Prawie trzy miesiące minęły od otwarcia okienka transferowego w kolarstwie. Poniżej przedstawiamy Państwu zestawienie transferów, które poczyniły ekipy World Tour.

Z punktu widzenia polskiego kibica najważniejszymi transferami były przenosiny dwóch Michałów (Kwiatkowskiego i Gołasia) z Etixx – Quick Step do ekipy Sky oraz pozyskanie przez belgijskie Lotto – Soudal Tomasza Marczyńskiego.

Najbardziej aktywna póki co na rynku transferowym jest drużyna Cannondale – Garmin, ale czy się to przełoży na wyniki zobaczymy dopiero za kilka miesięcy.

Stan potwierdzonych transferów na dzień 17.10.2015 r.

Ag2r La Mondiale

  1. François Bidard (Francja) z Chambery CFF
  2. Cyril Gautier (Francja) z Europcar

Alpecin – Giant (Giant-Alpecin w 2015 roku)

  1. Søren Kragh Andersen (Dania) z TreFor-Blue Water
  2. Sindre Skjøstad Lunke (Norwegia) z Joker
  3. Sam Oomen (Holandia) z Rabobank Development
  4. Laurens ten Dam (Holandia) z Lotto NL-Jumbo
  5. Maximilian Walscheid (Niemcy) z Kuota-Lotto

Astana

  1. Eros Capecchi (Włochy) z Movistar
  2. Gatis Smukulis (Łotwa) z Katusha

BMC Racing Team

  1. Floris Gerts (Holandia) z BMC Development
  2. Richie Porte (Australia) ze Sky

Cannondale – Garmin

  1. Patrick Bevin (Nowa Zelandia) z Avanti
  2. Matti Breschel (Dania) z Tinkoff-Saxo
  3. Simon Clarke (Australia) z Orica-GreenEdge
  4. Lawson Craddock (USA) z Giant-Alpecin
  5. Ryan Mullen (Irlandia) z An Post-Chainreaction
  6. Pierre Rolland (Francja) z Europcar
  7. Rigoberto Urán (Kolumbia) z Etixx-Quick Step
  8. Wouter Wippert (Holandia) z Drapac
  9. Michael Woods (Kanada) z Optum p/b Kelly Benefit Strategies

Etixx – Quick-Step

  1. Rodrigo Contreras (Kolumbia) z Coldeportes-Claro
  2. Laurens De Plus (Belgia) z Lotto-Soudal U 23
  3. Fernando Gaviria (Kolumbia) z Coldeportes-Claro
  4. Bob Jungels (Holandia) z Trek Factory Racing
  5. Marcel Kittel (Niemcy) z Giant-Alpecin
  6. Daniel Martin (Irlandia) z Cannondale-Garmin
  7. Davide Martinelli (Włochy) z Colpack
  8. Maximiliano Richeze (Argentyna)  z Lampre-Merida

FDJ

  1. Odd Christian Eiking (Norwegia) z Joker
  2. Marc Fournier (Francja) z C.C.Nogent-sur-Oise
  3. Daniel Hoelgaard (Norwegia) z Joker
  4. Ignatas Konovalovas (Litwa) z Marseille 13 KTM
  5. Jérémy Maison (Francja) z CC Étupes
  6. Sébastien Reichenbach (Szwajcaria) z IAM Cycling

IAM Cycling

  1. Leigh Howard (Australia) z Orica-GreenEdge
  2. Vegard Stake Laengen (Norwegia) z Joker
  3. Oliver Naesen (Belgia) z Topsport Vlaanderen-Baloise
  4. Oliver Zaugg (Szwajcaria) z Tinkoff-Saxo

Katusha

  1. Matvei Mamykin (Rosja) z Itera-Katusha
  2. Michael Mørkøv (Dania) z Tinkoff-Saxo
  3. Nils Politt (Niemcy) ze Stölting
  4. Jonathan Restrepro (Kolumbia) z Coldeportes-Claro
  5. Rein Taaramäe (Estonia) z Astana
  6. Jurgen Van den Broeck (Belgia) z Lotto-Soudal

Lampre – Merida

  1. Yukiya Arashiro (Japonia) z Europcar
  2. Simone Consonni (Włochy) z Colpack
  3. Marko Kump (Słowenia) z Adria Mobil
  4. Louis Meintjes (RPA) z MTN-Qhubeka
  5. Matej Mohorič (Słowenia) z Cannondale-Garmin
  6. Simone Petilli (Włochy) z Unieuro Wilier
  7. Edward Ravasi (Włochy) z Colpack

LottoNL – Jumbo

  1. Enrico Battaglin (Włochy) z Bardiani-CSF
  2. Koen Bouwman (Holandia) z SEG
  3. Victor Campenaerts (Belgia) z Topsport Vlaanderen-Baloise
  4. Twan Castelijns (Holandia) z Baby Dump
  5. Dylan Groenewegen (Holandia) z Roompot-Oranje
  6. Steven Lammertink (Holandia) z SEG
  7. Primož Roglič (Słowenia) z Adria Mobil
  8. Alexey Vermeulen (USA) z BMC Development

Lotto – Soudal

  1. Tomasz Marczyński (Polska) z Torku Şekerspor
  2. Rafel Valls (Hiszpania) z Lampre-Merida
  3. Jelle Wallays (Belgia) z Topsport Vlaanderen-Baloise

Movistar

  1. Jorge Arcas (Hiszpania) z Lizarte
  2. Carlos Alberto Betancur (Kolumbia) z Ag2r-La Mondiale
  3. Nélson Oliveira (Portugalia) z Lampre-Merida

Orica – GreenEDGE

  1. Alexander Edmondson (Australia) z Jayco-AIS World Tour Academy
  2. Jack Haig (Australia) z Jayco-AIS
  3. Christopher Juul Jensen (Dania) z Tinkoff-Saxo
  4. Luka Mezgec (Słowenia) z Giant-Alpecin
  5. Rubén Plaza (Hiszpania) z Lampre-Merida
  6. Robert Power (Australia) z Jayco-AIS World Tour Academy
  7. Amets Txurruka (Hiszpania) z Caja Rural-Seguros RGA

Sky Team

  1. Michał Gołaś (Polska) z Etixx-Quick Step
  2. Beñat Intxausti (Hiszpania) z Movistar
  3. Michał Kwiatkowski (Polska) z Etixx-Quick Step
  4. Mikel Landa (Hiszpania) z Astana
  5. Gianni Moscon (Włochy) z Zalf Euromobil Désiorée Fior
  6. Alex Peters (Wielka Brytania) z SEG Racing
  7. Danny Van Poppel (Holandia) z Trek Factory Racing

Tinkoff (Tinkoff – Saxo w 2015 roku)

  1. Adam Blythe (Wielka Brytania) z Orica-GreenEdge
  2. Yury Trofimov (Rosja) z Katusha

Trek Factory Racing

  1. Julien Bernard (Francja) z SCO Dijon
  2. Jack Bobridge (Australia) z Budget Forklifts
  3. Niccolò Bonifazio (Włochy) z Lampre-Merida
  4. Ryder Hejsedal (Kanada) z Cannondale-Garmin
  5. Kiel Reijnen (USA) z UnitedHealthcare
  6. Peter Stetina (USA) z BMC
  7. Edward Theuns (Belgia) z Topsport Vlaandern-Baloise

Foto: Michał Kapusta (www.naszosie.pl)