI    UKR    KLS    15
109    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    15
110    Jiankun LIU    CHN    YDL    15
111    Ruslan KARIMOV    UZB    RTS    15
112    Choon Huat GOH    SIN    TSG    15
113    Meng YAN    CHN    HEN    21
114    James GLASSPOOL    AUS    TNN    25
115    Wan Yau LAU    HKG    HKG    34
116    Scott AMBROSE    NZL    TNN    34
117    Lars PRIA    ROU    RBD    34
118    Samuele CONTI    ITA    STH    34
119    Akramjon SUNNATOV    UZB    IAT    34
120    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    MAS    TSG    34
121    Zhishan ZHANG    CHN    TYD    34
122    Matteo BONO    ITA    LAM    34
123    Kang ZHAO    CHN    YDL    36
124    Ruud CREMERS    NED    TNN    50
125    An Ping SONG    CHN    YDL    50
126    Guanghui LI    CHN    YDL    50
127    Peter KONING    NED    DPC    52
128    Xiaoyong DONG    CHN    TYD    52
129    Nikita ABRAMOV    UZB    IAT    +1:08
130    Zhipeng YAN    CHN    YDL    +1:30
131    Jiancai WANG    CHN    TYD    +1:39
132    Shi Jie YU    CHN    YDL    +1:39
133    Mykhaylo KONONENKO    UKR    KLS    0
134    Manabu ISHIBASHI    JPN    NIP    +2:30
135    Jakub MARECZKO    ITA    STH    0
136    Brenton JONES    AUS    DPC    0
DNS    Yoann PAILLOT    FRA    M13

Klasyfikacja generalna:
1    Andrea PALINI    Italy    SKD    1:39:06
2    Roberto FERRARI    Italy    LAM    4
3    Fabio SILVESTRE    Portugal    TFR    6
4    Brad EVANS    New Zealand    DPC    7
5    Hossein ALIZADEH    Iran    RTS    8
6    Christopher WILLIAMS    Australia    TNN    9
7    Benjamin GIRAUD    France    M13    10
8    Martin LAAS    Estonia    M13    10
9    Arman KAMYSHEV    Kazakhstan    AST    10
10    Vitaliy BUTS    Ukraine    KLS    10
11    Eduard Michael GROSU    Romania    NIP    10
12    Martijn VERSCHOOR    Netherlands    TNN    10
13    Andrea DAL COL    Italy    STH    10
14    Evaldas SISKEVICIUS    Lithuania    M13    10
15    Tomas VAITKUS    Lithuania    RBD    10
16    Soufiane HADDI    Morocco    SKD    10
17    Hariff SALLEH    Malaysia    TSG    10
18    Eryk LATON    Poland    CCC    10
19    Valerio AGNOLI    Italy    AST    10
20    Yoan VERARDO    France    M13    10
21    Alexey VOLOSHIN    Kazakhstan    V4E    10
22    Valerio CONTI    Italy    LAM    10
23    Emils LIEPINS    Latvia    RBD    10
24    Julien EL FARES    France    M13    10
25    Andris SMIRNOVS    Latvia    RBD    10
26    Antonio VIOLA    Italy    NIP    10
27    Burr HO    Hong Kong, China    HKS    10
28    Sacha MODOLO    Italy    LAM    10
29    Peeter PRUUS    Estonia    RBD    10
30    Mohd Zamri SALEH    Malaysia    TSG    10
31    Francisco MANCEBO PEREZ    Spain    SKD    10
32    Andrey ZEITS    Kazakhstan    AST    10
33    Stepan ASTAFYEV    Kazakhstan    V4E    10
34    Adil JELLOUL    Morocco    SKD    10
35    Ruslan TLEUBAYEV    Kazakhstan    AST    10
36    Mario Jorge FARIA DA COSTA    Portugal    LAM    10
37    Francesco GAVAZZI    Italy    STH    10
38    Denys KOSTYUK    Ukraine    KLS    10
39    Lukasz OWSIAN    Poland    CCC    10
40    Leonardo BASSO    Italy    TFR    10
41    Travis MEYER    Australia    DPC    10
42    Jaroslaw MARYCZ    Poland    CCC    10
43    Zhao JINGBIAO    China    HEN    10
44    Josef CERNY    Czech Republic    CCC    10
45    Krists NEILANDS    Latvia    RBD    10
46    Szymon REKITA    Poland    TFR    10
47    Adam Phelan    Australia    DPC    10
48    Boris SHPILEVSKIY    Russia    RTS    10
49    Bakhtiyar KOZHATAYEV    Kazakhstan    AST    10
50    Daniil FOMINYKH    Kazakhstan    AST    10
51    Grzegorz STEPNIAK    Poland    CCC    10
52    Eugert ZHUPA    Albania    STH    10
53    Zhandos BIZHIGITOV    Kazakhstan    V4E    10
54    Alessandro MALAGUTI    Italy    NIP    10
55    Ma GUANGTONG    China    HEN    10
56    Andriy VASYLYUK    Ukraine    KLS    10
57    Armands BECIS    Latvia    RBD    10
58    Leszek PLUCINSKI    Poland    CCC    10
59    Mattia CATTANEO    Italy    LAM    10
60    Yusup ABREKOV    Uzbekistan    IAT    10
61    Julien BERNARD    France    TFR    10
62    Meiyin WANG    China    HEN    10
63    Tino THÖMEL    Germany    RTS    10
64    Zhang ZHENG    China    HEN    10
65    Oleg ZEMLYAKOV    Kazakhstan    V4E    10
66    Siu Wai KO    Hong Kong, China    HKS    10
67    Yikui NIU    China    YDL    10
68    Joonas HENTTALA    Finland    TNN    10
69    Alexandr SHUSHEMOIN    Kazakhstan    V4E    10
70    Oleksandr POLIVODA    Ukraine    KLS    10
71    Daniele COLLI    Italy    NIP    10
72    Emanuele Onesti    Italy    NIP    10
73    Andriy KHRIPTA    Ukraine    KCR    10
74    Adrian HONKISZ    Poland    CCC    10
75    Rafaa CHTIOUI    Tunisia    SKD    10
76    Iuri FILOSI    Italy    NIP    10
77    Jianpeng LIU    China    HEN    10
78    Bernard SULZBERGER    Australia    DPC    10
79    Giuseppe FONZI    Italy    STH    10
80    Meher HASNAOUI    Tunisia    SKD    10
81    Ilya GORODNICHEV    Russia    RTS    10
82    Gang XU    China    LAM    10
83    Graeme BROWN    Australia    DPC    10
84    Mykhaylo KONONENKO    Ukraine    KLS    10
85    Jakub MARECZKO    Italy    STH    10
86    Brenton JONES    Australia    DPC    10
87    Mohd Shahrul MAT AMIN    Malaysia    TSG    23
88    Vladimir ZAGORODNIY    Russia    RTS    23
89    Juan Pablo WILCHES RODRIGUEZ    Colombia    TYD    25
90    Muradjan HALMURATOV    Uzbekistan    IAT    25
91    Sergey VLASSENKO    Kazakhstan    V4E    25
92    Norberto WILCHES    Colombia    TYD    25
93    Zhen WANG    China    IAT    25
94    Rémy DI GREGORIO    France    M13    25
95    Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI    Malaysia    TSG    25
96    Lok Chun WU    Hong Kong, China    HKS    25
97    Hassan Mohammed AL MURAWWI    United Arab Emirates    SKD    25
98    Abdullojon AKPAROV    Uzbekistan    IAT    25
99    Corentin CHERHAL    France    TNN    25
100    Ho San CHIU    Hong Kong, China    HKS    25
101    Chun Hing CHAN    Hong Kong, China    HKS    25
102    Taras VOROPAYEV    Kazakhstan    V4E    25
103    Bo WANG    China    HEN    25
104    Ching Yin MOW    Hong Kong, China    HKS    25
105    Mohd Nor Umardi ROSDI    Malaysia    TSG    25
106    Dmitriy GRUZDEV    Kazakhstan    AST    25
107    Gleb GORBACHEV    Uzbekistan    IAT    25
108    Matthew BUSCHE    United States    TFR    25
109    Hayden ROULSTON    New Zealand    TFR    25
110    Edgar NOHALES NIETO    Spain    TYD    25
111    Sergiy LAGKUTI    Ukraine    KLS    25
112    Mirko TEDESCHI    Italy    STH    25
113    Jiankun LIU    China    YDL    25
114    Ruslan KARIMOV    Uzbekistan    RTS    25
115    Choon Huat GOH    Singapore    TSG    25
116    Meng YAN    China    HEN    31
117    James GLASSPOOL    Australia    TNN    35
118    Wan Yau LAU    Hong Kong, China    HKG    44
119    Scott AMBROSE    New Zealand    TNN    44
120    Lars PRIA    Romania    RBD    44
121    Samuele CONTI    Italy    STH    44
122    Akramjon SUNNATOV    Uzbekistan    IAT    44
123    Muhamad Adiq Husainie OTHMAN    Malaysia    TSG    44
124    Zhishan ZHANG    China    TYD    44
125    Matteo BONO    Italy    LAM    44
126    Kang ZHAO    China    YDL    46
127    Ruud CREMERS    Netherlands    TNN    +1:00
128    An Ping SONG    China    YDL    +1:00
129    Guanghui LI    China    YDL    +1:00
130    Peter KONING    Netherlands    DPC    +1:02
131    Xiaoyong DONG    China    TYD    +1:02
132    Nikita ABRAMOV    Uzbekistan    IAT    +1:18
133    Zhipeng YAN    China    YDL    +1:40
134    Jiancai WANG    China    TYD    +1:49
135    Shi Jie YU    China    YDL    +1:49
136    Manabu ISHIBASHI    Japan    NIP    +2:40

źródło: CCC Sprandi Polkowice, thncycling.com